Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Deska rozdzielcza - demontaż drewna


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 21 marca 2009 - 18:47

Od razu zaznacze, ze szukalem na forum. Trochę wiedzy odkopalem, jednak to wciąż za mało. Otóż potrzebuje zdjąć drewno z deski rozdzielczej. Od strony kierowcy poszło na luzie, schody zaczęły się dalej. Jak dobrać się do centralnego elementu pod nawiewami ? Rozkręciłem pół auta i ciągle nie mogę wymacać tych śrub. Pierwszą, przy stacyjce ogarnąłem, co dalej ? Jeżeli dojście jest od góry, to jak wyciągnąć nawiewy ? Przy próbach rozczłonkowało się to nieco :ok: Tzn "panel" chce zejść, ale trzyma go coś na środku u góry. Próbowałem wykręcać imbusem śrube widoczna w głębi przez kratki, ale dalej trzyma.

Drugi problem tyczy się drewna na airbagu. Wykręciłem poduche, odkręciłem 2 oczywiste śruby, jak dostać się do tej na środku drewna ? Zgłupialem przy tym zupełnie.

Pół kabiny rozkręcone dla 5 desek :mlot:

Proszę o szybką pomoc, bo czas mam tylko do jutra :)



#2 Offline   bydle


  • Postów: 714
  • Na forum od: 13 sie 2008
  • Miejscowość: Kalisz-Minden
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:350Z

Napisano 21 marca 2009 - 19:26

Powiem Ci ze mam podobny problem z demontarzem drewna w konsoli centaralnej przy sterowaniu nawiewami. W przoprzednich byly dwie srubki od spodu przy radju natomiast w tym coupe obecnie co mam nie mam czegos takiego jak srubki i tez nie wiem jak zdjac ten panel

#3 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 21 marca 2009 - 19:48

Sprawa centralnego nawiewu wlasciwie rozwiązana, bo się jednak doszukalem :pub: Tylko czy stamtąd dostanę sie do mocowania drewna ?

#4 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 22 marca 2009 - 00:25

kuba_krk napisał:

Próbowałem wykręcać imbusem śrube widoczna w głębi przez kratki, ale dalej trzyma.
Wlewej kratce są sprężyste blaszki. One mają otwory. Wkładasz w nie cienkie pręty/śrubokręty. Dolną balszkę ciągniesz w górę, górną - w dół. Nie połam, więc z wyczuciem. Poza tym po prawej stronie masz kratkę przykręconą śrubką. Jak otworzysz schowek, to będziesz widział.
Wyciągniesz.

bydle napisał:

dwie srubki od spodu przy radju
Ściągnij plastikowe pokrętła. Pod nimi są nakrętki na, o ile dobrze pamiętam, 24mm.

#5 Offline   mbaszyns


  • Postów: 310
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: był Wrocław, Kraków, teraz okolice Wieliczki..
  • Mercedes:W124 2.5D >93r. - OM605
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Kia Sorento 3.3 V6 2007

Napisano 22 marca 2009 - 13:46

bydle napisał:

W przoprzednich byly dwie srubki od spodu przy radju natomiast w tym coupe obecnie co mam nie mam czegos takiego jak srubki i tez nie wiem jak zdjac ten panel

W E-klasie nie ma śrubek przy radiu - zdejmujesz pokrętła, odkręcasz duże nakrętki i ściągasz "drewienko"

--
Pozdr.
Michał

#6 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 23 marca 2009 - 13:20

Udało się dostać do środkowego drewna :hmm: Trzeba wyciągnąć całe nawiewy i jest dojście od góry.
Ciagle natomiast nie potrafie odkrecic tej deski z airbagu i chyba się poddaje.

#7 Offline   bydle


  • Postów: 714
  • Na forum od: 13 sie 2008
  • Miejscowość: Kalisz-Minden
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:350Z

Napisano 23 marca 2009 - 15:48

mbaszyns napisał:

W E-klasie nie ma śrubek przy radiu

dziekuje za konkertna odpowiedz bo na temat srubek pod radiem naczytalem i nasluchalem sie juz dostatecznie duzo na roznych forach.

#8 Offline   zielonymobil75


  • Postów: 7
  • Na forum od: 27 lut 2010
  • Miejscowość: poznan

Napisano 19 marca 2010 - 21:58

mam pytanie a jak zdemontować zamykany schowek pod nałokietnikiem wiecie chodzi mi o ten z roleta zamykany na kluczyk?

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 marca 2010 - 22:09

Cytat

mam pytanie a jak zdemontować zamykany schowek pod nałokietnikiem
Podłokietnikiem hihi.
Odsuwasz roletkę, zaglądasz -w części przedniej dna schowka znajdziesz dwa łby śrub, wykręcasz je, potem od przedniej części zaczynając wyciągasz schowek ku górze(no wiadomo, że nie w bok -co ja piszę :roll: ). Z pamięci podaję opis odległej, więc ostrożność wskazana ;-)

#10 Offline   emil_BiAłY124


  • Postów: 29
  • Na forum od: 01 lis 2009
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

Napisano 19 marca 2010 - 23:05

Co do poduszki powietrznej żeby zdjąć drewienko trzeba ją rozkręcić, są u góry i udołu po 3 takie śrubki na wzór pod płaski śrubokręt takie ścięte, trzeba je wykręcić i oddzieli się tapicerka od naboju wtedy pokaże się 3 nakrętka








Podobne tematy Zwiń