Skocz do zawartości




- - - - -

Nawigacja


116 odpowiedzi w tym temacie

#111 Offline   Ppawel320ce


  • Postów: 4
  • Na forum od: 24 paź 2015
  • Miejscowość: Świerzawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Mercedes 500 SL
  • Inne auto:Opel Astra IV 1.7 CDTI

Napisano 07 listopada 2015 - 11:17

Ja używałem wielu nawigacji i tak naprawdę to nie idealnego sprzętu.
Garmin ostatnio mnie przegonił przez cały Hamburg a do wjazdu na autostradę skąd ruszałem było ok. 1,5 km.
Tom Tom parę lat temu w podróży do Lublina za Sandomierzem wyprowadził mnie nad rzekę gdzie nie było mostu a nawigacja go miała.
Automapa pod Warszawą pomyliła się w drodzę do hotelu ponad 3 km i nie mogła znaleźć drogi.
Na dzień dzisiejszy czasami używam Google Maps ponieważ prowadzi głównymi drogami i nie błądzisz po wioseczkach.

W Tom Tom fajnie i sprawnie działa HD Live :-) dlatego używam go.




#112 Offline   Garfield


  • Postów: 13
  • Na forum od: 13 wrz 2016
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 listopada 2016 - 12:33

Ja też używam nawigacji Google i nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Jak na razie... ;)

#113 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 listopada 2016 - 15:16

Na terenie Polski też zacząłem "testować" Google Maps i jestem zadowolony.
Za granicą odpaliłem także na testy, na terenie UE ( bo roaming danych... ) i sprawowało się toto lepiej niż soft w NavRoadzie.
Ogólnie zaczynam zapominać NavRoada.

#114 Offline   maciek500


  • Postów: 52
  • Na forum od: 31 maj 2016
  • Miejscowość: Białystok
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W140 S600L
  • Trzeci Mercedes:W220 Lorinser F1 S500L
  • Inne auto:W140 S500 Lang

Napisano 13 listopada 2016 - 11:21

W pl tylko google maps-jezeli masz androida. Czemu? Bo masz w kilka sekund prowadzenie do celu, swietnie dzialajace polecenia głosowe, wystarczy powiedziec nazwe ulicy i numer domu, rozumie nazwy firm (!), restauracji itp. Tego nie ma zadna navi. Ale za granicą mnie zrobiła w wała- wpisałem adres pełny- miasto, plz, ulice, znalazła, ale poprowadziła mnie na tą ulicę tylko w mieście oddalonym od mego celu o 15km... chociaż najpierw pokazala mi mój cel.
10lat temu nie bylo takiego wyboru- pokrycie dróg w polsce było smieszne, o prowadzeniu pod numer domu mozna bylo pomarzyć.
Ale na europę miałem Destinator 6- do dziś tak swietnej navi nie miałem. Pokrycie europy 99% z numeracja domów, poi, ale w polsce tylko drogi krajowe:) no i cena- zapłaciłem za nia 600zl- za samą plytkę cd z navi- do tego Pocket PC na windowsie:)

Na dzisiejsze czasy chyba automapa wystarcza- nie wiem, odkąd jest android moja navi lezy w szufladzie. A navi wbudowane w aucie uważam za najgorsze z mozliwych.

#115 Offline   Wujek-Beton


  • Postów: 747
  • Na forum od: 11 sty 2011
  • Miejscowość: wieś na wsi
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru Legacy IV

Napisano 01 lutego 2017 - 07:09

Panowie jest sprawa. Wiem, że tanio i dobrze to nie idzie w parze, ale poszukuję taniej i dobrej nawigacji do samochodu. Im taniej tym lepiej. Głownie potrzebuje tego do nie błądzenia po stolicy
Polecacie coś konkretnego? Na co zwracać uwagę? Całkowicie nie mam doświadczenia z nawigacjami, parę razy zdarzyło mi się jechać na jakiejś tam taniości dodawanej do liveboxa czy innej promocji.
Coś takiego nada się: http://allegro.pl/na...6307615834.html taka pierwsza z brzegu. Czy lepiej nawet nie myśleć i dołożyć stówkę, dwie albo więcej?

#116 Offline   asmodeusz


  • Postów: 4
  • Na forum od: 07 gru 2009
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 01 lutego 2017 - 15:37

Jak chcesz navi to Cię nic nie przekona, ale moja leży od kilku lat w szafie. Od dwóch lat używam aplikację WAZE i jestem mega zadowolony - a od maja 2016 przejechałem 40 tys. km.
Waze ma dokładne mapy, ostrzega przed radarami i policją ( jest tu też społeczność, jak w Yanosiku). Poza tym świetnie i samoczynnie modyfikuje trasy jeśli po drodze są duże korki - świetnie sie sprawdza przejeżdżając przez Częstochowę.
I jest za darmo.
Malkontenci powiedzą ze w Polsce jest zbyt mało użytkowników, ale to już nieprawda - jest ich mniej niż w Yanosikowych, ale już jest ok.
Jest zdecydowanie lepsza niż wiele płatnych aplikacji, zwłaszcza w Polsce. I działa wszędzie - używałem jest u nas, w Niemczech, Francji, USA a nawet w Tajlandii i wszędzie było ok.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#117 Offline   Wujek-Beton


  • Postów: 747
  • Na forum od: 11 sty 2011
  • Miejscowość: wieś na wsi
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru Legacy IV

Napisano 01 lutego 2017 - 16:11

Tego zapomniałem dodać, wszystkie aplikacje na smartfony odpadają, bo używam ,,zwyczajnej" noki.








Podobne tematy Zwiń