Skocz do zawartości




- - - - -

Nawigacja


116 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   MEN


  • Postów: 728
  • Na forum od: 11 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1997
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 2,3k

Napisano 09 marca 2008 - 10:55

krasuss młodszy, widzę ze jesteś oblatany!!
podaj jakieś linki do nawigacji które według Ciebie są godne uwagi... może ktoś skorzysta ;-)
fajnie by było gdybyś zróżnicował też je cenowo... (nie tylko takie po np. 3 tyśie ;-) )



#22 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 09 marca 2008 - 12:19

halo,

no to jak pisałem - nówka poniżej 1000 to taka sama gwarancja działania, jak obietnica dobrobytu w Polsce;)
Piszę w pełni powaznie, jak macie mozliwośc to tylko u sąsaiadów zachodnich. Abstrahuję od tych, z którymi mam zawodowy kontakt. Tam sprzedaje się to wszystko do 100% taniej. Jak chodzi o używane, to byle to była jakaś rozsądna firma. I przypatrzcie się interfejsom - na przykład navigon ma taki model, który się super obsługuje ale tylko w media markcie:) bo ma ikonki, jak w komórce - jak ktoś ma do tego nerwy, żeby patykiem dźgać ciągle ekran, to powodzenia:)
Cenowo przystepne jest mio, ale nie wiem specjalnie skąd oni mapy mają. Pamiętajcie, że każda firma produkująca nawigacje obrabia mapy po swojemu, więc to nie to samo. I nie wierzcie w idealne mapy - nie da sieprzeskoczyć odwzorowania 70%. Tak pi razy drzwi. I to jest duzo i to wystarcza. Średnia mapa, taka tańsza będzie miała około 40%, 50%.
A, no i jeszcze szyby i karoseria - ja się nie znam na samochodach w ogóle, ale w nowszych meśkach chyba są grube druty od ogrzewania - to ekranuje. Czasami dobrze poszukac modelu z dodatkową antena - to wygląda najczęściej jak wewnętrzna antena od radia, więc nie szpeci bardzo a zasięg sprawa kluczowa. KLUCZOWA. jak po trzech minutach nie ma PRZYNAJMNIEJ 7 satelit, to do dupy z taką nawigacją. Trzy wystarczają, żeby pokazać mape, ale pani kierująca nie będzie na czas Was informowac, kiedy skręcić.
Generalnie bezpiecznie z tych tańszych to w zasadzie totm tom, bo dostepny i w porządku. Polecałbym blaupunkt i garmin, ale nie wiem jeszcze, jak tam z mapami polski. Ale to praktycznie niedostepne, albo drogie.
No i zastanówcie sie, czy Wam to potrzebne - ceny zaczynają spadać i będzie dobrze. Ale na razie jest drogo cholernie.
Jutro wkleję Wam coś fajnego (jutro, bo mam to na służbowym serwerze) - test chyba nawet tych samych nawigacji z auto świata i auto bilda. Ceny zabijają. Blaupunkt wszystkomający za 280 Euro.
Dobra, tyle na razie, bo głodny jestem

Pozdrawiam

#23 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 09 marca 2008 - 21:09

Cytat

Dobra, tyle na razie, bo głodny jestem
:poklon: ;) ;)

Jeszcze test navi byl w auto-moto tylko tez jakies najdrozsze ;)

#24 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 10 marca 2008 - 22:08

Witam,

mam nadzieję, że mi się uda podwiesić pliki. to takie porównanie krzyżackie - dosyć wiarygodne.

http://w13.easy-shar...1699821783.html

Pozdrawiam

#25 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 05 kwietnia 2008 - 08:32

http://www.mybecker.com/plPL/CAR+INFOTA ... eglad.html


tu jest najfajowsza rzecz, która pasowałaby idealnie do youngtimer'ów. problem tradycyjny :sad: cena - ok. 1200 Euro :mad:

ale uważam, że pasuje idealnie - zamiast świecących pionierów, alpine'ów, clarion'ów taki becker to najfajniejsze coś. ma nawigacje, zestaw głośnomówiący, odtwarzacz.

Pozdrawiam,

#26 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 kwietnia 2008 - 09:36

Czy warto coś takiego zakupić KLIK ?
Znajomy powiedział, że sprzęt może być ze średniej półki, ale najważniejsza jest mapa. Prawda to ?

#27 Offline   czarny_mietek


  • Postów: 52
  • Na forum od: 12 sie 2007
  • Miejscowość: Siedlce

Napisano 06 kwietnia 2008 - 13:34

Sprzęt jest dziadoski wyprodukowane dla biedronki,nawet nie ma nazwy map i takie pokrycie dla krajów?Najlepsze jest to że na aukcji są różne badziewia na zdjeciach i to dziala pod winde CE
:)

Cytat

ale uważam, że pasuje idealnie - zamiast świecących pionierów, alpine'ów, clarion'ów taki becker to najfajniejsze coś. ma nawigacje, zestaw głośnomówiący, odtwarzacz.

Becker najładniejszy jaki widziałem ,przytuliłbym go,rewelacja,widziałem ostatnio na allegro BCM stał ok.1800 ciekawe za ile poszedł bo jeszcze aukcja trwała kilka dni

Poprawiono cytat.

#28 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 07 kwietnia 2008 - 16:56

Jak? za 1800? TEN? ee. Nie może być raczej. A jeżeli, to ktoś robi interes roku :czujnik: popatrzyłem nawet mu na specyfikacje wewnętrzne - nawet trochę rzeczy ma w Europie robionych ;-)

a co do tej "nawigacji" wyżej, to daj spokój. jak nie masz, co z pieniędzmi robić, to mi wyślij;-) i to pokrycie - 99%. Takie NIGDY nie będzie. Musiałyby jeszcze drogi na poligonach i obiektach strategicznych zaznaczone :star: I lotniska z pasami startowymi. Efektywne pokrycie, to tak pi razy drzwi 70%

#29 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 07 kwietnia 2008 - 18:52

Czy ma ktos doswiadczenie z nokia n95? Zastanawiam sie czy kupic n95 czy osobno nawigacje.

#30 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 07 kwietnia 2008 - 21:29

zależy co tam wsadzisz i jaki masz wzrok:-) wbrew pozorom tam nie ma bóg wie jakiego dużego tego wyświetlacza.








Podobne tematy Zwiń