Skocz do zawartości




Audi 80 B4 2.0 1992rok


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 maja 2009 - 21:38

Witam forumowiczów ;-) Tak wszyscy wystawiają swoje auta, które nie posiadają na masce pięknej błyszczącej gwiazdy to i ja postanowiłem uczynić to samo :ok:


Jest to poczciwa 80tka z 1992 roku z niezniszczalnym 2 litrowym silnikiem 90 KM.
Z wyposażenia posiada silnik, koła i kierownicę ;) Nie ma tu dosłownie nic prócz szyberdachu elektrycznego...
Auto mam od 5 lat. Gdy zrobiłem prawo jazdy to była naprawdę dobra fura :ok: Zaraz jeszcze przed zrobieniem prawka auto przeszlo dokładne lakierowanie, konserwacje (ocynk jest, ale odezwała się moja nadgorliwość :mrgreen: ) zrobiłem zawieszenie, hamulce, założyłem porządne i drogie wówczas LPG. Ogólnie z zaniedbanego auta zrobiłem stan "igiełka". Auto jak wziąłem w swoje łapska miało oryginalnie 180 tys km przejechane, ale zaniedbane było, także wszystko co wówczas na wejscie zrobiłem kosztowało mnie koło 6 tys zł. I tak przejeździłem 5 lat, lejąc olej i zmieniając klocki hamulcowe. Łącznie naprawy w tym czasie wyniosły mnie śmieszne pieniądze, bo nie robiłem przy nim praktycznie nic. Obecnie auto ma naśmigane jakieś 350-400 tys (nie wiem ile bo licznik przestał daaaawno temu działać). Wiadomo, że przez te 5 latek auto troszkę przeszło, ale nigdy mnie nie zawiodło, zawsze dowiozło do celu i nadal to robi. Wiem, że mnie dowiezie zawsze i wszędzie...

Myślałem nawet żeby je rozebrać na kawałeczki i wyremontować na cycuś glancuś, bo części są wszędzie i tanie jak barszcz, ale jakoś mnie hamuje to, że to tylko 2 literki są i prócz przemieszczania się wielkiej radości nie ma, ale tak czy inaczej kocham ten samochód, chociażby za posiadanie ocynku ;-) no i przede wszystkim za niesamowitą niezawodność.

Niestety nie mam zdjęć zaraz po remoncie, ale kilka aktualnych znalazłem ;-)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Auto jak dla mnie jest bezcnenne, bo w sumie najlepsze lata mi się kojarzą właśnie z tym samochodem, bo był ze mna wszędzie, poza tym wszystkim moim znajomym łza się kręciła jak powiedziałem kiedyś, że chcę sprzedać i mi w końcu też zaczęła jak zobaczyłem ile za niego wezmę, dlatego autko zostało rodzinnym wozidełkiem ;-)



#2 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 06 maja 2009 - 22:23

Bardzo zadbana "be-czwórka" :ok:
Jak tam sie spisuje junkers ?
Kolega nasmigal na takim samym modelu ponad 100 tkm na LPG i nic :shock:

#3 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 maja 2009 - 22:31

ja zrobilem jakies 150-200 kkm na instalacji Bingo II gen praktycznie bezobsługowo.. i nadal jeździ :ok: dokładnego przebiegu nie powiem bo jak juz pisałem licznik nie działa :roll:

Cyklon się tu sprawuje rewelacyjnie bo silnik prosty i ma jednopunktowy już elektroniczny wtrysk ;-) z obsługi LPG to raz wymieniłem filtr...

Ogólnie mało jest tak bezproblemowych samochodów jak ten...

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 07 maja 2009 - 20:10

mandaryn86 napisał:

Cyklon się tu sprawuje rewelacyjnie bo silnik prosty i ma jednopunktowy już elektroniczny wtrysk
Taaak. Prosty i skuteczny. Miałem dwa auta(trzy?) VW Group z takim wtryskiem i wszystkie z LPG. Zero kłopotów, a w garażu nie stały ;-) . B4 było nie było fajne auto, o dość miłej linii. Nieco ciasnawe ale znośnie. Nie rdzewieje -to banalne w tym przypadku lecz i wiekopomne http://mb201-124.eu/...tyle_emoticons/default/oki.gif . Nie ma nic gorszego w aucie niż rudy.....Zawieszenie tanie i solidne(w odróżnieniu od np.A4 -wielowachacz-multikłopot) .
Ładne masz autko, a spojler wybaczam :-P . Sam ze swojego Towdiego(B3) próbowałem usunąć ale wiesz jak jest -raz na zawsze lub z dziurami :smile: .
Co sprawia czasem zawód w B4 to węże wodne, a raczej ich kołnierze z tworzywa(B3 miało w tych miejscach stopowe). Warto przyjrzeć się przewodom hamulcowym -w którejś serii były słabe i puchły(wydymało je miejscowo). Podwykonawca zapewne....
Mało znowu nie kupiłem takiego B4 ale chciałem 2L na pełnym wtrysku elektronicznym -115KM. A nie było ciekawych....

#5 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 07 maja 2009 - 21:15

Audi 80 zaczęły mi się podobać od momentu gdy Franz, Wolf i Nowy porwali taką jedną i gonili swoją S600 po autostradzie :smile: ((( Eeeee, to nie nasz ;) )

#6 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 07 maja 2009 - 22:33

Boss, "wurst, znaczy....kiełbasa" ;)

kloss72 napisał:

Ładne masz autko, a spojler wybaczam :-P .


spojlerek już był i nie jest to zwykły badziew, a metalowy german produkt ;-)

Jeśli chodzi o przewody hamulcowe to własnie musze wymienić, bo wszedłem teraz pod niego kontrolnie i widzialem, że jeden się kwalifikuje.... moze nie straszy, ale widac, że lepiej już go zmienić.

kloss72 napisał:

nie było ciekawych....

Szukałem teraz dla braciszka takiego, tylko żeby już miał jakieś wyposażenie lepsiejsze, silnik jakiś mocniejszy i szczeka mi oadła jak przejrzałem alledrogo i nic mnie nie zachwyciło do tego stopnia, że chciałbym naprawdę je obejrzeć, a jak są w ładnym stanie to mimo wszystko się cenią ludzie, bo wiedzą, czym jeźdzą....

#7 Offline   mandaryn86


  • Postów: 2 672
  • Na forum od: 10 lip 2008
  • Miejscowość: Piotrków Trybunalski
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 czerwca 2011 - 19:42

tak dla formalności - autko dzisiaj sprzedałem, właśnie zapijam smutek i żal....galerię, mimo że nierozwiniętą, można zamknąć.... :-?

#8 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 13 czerwca 2011 - 19:45

God Speed...








Podobne tematy Zwiń