Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Fotele w coupe - składanie


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 czerwca 2007 - 20:21

Witam panowie i panie jeżeli są tu jakieś ;-) ,
Otóż jedno to ze stalem się właścicielem :hmm: W124 CE :zeby:, a moje główne pytanie dotyczy tego, że jeżeli składam fotel zeby ktoś mógł usiąść z tyłu to wciskam ten pypek no i potem jak "stawiam" fotel do pozycji siedzącej to nie blokuj się on. Moge go potem ponownie złożyć bez pszyciskania pypka. Jak usiąde na fotel, to też nic to nie daje. Nawet przejade samochodem i taz nic. Ale wiem ze sie blokuje na bank. Nie wiem tylko jak :zeby: Nie jest to jakaś poważna sprawa, ale chciałbym wiedzieć co jest grane. Jesli ktos wie coś na ten temat, to byłbym dźwięczny na pomoc. Pozdro.


Zmieniono odrobinę tytuł




#2 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 czerwca 2007 - 20:35

Witam, z tego co wiem fotele w coupe blokują się tylko w czasie jazdy, gdy samochód się zatrzymuje automatycznie się odblokowują, odpowiada za to mechanizm którego pracę można obserwować pod fotelem
schemat z EPC:

Dołączona grafika

#3 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 czerwca 2007 - 20:44

to w takim razie po co są te przyciski?? moze chodzi o to ze po jeździe są zablokowane i wtedy uzywa sie przycisku?

#4 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 czerwca 2007 - 21:57

elasto, a po jeździe gdy zatrzymasz samochód nie odblokowywują Ci się automatycznie? Jakoś nigdy nie zwróciłem dokładnie uwagi kiedy trzeba używać tych przycisków a kiedy nie :-P

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 12 czerwca 2007 - 22:04

w sumie po jeździe tez nie zwróciłem uwagi, ale skoro są przyciski, muszą po coś być :hahaha: ok dzieki za pomoc :hahaha:

#6 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 12 czerwca 2007 - 22:05

Fotele blokowane są pneumatycznie :hahaha:

#7 Offline   iras_wro


  • Postów: 84
  • Na forum od: 15 maj 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 12 czerwca 2007 - 22:43

umnie gdzy auto jest zgaszone fotel luzno chodiz gdy zapale silnik po kilku sekundach blokuje sie. przycisku uzywam wteyd gdy np pasazer z przodu wysiadl jade dlaej i wyrzucam kogos z tylu nei gaszac silnika. w SLK moj kuzyn ma tak ze jak z tylu nikt nie siedzi to fotle sie nei odblokowywuje tzreba nacisnac a jak komputer czuje osobe z tylu to automatycznie "rozluznia "fotle

#8 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 13 czerwca 2007 - 17:37

ooo to miło :!:

#9 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 13 czerwca 2007 - 17:46

Cytat

w SLK moj kuzyn ma tak ze jak z tylu nikt nie siedzi to fotle sie nei odblokowywuje tzreba nacisnac a jak komputer czuje osobe z tylu to automatycznie "rozluznia "fotle

nie wiem iras_wro czy źle zrozumiałem czy to po prostu nieumiejętność pisania przez Ciebie w języku polskim.

powiadasz że w SLK komputer "czuje" osobę z tyłu i rozluźnia fotel (tak to zrozumiałem).
Więc zadam pytanie;
co się dzieje z oparciem fotela podczas hamowania?

#10 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 13 czerwca 2007 - 20:10

darul, to widac jest nieumiejetnosc czytania w jezyku polskim :-P

Z tego co ja zrozumialem, to gdy siedzi ktos z tylu, na miejscu dla pasazerow, to w momencie gdy silnik zostaje wylaczony, fotele automatycznie sie odblokowuja, ale gdy nikogo tam nie ma to trzeba uzywac guzika przy fotelu ;-)








Podobne tematy Zwiń