Skocz do zawartości




Instalacja WIS, ASRA, EPC net 07/2008 z 2 DVD DL


112 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2013 - 10:10

Dobrze, że się temat odświeżył, bo też mam trochę pytań. Czy WIS jest identyczny z np. takimi serwisówkami:
http://www.w124-zone.../W124/Main.html ?
Mam na myśli raczej treść a nie formę, bo wiadomo, że tutaj to są luźne pliki PDF.

Druga rzecz, odnośnie EPC: czy EPC "płytkowe" jest w jakiś sposób bogatsze od tych "ruskich"? Kompletnie też nie wiem z jakiego roku są te ruskie... ale czy w tak starych samochodach (W201/W124) bywają jeszcze zamiany numerów części, których ruskie EPC może nie uwzględniać itp.?

No i jeszcze cennik. Czy aktualny cennik części jest zintegrowany z EPC/WIS/ARA? Tak się zastanawiam skąd brali źródła do cennika na Mercmanii albo do tego na http://mb24.tk . Ten na Mercmanii dość mocno zaniża, ale z kolei http://mb24.tk nie zawiera w ogóle starych numerów (choćby w celach poglądowych). - Czy cennik z EWA ma wszystkie numery, czy tylko te ostatnie?

Pytam o to wszystko, bo nie wiem czy jest sens przepychać to wszystko przez moje ubogie łącze, a do ruskich EPC i tych PDF-ów się w miarę przyzwyczaiłem.

Użytkownik XM edytował ten post 29 marca 2013 - 10:12




#22 Offline   Gerri


  • Postów: 2 644
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 29 marca 2013 - 12:08

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 29 marca 2013 - 10:10 napisał

Czy aktualny cennik części jest zintegrowany z EPC/WIS/ARA?
Nie ma tam żadnego cennika. ASO posługują się cennikami on-line, na bieżąco aktualizowanymi.

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 29 marca 2013 - 10:10 napisał

czy EPC "płytkowe" jest w jakiś sposób bogatsze od tych "ruskich"?
Prawdziwe, skonfigurowane EPC w ASO działa w oparciu o pełną bazę danych pojazdów. Czyli odpada szukanie po kodach wyposażenia, numerach nadwozia - dostajemy od razu gotowy numer części. Ruskie EPC tego nie ma: wywala nam czasami kilkadziesiąt numerów jednej części i przy pomocy odnośników (tzw. "Footnote") trzeba znaleźć tą właściwą. Wymaga to jednak pewnej wprawy. Z kolei w oryginalnym EPC często starsze numery części "wypadają". Najpierw otrzymują indeks: "nieprodukowane", "niedostarczalne" a potem całkiem wypadają z systemu. I tutaj mamy konflikt interesów: bo nam na forum zależy na prawidłowym dobraniu części pochodzących często z "drugiej ręki" co jest w zdecydowanej sprzeczności do interesów producenta, któremu zależy na tym, żeby klient kupował potrzebne mu części w ASO, a narzędzie w postaci EPC (z pełną bazą numerów zamiennych) na pewno mu w tym nie pomaga. Osobiście jestem zdania, że oryginalne i "ruskie" EPC mogą się w pewnych momentach z powodzeniem uzupełniać.

#23 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2013 - 18:24

Tego, to nie wiedziałem. Tą pełną bazę, mają tylko w EPC on-line, czy w tym na płytkach również? Pamiętam, że kiedyś tłumaczyłeś, że sprzedawcy części mają on-line, ale serwisanci dostają dla wygody na płytce żeby wgrać do lapka od Star Diagnosis. - Zawartość obu EPC jest ta sama?
Heh, na niemieckim eBayu można nawet kupić EPC. Ciekawe, czy to nie są przypadkiem właśnie te płytki co zostają w ASO?

A jak z tym WISem jest? Czy przykładowo taki plik, to z WISa jest zerżnięty, czy to jeszcze jakieś inne źródło? http://www.w124-zone...603/15-0705.pdf

#24 Offline   Gerri


  • Postów: 2 644
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 29 marca 2013 - 22:03

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 29 marca 2013 - 18:24 napisał

Tą pełną bazę, mają tylko w EPC on-line, czy w tym na płytkach również?
Baza jest w zasadzie tylko on-line.
W tej chwili nawet komputery diagnostyczne (Star Diagnose) powinny być połączone z siecią gdyż uaktualnianie aplikacji DAS-a odbywa się prawie codziennie.

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 29 marca 2013 - 18:24 napisał

na niemieckim eBayu można nawet kupić EPC. Ciekawe, czy to nie są przypadkiem właśnie te płytki co zostają w ASO?
Bardzo możliwe. ASO na każdy komputer diagnostyczny dostaje co miesiąc taki jeden zestaw. Po wgraniu idzie na półkę lub do kosza.
W takiej sytuacji korzystnie mieć zaprzyjaźnionego mechanika z ASO w celu obopólnych korzyści ;)
Oprócz WIS-a i DAS-a jest jeszcze taka ciekawa płytka jak SD-media zawierająca pliki filmowe (jest na filmiku jak co zrobić) i pliki PDF dotyczące różnych zagadnień warsztatowych. Przykładowo plik dotyczący zabezpieczeń (immobilizer): cały przegląd jaki w którym roku i w jakim aucie, na czym polega, jak funkcjonuje - dla chcących poszerzyć wiadomości naprawdę emocjonująca lektura. W przypadku tej płyty nie jest potrzebna instalacja - w zasadzie wystarczy wsadzenie płyty do odtwarzacza DVD i jej dobre "przetrzepanie"

Wyświetl postUżytkownik XM dnia 29 marca 2013 - 18:24 napisał

Czy przykładowo taki plik, to z WISa jest zerżnięty, czy to jeszcze jakieś inne źródło?
To są skany stron książek serwisowych z epoki, kiedy jeszcze nie było elektronicznego WIS-a.

Użytkownik Gerri edytował ten post 29 marca 2013 - 22:09


#25 Offline   Kimi01


  • Postów: 453
  • Na forum od: 15 cze 2011
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2013 - 23:20

Witam.
Ja za to że często jestem w mercedesie to dostałem od nich link i instrukcje co mam zrobić. Sprawa wygląda tak. Siedzę w domu wchodzę w ich program, i przez ten program sprawdzam cenę i wysyłam zamówienie a u nich na kompie się pojawia i nie muszę latać :D Obczaję to jak znajdę czasu trochę.

#26 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2013 - 23:42

Gerri, wzmogłeś mój głód wiedzy :) . Może tak... dam swój adres, poproszę o numer konta i powiedz ile mam przelać "za znaczek" na przesyłkę tych płytek - umowa stoi? :D

Kimi01, niezłe! Jestem ciekaw czy tylko możesz tam podawać numery części, czy jest coś więcej, jakaś wyszukiwarka po VINie itp. Super gdybyś to trochę rozpracował :) . Oczywiście jeśli masz do tego jakiś unikalny link (z identyfikatorem klienta itp.), to się lepiej nie chwal, bo się zdziwisz gdy potem przyjdziesz odebrać części ;) .

W ogóle, to straszne czasy... Kiedyś, kupowało się np. TV, to dawali w zestawie schemat. "Aby tylko" trzeba było umieć z niego korzystać i mieć części. A dziś? Nawet jak mamy narzędzia, warunki, jakieś umiejętności, i chęci to serwisówka jest najpilniej strzeżonym sekretem. Eh.

#27 Offline   pablooo


  • Postów: 52
  • Na forum od: 09 mar 2012
  • Miejscowość: człuchów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:w140 600sel ,w126 sec
  • Inne auto:w140 600sel , w126 sec

Napisano 30 marca 2013 - 00:00

tez chętnie bym odebrał taką paczke z płytkami ,jakby ktoś z kolegów miał odstąpic :)))))pozdro

#28 Offline   Kimi01


  • Postów: 453
  • Na forum od: 15 cze 2011
  • Miejscowość: Piaseczno
  • Mercedes:W201 2.3E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2013 - 11:31

Ja również jeżeli chodzi o WIS-a :(

#29 Offline   m00n


  • Postów: 1 411
  • Na forum od: 05 wrz 2012
  • Miejscowość: Elbląg/Morąg
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:w140 500SE 1992

Napisano 30 marca 2013 - 12:33

O wlasnie czy jest jakis sposob na zamawianie czesci w ASO online ? Tzn podaje vin albo numer czesci i skladam sobie zamowienie i mi kurier przywozi, jak w normalnym sklepie internetowym ?

#30 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2013 - 13:25

Ewentualnie można maila napisać. Tak robię z ASO w Lublinie - wysyłam konkretne numery części i swoje dane. Tyle, że trzeba zadzwonić, bo nie zawsze chce im się maila odebrać :) .








Podobne tematy Zwiń