Skocz do zawartości




- - - - -

[w126] Przekładka wnętrza z w140 do w126


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 lipca 2009 - 09:45

Witam. Od dłuższego czasu nurtuje mnie pewien pomysł - otóż podoba mi się sec 126, jego piękna bryła i i ponadczasowy wygląd, ale znowu środek wygląda już nie tak ponadczasowo. Z drugiej strony inny sec, czyli w140, według mnie ma naprawdę eleganckie i porządnie wyglądające wnętrze. Myślałem o swego rodzaju swapie środka z w140 do w126. Wiem, że to może i abstrakcyjny pomysł, ale hmm... myślę, ze byłoby warto. Pytanie nastepujace - czy jest to wykonalne? Czy wymiary nowszego seca pozmieniały się aż tak bardzo, czy to moze wyprawa z motyką?



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 28 lipca 2009 - 09:55

SMYQ, zacznijmy od sprecyzowania co masz na myśli pisząc, że chcesz przełożyć wnętrze. Mówisz o fotelach, tylnej kanapie i tapicerce, czy może o desce rozdzielczej? :)

#3 Offline   pantomas


  • Postów: 143
  • Na forum od: 12 mar 2007

Napisano 28 lipca 2009 - 11:59

Raczej na pewno chodzi o deskę. W tym miejscu mercedes kiedyś się słabo starał :)

#4 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 lipca 2009 - 17:42

No więc tak - chodzi dokładnie o wszystko, deska, fotele, kanapa, obicia drzwi też. Ogólnie c140 w c126.

#5 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 28 lipca 2009 - 18:09

Jesli masz taniego dawcę to mozesz sie bawic. Wg mnie malo co bedzie pasowac i nie obedzie sie bez duzej rzezby :mlot:

#6 Offline   pantomas


  • Postów: 143
  • Na forum od: 12 mar 2007

Napisano 28 lipca 2009 - 21:28

Najgorzej chyba będzie z boczkami drzwi, a najłatwiej z fotelami.
Tak czy inaczej spora rzeźba :-|

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 29 lipca 2009 - 02:35

Heh... to wiem, ze sporo roboty, a nawet bardzo dużo... Ale czy jest to wykonalne czy deska wejdzie w deskę w126 czy wszystko da rade jakoś zmieścić?

#8 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 29 lipca 2009 - 12:40

SMYQ, ciężko odpowiedzieć jednoznacznie, bo nikt z nas tego nie robił. Na pewno deska bez modyfikacji nie wejdzie. Wg. mnie różnica w szerokości jest znaczna. Boczki założyć to bez sensu pomysł. Już lepiej zmodyfikować istniejące, by przypominały te z w140. Fotele prawdopodobnie wejdą, ale jeszcze będzie sporo zabawy z elektryką, nie wspominając o pompowaniu.

Gdyby to ode mnie zależało, to wolałbym obszyć istniejące wnętrze ładną skórką niż bawić się w takie rzeźbienie. Nie dość, że prawdopodobnie spasowanie będzie pozostawiało wiele do życzenia, połowa funkcji ze 140 nie będzie działać, to jeszcze koszta i czas na to poświęcony nie jest adekwatny do efektu końcowego.

Ja bym namawiał na ładne obszycie skórą całego wnętrza wraz z deską. Efekt będzie znacznie lepszy :mrgreen:

#9 Offline   wkliw


  • Postów: 90
  • Na forum od: 08 kwi 2008
  • Miejscowość: Mielec/Kraków

Napisano 29 lipca 2009 - 12:45

również popieram przedmówce. Jak nie chce się bawić samemu to oddaj to jakiejś porzadnej firmy zajmującej sie przeróbkami wnętrz (np java car design) zapłacisz troszkę ale efekt może być piorunujący. Bo przełożona deska w140 będzie pasować jakbyś się nie starał jak garbaty do ściany.

#10 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 29 lipca 2009 - 16:05

Wiem i spodziewałem się tego szczerze powiedziawszy. Miałem jednak cichą nadzieję, że w140 aż tak się nie różni od w126(w sensie szerokością). A z tym zrobieniem wnętrza to może i macie racje. Jestem ciekaw jaki efekt byłby takiego odświeżenia i jakie modyfikacje można wprowadzić. Mam trochę obawy, żeby z tego nie wyszedł kicz, raczej zależy mi na czymś eleganckim, ale nie taki kwadrat jaki montowali w w126. Jeśli macie jakieś firmy zajmujące się takimi przeróbkami to chetnie bym sie zapoznał (dzięki wkliw - przejrzę stronę javy).








Podobne tematy Zwiń