Skocz do zawartości




Toyota Corolla 1991r 1.3b sedan


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   FilipW


  • Postów: 1 372
  • Na forum od: 30 lip 2007
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w201 2.0D 1988r
  • Inne auto:Audi 100 c4 2.8

Napisano 23 sierpnia 2009 - 00:23

Widzieliscie juz zielona :) , czarna ;) wiec teraz nadszedl czas na czerwona Tosie. Jest ona w rodzinie od ponad 10 lat. Kupiona w Polsce, w Markach kolo W/wy. W momencie zakupu miala 100 tys. km. i miala drugiego wlasciciela. Do tego wszystkie ksiazki serwisowe, dokumenty, kluczyki. Od tamtej pory przeleciala kolejne 100 tys i dzis przebieg oscyluje w granicach 201 tys. Samochod jest praktycznie bezawaryjny. Poza wymiana oleju, filtrow, klockow nic sie nie dzieje i za to go kocham.

Rok produkcji: 1991
Silnik: 1300cm3 75KM - gaznik. Swietnie radzi sobie na gazie - gaz 1 generacji od kilku juz lat.
Mimo niewielkiej mocy strasznie lubie jezdzic tym samochodem bo fajnie sie wkreca i prowadzi jak taka mala wyscigowka. Mimo tego, ze to sedan to jego masa wlasna to zaledwie 950 kg ;)
Lubie ten samochod takze za wykonczenie wnetrza. Jest zupelnie inne niz w Mercedes i sam nie wiem czy gorsze. Po tylu latach nie ma wlasciwie zadnego sladu uzywania :) :) Nic tez nie trzeszczy, nie stuka :)
Niestety ma tez wady - blacha jest bardzo cienka i niestety po tylu latach dosc podatna na korozje. Jakis czas temu robilem dosc spory remont blacharki i juz powoli zaczyna dawac o sobie znaki rudzielec:(


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika



#2 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 23 sierpnia 2009 - 00:47

Powiem tak: kolega ma taką tyle że hatchback. Gdyby nie rudy który wsuwa to auto od kilku lat - powiedziałbym że auto niezniszczalne. Klapa jest tak skorodowana, że lada dzień odpadnie. Ale zawieszenie i silnik (również 1.3) - nie do zajechania. Nawet mimo jazdy na minimalnych ilościach oleju (kolega "zapomniał" sprawdzić) - o suchym bagnecie - auto jeździ i serio - bezawaryjne od ładnych paru lat :)

#3 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 23 sierpnia 2009 - 08:59

Kierownica nie jest czasem od Cariny ? :)
Widze tez tuning grill bez znaczka ;)

Ogolnie Tosia sprawia pozytywne wrazenie ;)

#4 Offline   FilipW


  • Postów: 1 372
  • Na forum od: 30 lip 2007
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w201 2.0D 1988r
  • Inne auto:Audi 100 c4 2.8

Napisano 23 sierpnia 2009 - 09:54

Ehh przed wami to sie nic nie ukryje nawet jak to nie bedzie Mercedes ;)

Faktycznie kierownica jest od Cariny i smieszna z nia historia :) U mnie byla taka zwykla dwuramienna i kiedys podczas wizyty w serwisie Toy w Kielcach pan zapytal czy nie chcialbym kupic kierownicy bo likwiduja salon i serwis i wyprzedaja :) Nowka kierownica od Cariny za 50 zl :) Oczywiscie oryginalna 2 ramienna lezy w szafie ale ta jest o niebo lepsza i chyba ladniejsza.

Grill przedni w pewnym momencie mialem zrobiony z siatexu ale przeszly mi te czasy i wrocil oryginalny. Tzn nie do konca bo powienen byc on czarny ale taki "tjun" mi sie kiedys wymarzyl i jest czerwony i bez znaczka :)

Z rzeczy nieoryginalnych, ktore dodawalem do samochodu w momencie przyplywu mlodzienczej wizji tjunu jest jeszcze koncowka tlumika "ulter". Przyspawana wiec juz jej nie likwiduje :P

Aha, bylbym zapomnial - licznik z obrotkiem to tez moja dokladka. Tylko, ze Toyota jest super madrym producentem - wystarczylo kupic licznik z obrotkiem, wpiac kostke, ktora byla fabrycznie z innymi kostkami przewodow za licznikiem i włala :P Zeby tak sie dalo w ;)

#5 Offline   michelangelo


  • Postów: 1 471
  • Na forum od: 28 lis 2007
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 23 sierpnia 2009 - 11:20

Super autko zawsze mi się podobały te toyotki, to już rzadki okaz na naszych drogach, w hatchbacku też świetnie się prezentuje, a powiedz kolego jak z dostępnością części do takiego auta? Są problemy?

#6 Offline   FilipW


  • Postów: 1 372
  • Na forum od: 30 lip 2007
  • Miejscowość: świętokrzyskie
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w201 2.0D 1988r
  • Inne auto:Audi 100 c4 2.8

Napisano 23 sierpnia 2009 - 11:31

michelangelo napisał:

powiedz kolego jak z dostępnością części do takiego auta? Są problemy?

Nie ma problemow, przynajmniej nigdy sie z tym nie spotkalem. Co prawda bardzo malo rzeczy wymienialem wiec ciezko mi mowic ale jedno co wiem, ze jest "troche" drozej niz do :) , niestety. Chociaz tutaj na obrone musze powiedziec, ze przez 10 lat nie wymienilem nawet w Tosi sworzni ani koncowek bo nie ma takiej potrzeby. W Mercedes to chyba byloby niemozliwe ;)

#7 Offline   kuba_malenstwo


  • Postów: 222
  • Na forum od: 20 sie 2009
  • Miejscowość: Elbląg/Kraków
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:'05 S211 220CDi
  • Trzeci Mercedes:'92 W201
  • Inne auto:Wózek RECARO BABYZEN :)

Napisano 13 września 2009 - 22:40

czerwony znikajacy punkt :zeby:
fajne wozidelko.








Podobne tematy Zwiń