Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] reset komputera


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   benzebub


  • Postów: 15
  • Na forum od: 23 cze 2009
  • Miejscowość: Lublin

Napisano 24 sierpnia 2009 - 11:00

Czesc,

kilka dni temu skonczylem zakladanie sound systemu w moim sl-u (na marginesie dodam ze gra baaardzo fajnie;),2wu krotnie zostal przy tym rozlaowany akumulator praktycznie do zera...
po ponownym jego wlozeniu i odpaleniu auta,zuwazylem ze przestal dzialac mi panel sterujacy klimatyzacja (wlacza sie samoczynnie po uruchomieniu silnika,nie moge jej wylaczyc) oraz (mam zalozony hard top) nie dziala jego otwieranie(zdejmowanie,czyli puszczenie zawiasow) i przycisk palaka.pozostale funkcje z kokpitu tj.szyby,lusterka,podgrzewanie foteli zachowaly swoje funkcje.

Wiem ze istnieje mozliwosc tzw.szybkiego restartu komputera,przy zakupie mojego SL szef serwisu Mercedesa w Austrii zrobil to w przeciagu jednej minuty,nie pamietam niestety kolejnosci jego posuniec.Bylo to cos w stylu;zapalic silnik dwa razy gaz,zgasic,zapalic....w kazdym razie wtedy udalo sie bez problemu zdjac zablokowany hardtop i wrocic wszystkie funkcje z kokpitu.
Problem polega w tym ,iz lokalny 'serwis' chce skubnac mnie na 300zl za 'badanie komputerowe' co poprostu zakonczy sie poodejrzeam wyzej opisanym sposobem na reset.
Moze ktos z Was natknal sie na taki sposob na resetowanie komputera,
dzieki z gory,
pozdrawiam



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 24 sierpnia 2009 - 12:20

benzebub, ja słyszałem jedynie o resetowaniu komputera poprzez podpięcie pod komputer serwisowy :roll:

#3 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 27 sierpnia 2009 - 19:09

A który komputer chcesz resetować? :ok: W takim aucie jest ich przeważnie kilkanaście... ;)








Podobne tematy Zwiń