Skocz do zawartości




- - - - -

[w163] Mercedes ML


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   lukasz0686


  • Postów: 4
  • Na forum od: 18 lip 2015
  • Miejscowość: Grudziądz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mercedes ML W163

Napisano 02 sierpnia 2015 - 19:12

Witam, nie mogę znaleźć odpowiedniego działu na forum więc podpinam mój temat tutaj. Jestem szczęśliwym posiadaczem ML320 od 2 tygodni. W związku z tym mam klika pytań. Moje auto jest z 98 roku ale ma przód od lifta (reflektory xenon d2s, zderzak ze spryskiwaczami - w sumie ze zaślepkami, i lusterka z kierunkami) interesuje mnie pełne podłączenie istalacji spryskiwania reflektorów (jak to wygląda w oryginale), druga sprawa jak załącza się tempomat - jest LIM ustawiam i działa ale nie mogę dojść z tempomatem, trzecia sprawa skrzynia automat - ostatnio jechałem po obwodnicy Trójmiasta - długie proste z górki + korki i jechałem bez gazu skrzynia na pozycji D i odroty zaczęły jakoś falować. Czy jadąc z górki powinna dźwignia być na N ? W mieście na światłach czy korkach lepiej dla skrzyni jest na D + hamulec czy N ? Proszę o jakieś porady. Dziękuję i Pozdrawiam



#22 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 sierpnia 2015 - 19:41

Tempomat załączasz podnosząc dźwignie w górę lub w dół. Gdy pojazd jest w ruchu, skrzynia ma być w pozycji D. Wrzucanie na N w czasie jazdy jest niewskazane. Przy krótkich postojach (np. światła) pozostawiaj na D, jak postój dłuższy na N. Nie stosuj położenia P w ruchu ulicznym.

#23 Offline   lukasz0686


  • Postów: 4
  • Na forum od: 18 lip 2015
  • Miejscowość: Grudziądz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mercedes ML W163

Napisano 05 sierpnia 2015 - 18:01

Dziękuję za podpowiedź z tempomatem - już działa :) ze skrzynią stosuję się do zaleceń. Ale pojawił się inny problem...przez ostatnie dni na dworzu susza a u mnie na dywan pod nogami pasażera i tył (mocniej za pasażerem niż kierowcą) stoi woda (zauważyłem dopiero dziś). Nie byłem na myjni, nic się nie wylało. Czy ktoś może mi pomóc co i gdzie szukać? Dziękuję za wszelką pomoc

#24 Offline   m104


  • Postów: 4 488
  • Na forum od: 24 kwi 2012
  • Miejscowość: /dev/null/
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 05 sierpnia 2015 - 18:15

Albo to pozostałość po deszczach - woda potrafi stać bardzo długo, albo odpływy z obudowy parownika klimatyzacji/nagrzewnicy do sprawdzenia - woda zamiast pod samochód trafia pod fotele.

#25 Offline   lukasz0686


  • Postów: 4
  • Na forum od: 18 lip 2015
  • Miejscowość: Grudziądz
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Mercedes ML W163

Napisano 05 sierpnia 2015 - 18:43

Dużo jest rozbierania żeby sprawdzić tą nagrzewnicę ?? W sumie ostatnio non stop na klimie jeżdżę. Póki co dziękuję








Podobne tematy Zwiń