Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Buczenie przy wiekszych predkosciach


110 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 13 października 2009 - 19:25

U mnie tez ostatnio cosik buczy. Przebieg 485tys km. Powyzej 80 km/h zaczyna buczec/wyc i jak puszczam gaz to od 50 km/h do 0 tez zaczyna buczec. Dodam, ze jak juz auto prawie staje i skrzynia (automat) redukuje bieg to tak jakby z lekka przeciaga to buczenie i cisza nastaje (auto stoi).
Acha, tak "na ucho" to buczenie od 50km w dol dobiega jakby z prawej strony auta a powyzej 80km/h z tylu :hmm:



#12 Offline   wielki3333


  • Postów: 279
  • Na forum od: 29 maj 2007
  • Miejscowość: Łeba
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 października 2009 - 19:52

byłem u mechanika iz podobnym problemem jak kolegów i powiedział,ze trzeba zlikwidować luz na dystansie,niewiem jak to się je ale tak powiedział

#13 Offline   mcbarlo


  • Postów: 192
  • Na forum od: 05 lip 2009
  • Miejscowość: Częstochowa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 października 2009 - 09:30

Odswieze troche temat. Bylem u mechanika z tym buczeniem i twierdza, ze podpora walu i gumy sa ok. Ale jeszcze przy okazji zmiany tarcz/klockow z przodu ich poprosze zeby zerkneli raz jeszcze.

Zaobserwowalem mowy objaw. Kiedy jade powolutku i dodaje (od zera) i odpuszczam (do zera) gaz slychac z tylu metaliczne stukniecie. Nie zawsze, ale zazwyczaj.

#14 Offline   hosek


  • Postów: 67
  • Na forum od: 25 cze 2008
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 20 października 2009 - 15:15

mcbarlo, też mam takie objawy.

#15 Offline   molar


  • Postów: 79
  • Na forum od: 25 kwi 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Drugi Mercedes:124 2.0 m 102
  • Inne auto:subaru impreza sti

Napisano 23 października 2009 - 20:00

Moje cykliczne buczenie i wibracja zniknely po serii operacji na przeniesieniu napedu.najpierw halas po wymianie podpory i lozyska ( co ciekawe skf nowy wyl i dopiero drugie bylo ok) i wymianie lozysk mostu( ten drobny gruz iglowy byl zzarty) a wibracja o ciekawej , zmiennej amplitudzie w zakresie 100-120 po wywazeniu walu. szlag mnie trafial ze to tyle trwalo, ale warto bylo sie doszkolic i zdiagnozowac ( a co wazniejsze zrobic) faktycznie gosc od wywazania w Zabkach ogarnia temat.

#16 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 23 października 2009 - 22:55

molar napisał:

faktycznie gosc od wywazania w Zabkach ogarnia temat.

Podaj może jakiś namiar na niego skoro sprawdzony, wrzuć też do działu warsztaty żeby inni mogli skorzystać bez zbytecznego poszukiwania posta

#17 Offline   molar


  • Postów: 79
  • Na forum od: 25 kwi 2008
  • Miejscowość: Warszawa
  • Drugi Mercedes:124 2.0 m 102
  • Inne auto:subaru impreza sti

Napisano 24 października 2009 - 09:39

Zabki , Morcinka 2.Pelny oldschool wystrojowo, tablice bhp rodem z PRL, ale wiedza i osprzet jest.

#18 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 24 października 2009 - 10:06

Mała ciekawostka niekoniecznie poza tematem -jeździłem kiedyś sporo Audi B4 2.3 4x4 i właśnie koło 120 buuu buu buuu buu buuu....Szukałem, oglądałem i nic. Nie mogłem dojść. Jadę z bratem i mówię "posłuchaj", a on mi dmuchawę wyłącza z 2 na 1, potem na 3 i tylko na 2ce coś słychać i tylko przy ok.120km/h... Chodziła normalnie ale jak się dźwięk nałożył z odgłosami pochodzenia "od prędkości" to buczało...wręcz jakby miał śmigło dwułopatowe :ok:

#19 Offline   pawelwb


  • Postów: 38
  • Na forum od: 20 maj 2009
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 26 października 2009 - 15:59

i umnie jest ten sam problem tylko ze jak jade i puszcze o gaz to przestaje wyć i wydaje mi sie że jest to most zeby są już wyciete i wyje

#20 Offline   b4k3


  • Postów: 21
  • Na forum od: 06 cze 2009
  • Miejscowość: Góralowo
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Subaru

Napisano 26 października 2009 - 21:47

Witam.
I ja mam takie objawy BUCZĄCE , ale jak skręcę w lewo ( tak żeby sie buda lekko przechyliła w prawo ) to buczenie całkowicie ustępuje do momentu ponownego odchylenia budy i jazdy na wprost. Przy skręcie w prawo buczenie NIE znika ! ! !
Ktoś ma jakiś pomysł ?
Pozdrawiam








Podobne tematy Zwiń