Skocz do zawartości




- - - - -

[w140] Wybór między S500 a CL500 - doradźcie coś!


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   celsus


  • Postów: 17
  • Na forum od: 17 paź 2009
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 19 października 2009 - 19:33

Witam, ostatnio zabieram się do wymiany mojej pięknej niuni w124 cabrio na w140 S500 lub CL500. Jeszcze nie podjąłem decyzji, który wybrać. Serce ciągnie do coupe a zdrowy rozsądek do sedana. Jeszcze rok temu bym się nie zastanawiał tylko spełniał moje motoryzacyjne marzenia ale dzisiaj powiększa mi się rodzina a do bagażnika cabrio nie mieści się wózek :hmm:
Proszę o Wasze rady w następujących kwestiach:
1. Jedno z kryteriów przy wyborze limuzyny lub coupe to wyciszenie wnętrza - czy jest między nimi jakaś różnica a może to tylko mnie coupe kojarzy się z większym hałasem dlatego że moje coupe ma szmaciany dach? :sciana:
2. Drugim kryterium, które od niedawna ma dla mnie znaczenie to koszty części zamiennych... Czy spora jest różnica w cenie części dla tych modeli? Przypuszczam że podobne czy nawet te same elementy silnika czy zawieszenia będą zbliżone cenowo ale już np jakieś elementy nadwozia typu reflektor , boczne szyby itp. mogą mnie pogrążyć :?:



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 20 października 2009 - 09:22

celsus napisał:

moje coupe ma szmaciany dach
Jak coupe to ma twardy stały dach.

1. Wyciszenie jest identyczne. Zarówno CL i S mają nawet podwójne klejone szyby, właśnie po to by wyciszyć wnętrze.

2. Części zamienne są te same, a drobne różnice karoseryjne nie rzutują specjalnie na cenę. Z resztą coraz więcej się tych samochodów rozbiera, a więc i ceny są coraz niższe.

Sedan ma odrobinę więcej miejsca z tyłu, ale i tak jest więcej miejsca niż w w124. Bagażnik pomieści chyba wszystko. Do tego ma otwierany otwór na narty.

#3 Offline   celsus


  • Postów: 17
  • Na forum od: 17 paź 2009
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 20 października 2009 - 11:13

Dzięki EssiRS za podpowiedzi! Coraz bardziej napalam się na CL.
Miałem na myśli kształt mojego cabrio czyli coupe z otwieranym dachem :pig:

#4 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 20 października 2009 - 11:28

W140 w sedanie ma już trochę przestarzałą linię. Inaczej mówiąc widać, że to "stary" samochód. CL wygląda na znacznie nowszy, a poza tym większość ludzi nie ma pojęcia co to za model. Można czasami się pośmiać ;-)

#5 Offline   celsus


  • Postów: 17
  • Na forum od: 17 paź 2009
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 20 października 2009 - 18:27

No tak dokładnie, masz całkowitą rację. S to taka ociężała locha ale to mi się właśnie w tym samochodzie podoba, czołg na kółkach. CL jeszcze nie miałem okazji poprowadzić ale to pewnie będzie to samo. CL to chyba najmniej spotykany na drogach model merca, podobnie jak R129. Podoba mi się wnętrze tych samochodów - niemieckie auta z lat 90tych , teraz te kosmiczne kształty deski rozdzielczej to już nie to samo...

#6 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 20 października 2009 - 19:25

celsus, Ska w Langu to jest potęga :mrgreen:

#7 Offline   pepe1111


  • Postów: 158
  • Na forum od: 03 cze 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 600 1991

Napisano 21 października 2009 - 07:53

otwor na narty jest w zasadzie opcjonalny. powoduje przeciez zmniejszenie pojemnosci zbiornika paliwa.

a co to za pomysly, ze S jest przestarzaly. no wiecie co.... :mrgreen:

rzadkosc CL wynika tez z tego, ze S zrobiono 406 tys, a CL ok 26 tys... (stad liczba calosciowa 140: 432 tys)

#8 Offline   celsus


  • Postów: 17
  • Na forum od: 17 paź 2009
  • Miejscowość: Rybnik

Napisano 21 października 2009 - 12:12

Bialy ja nie powiedziałem że Ska jest przestarzała :jump: Uwielbiam jednak coupe a poza tym lubię też duże i majestatyczne samochody, lubię też "full wypas" wokół siebie stąd chęć zakupu CLa :pub:

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 22 października 2009 - 08:39

pepe1111 napisał:

a co to za pomysly, ze S jest przestarzaly. no wiecie co.... ;)
pepe1111, nie musisz się z tym co piszę zgadzać :hmm: To są moje spostrzeżenia. S-ka jest piękna, choć wydaje się być starsza od CL, prawdopodobnie dla tego, że ma bardziej obłe kształty, a do tego jest bardzo rzadko spotykany.

pepe1111 napisał:

otwor na narty jest w zasadzie opcjonalny. powoduje przeciez zmniejszenie pojemnosci zbiornika paliwa.
Nie jestem pewien, ale chyba w każdym CL'u jest ten otwór, a zbiornik zrobiony jest z dwóch elementów. Czasami zamiast otworu była lodówka ;)

S i CL prowadzą się identycznie. Są to typowe krążowniki szos, które "płyną". Te samochody to odwrotność R129, który jest sztywny i twardy, chociaż wyglądem SL i CL dla laików wyglądają tak samo ;-)

#10 Offline   kosu


  • Postów: 53
  • Na forum od: 13 lut 2009
  • Miejscowość: Warszawa / TBG
  • Inne auto:W140 CL500

Napisano 04 listopada 2009 - 12:56

Cytat

Nie jestem pewien, ale chyba w każdym CL'u jest ten otwór, a zbiornik zrobiony jest z dwóch elementów. Czasami zamiast otworu była lodówka :/
No u mnie nie ma otworu na narty ale jak się opuści podłokietnik to są takie drzwiczki i tam schowek może i to lodówka ale pewnie nie działa aż kiedyś to rozbiorę i obadam :pad:








Podobne tematy Zwiń