Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] 2.0 M102 + Turbo


143 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 18 października 2010 - 15:32

nawet sie nie zaczął :hmm:

ten człowiek pojęcia nie miał co i jak... myślał że za 3 tyś sobie silnik zaturbi :E



#22 Offline   edgar


  • Postów: 8
  • Na forum od: 19 cze 2010

Napisano 02 listopada 2010 - 21:44

Witam, jestem tu nowy, nie chcę zakładać nowego tematu, a na forum nie znalazłem klarownej odpowiedzi, więc pytam tutaj : posiadam silnik M102, planuję swapa na 3.0, co potrzebuję oprócz silnika z osprzętem ? wiązka ? komputer ? skrzynia pasuje ? jak dalej - z wałem, półosiami i mostem ? auto stoi już u mechanika z padniętym wtryskiem, majster czeka na info co dalej, więc w miarę możliwości proszę o pilną i pełną odpowiedź, bo nie wiem czy reanimować 2.0 ( kosztowo 1000zł ) czy szukać już 3.0, pozdrawiam

#23 Offline   Praetorian


  • Postów: 146
  • Na forum od: 29 maj 2010
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 grudnia 2010 - 21:47

Zobacz sobie temat który zamieściłem zaraz obok.

#24 Offline   Padre


  • Postów: 18
  • Na forum od: 26 lut 2011
  • Miejscowość: Zawada Stara
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Opel Astra G 2.0DTI

Napisano 03 lipca 2011 - 10:07

Temat umarł ,do kolegi w końcu dotarło jak trudno poprawiać fabryke. :smiech2:

#25 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 03 lipca 2011 - 18:01

nie urodził się nawet. tzw ciąża urojona :pig:

#26 Offline   Radhezz


  • Postów: 1 526
  • Na forum od: 26 gru 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Matrix

Napisano 21 sierpnia 2011 - 15:23

A ja tam trochę żałuję - zawsze się zastanawiam co by było gdyby ktoś na poważnie się zajął M102, np. 2.3 16V, i ile by mu się udało wycisnąć z tego silnika, biorąc pod uwagę zmianę wtrysku i właśnie turbo na przykład - pewnie "chondy" by się przy takiej 190-tce chowały :pig: ;)

#27 Offline   marvel


  • Postów: 4
  • Na forum od: 23 sie 2011

Napisano 23 sierpnia 2011 - 20:22

Nie wiem kolego dlaczego do Hondy użyłeś "Ch" . Miałem trzy Hondy i absolutnie żadnego złego słowa na te samochody powiedzieć nie mogę. Prócz papierowej blachy, którą niestety japończki mają, to mechanika jest absolutnym majstersztykiem. Mówię tu o Hondach, w których była tabliczka znamionowa MADE IN JAPAN. Były to trzy CRX'y . ED9, del sol i EE8 8) ED9 miało ponad 220 tyś nakręcone, a głowę dam sobie uciąć że nikt nim do sklepu po bułki przede mną nie jeździł. Absolutnie przez ponad 3 lata użytkowania się z samochodem nie stało, podobnie z EE8. Solka niestety miała dziurkę w chłodnicy i upiekłem ją nieświadomie na autostradzie.

Na temat Hondziarzy można mieć różne zdanie. Ale 1.6 DOHC VTEC z seryjnymi 150 końmi w budzie ważącej 1050kg robi swoje. BMW 325 leci równo z taką Hondą. Pytanie do czego samochód, do zabawy czy do wożenia tyłka. Ja postanowiłem tego drugiego spróbować dlatego padło na Mercedesa. Znajomy miał C36 AMG i powiem szczerze, że zakochałem się w :D , choć Hondy są chyba najlepszymi zapier^&laczami wysokoobrotowymi w przystępnych cenach.

Szacun dla jednej i drugiej marki :D

#28 Offline   Biały


  • Postów: 4 966
  • Na forum od: 09 mar 2007
  • Miejscowość: Chełm
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:Sprinter 515 CDI
  • Trzeci Mercedes:200D...

Napisano 23 sierpnia 2011 - 21:22

a jaki ma to związek z turbo w silniku m102? :roll:

#29 Offline   marvel


  • Postów: 4
  • Na forum od: 23 sie 2011

Napisano 23 sierpnia 2011 - 21:42

Właściwie to żaden, przepraszam za offtop. :oops: ;)

#30 Offline   pgorzala


  • Postów: 309
  • Na forum od: 22 gru 2009
  • Miejscowość: Tuchów
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 grudnia 2011 - 12:40

Co się dziwicie, że temat umarł skoro po takich wypowiedziach to każdego zapaleńca byście potrafili zniechęcić...
A czytając to co piszecie to widać, że za bardzo pojęcia o turbodoładowaniu nie macie...

Chłopak chciał sobie zrobić soft turbo a wy mu piszecie o intercooler'ze, zmianie wałków rozrządu, o tym, że ma się niby spalanie stukowe pojawić? lol... o tym, że 2 litry pojemności to za mało? :O i innych pierdołach... takich jak np to, że silnik ma mu zamulać przy niskich obrotach... :D ludzie, to już nie te czasy. Teraz robią znacznie wydajniejsze turbosprężarki o poszerzonych mapach wydajności. Poza tym do soft turbo nie montuje się dużych turbosprężarek tylko z reguły małe, które nie mają takiego laga i startują bardzo szybko.

Soft turbo ma właśnie tą zaletę, że nie wysila na tyle silnika by trzeba było cokolwiek poza instalacją turbo i osprzętu modyfikować! Zwłaszcza w tak leciwym silniku jak M102 gdzie współczynniki bezpieczeństwa przy projektowaniu podzespołów są nieporównywalnie większe niż przy obecnie projektowanych silnikach.

To forum ma to do siebie, że są tu praktycznie sami konserwatyści. Jakakolwiek modyfikacja Mercedesa poza oryginał = wyśmianie na forum albo stłumienie marzeń w zarodku.
Po co ktoś z was kto jest przeciwnikiem danej modyfikacji wogóle zabiera tutaj głos? Chyba po to by sobie nabić postów :/
Dla tego dla fanów turbodoładowania polecam to forum Nissana --> Nissan Klub Turbokillers :: Strona Główna
Modyfikacje, które przerażają większość tutejszych forumowiczów tam są codziennością. Dla tego też można znaleźć tam sporo ludzi chętnie służących pomocą przy silnikach nie tylko nissanowskich.
Są na tyle ambitni i i znający się na tych sprawach, że niektórzy samodzielnie podejmują się budowy dwustopniowych systemów turbodoładowania (o których pisałem pracę dyplomową tak na marginesie...).
Tak więc uważam, że szkoda na tym forum zajmować się szeroko pojętym tuningiem bo nie ma co liczyć na fachową pomoc. Bo zamiast cokolwiek przerabiać w danym silniku polecą ci swap na większy. Niemniej jeśli chodzi o koszty przeróbki i ryzyko z tym związane, to swap tutaj wygrywa! Bezsprzecznie. Ale to dalej nie to samo co tuning oryginalnego silnika.

Pozdrawiam ;) ;)

Użytkownik pgorzala edytował ten post 28 grudnia 2011 - 12:43









Podobne tematy Zwiń