Skocz do zawartości




- - - - -

Wentylator Nawiewu


27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   marco06


  • Postów: 23
  • Na forum od: 05 lis 2007
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 26 lutego 2010 - 22:59

Mam to samo, dzisiaj próbowałem się dostać do dmuchawy, ale się poddałem :P Odkręciłem5 śrub, ale do dwóch ostatnich na dole nie ma podejścia :hmm: Skończyło się więc na wyczyszczeniu napędu wycieraczki ;-) Poczekam, może któryś z kolegów pokona tą obudowę :pub:



#22 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 lutego 2010 - 23:08

marco06 napisał:

Poczekam, może któryś z kolegów pokona tą obudowę
Jeżeli masz taką obudowę to masz dwa wyjścia!
Dołączona grafika

1 - niestety od strony silnika nie zdemontujesz tej obudowy! Musisz wyciagać deskę rozdzielczą i wyciągać całą nagrzewnicę/klimę od środka.

2 - potraktować osłonę piłką, młotkiem itp... a później coś podpasować...

Pozdr

#23 Offline   marco06


  • Postów: 23
  • Na forum od: 05 lis 2007
  • Miejscowość: Szczecin

Napisano 26 lutego 2010 - 23:12

Sprawdzałem właśnie na Allegro i są kompletne nagrzewnice od 150zł, przeraża mnie tylko myśl o pruciu całej deski :shock: Może na wiosnę, albo raczej jak całkiem padnie dmuchawa w obecnej.

#24 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 28 lutego 2010 - 00:03

marco06 napisał:

przeraża mnie tylko myśl o pruciu całej deski
A ja na przykład takie prace uwielbiam! :smile: Całość oddana "pod klucz" po paru godzinach (bez pospiechu, z przerwą na pizzę i browarek) :mrgreen:
Ważna tylko systematyczność, podział wykrecanych śrubek w osobne pudełeczka, i w przypadkach wątpliwych dokumentacja fotograficzna. Naprawdę nie ma się czego bać :grin:

#25 Offline   danek25


  • Postów: 5
  • Na forum od: 06 sty 2010
  • Miejscowość: zambrów

Napisano 01 marca 2010 - 00:01

A ja oddałem to 124 klientowi z dwóch powodów -pierwszym był brak czasu na dłuższy demontaż, bo mu się spieszyło (duża ilość klientów do przewiezienia). Drugi powód jest taki, że był to karawan i niestety wrażenia z trzymania w warsztacie, robienia czegokolwiek w aucie z takim przeznaczeniem i długą historią mnie przerażały.

#26 Offline   Gahan


  • Postów: 4
  • Na forum od: 26 sie 2016
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2020 - 19:41

Cześć,

w swoim mercedesie mam klimatyzację DIAVIA o oznaczeniu MB 061048 i niestety ostatnio padła dmuchawa. Poczytałem na forum i posty nie były zachęcające jeżeli chodzi o naprawę, ale mimo wszystko podjąłem się tego. Znalazłem zamiennik dmuchawy (stara - SPAL 006-A22-22, nowa - SPAL 015-A45-22) i przystąpiłem do wymiany. Demontaż wykonałem od strony silnika, nie rozbierałem deski rozdzielczej. Dokumentację zdjęciową z procesu wymiany umieściłem w filmiku dostępnym poniżej.

https://www.youtube....h?v=wFABgflZfhw

Temat już stary, jednak mam nadzieje, że moja dokumentacja komuś kiedyś się przyda. Pewnie przez lata były montowane różne DIAVIE, ale może ktoś ma podobną.

#27 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 30 marca 2020 - 21:22

Ja miałem kiedyś do czynienia z Diavią w której nie było dostępu do silnika dmuchawy od strony "pod maską". Tylko demontaż całej deski rozdzielczej.Tworzywo obudowy dmuchawy było tak beznadziejne, że po latach zmian temperatury ciepło-zimno po prostu kruszyło się po dotknięciu. Bardzo źle wspominam jakiekolwiek prace z tym italskim g wnem.

#28 Offline   Gahan


  • Postów: 4
  • Na forum od: 26 sie 2016
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 31 marca 2020 - 18:00

Tą DIAVIE którą wydziągnąłem z samochodu według oznaczeń wyprodukowano w 1996 roku i plastki obudowy są porządne, nic mi nie pękało. Być może z czasem polepszali jakość i sposób montażu, albo po prostu miałem szczęście. Ale jak widać nie ma reguły i trzeba po prostu sprawdzić co jest zamontowane.








Podobne tematy Zwiń