Skocz do zawartości




- - - - -

Wentylator Nawiewu


27 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   snoopy


  • Postów: 20
  • Na forum od: 16 maj 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 grudnia 2009 - 13:33

I jak się skończyła ta historia? :>



#12 Offline   danek25


  • Postów: 5
  • Na forum od: 06 sty 2010
  • Miejscowość: zambrów

Napisano 18 stycznia 2010 - 00:05

Pytanie do autora wątku jak sie skończyła historia? Pytam bo mam ten sam model obudowy i ten sam kłopot z rozebraniem tego. Nie wiem jak zdemontować osłonę. Za żadne skarby nie chce zejść. Jak się zdenerwuję to chyba połamę. Nie chce mi sie wierzyć że trzeba rozebrać ze środka. Proszę o jakieś info.

#13 Offline   zabamix


  • Postów: 1 265
  • Na forum od: 01 lut 2009
  • Miejscowość: Bolesławiec
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 E300D
  • Trzeci Mercedes:W124 E300TD
  • Inne auto:VW Golf III 1.9 GTD

Napisano 18 stycznia 2010 - 01:01

Cytat

Ostatnia wizyta: Wto Gru 01, 2009 15:24
oj niewiem czy się dowiemy... :pub:

#14 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 stycznia 2010 - 10:10

zabamix napisał:

oj niewiem czy się dowiemy...
Wysłałem PW do kolegi, aby odpowiedział na forum :pub: Ponieważ w razie czego to ja mam automatyczną klimę i podejrzewam że taką samą obudowę :pub:

#15 Offline   danek25


  • Postów: 5
  • Na forum od: 06 sty 2010
  • Miejscowość: zambrów

Napisano 18 stycznia 2010 - 18:06

Przydałoby się myśle nie tylko nam, ale i dla potomnych. Ja jak narazie nie wiem jak mam ten temat ugryżć.

#16 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 stycznia 2010 - 20:09

Zaczerpnąłem informacji od kolegi z innego forum i On mówi że prawdopodobnie klimatyzacje DAIVA były dokładane np. poza ASO, gdzieś w firmach specjalizujących się montażem tych urządzeń. Niestety potwierdził fakt że aby zdemontować silnik to trzeba „tyrpać” całą deskę rozdzielczą :E Mi nie dawało to spokoju jaką mam klimę i po południu wziąłem i zdemontowałem podszybie… Na szczęście można bez problemu zdemontować obudowę wentylatora, bo to nie jest DIAVIA :ok:
Kolega twierdzi że te klimy nie są montowane przez fabrykę (z resztą już pisałem wyżej).

Pozdrawiam

#17 Offline   Gerri


  • Postów: 2 644
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 18 stycznia 2010 - 20:42

danek25 napisał:

Przydałoby się myśle nie tylko nam, ale i dla potomnych. Ja jak narazie nie wiem jak mam ten temat ugryżć.
Trzeba wziąść pod uwagę, że nie będą to na pewno rady uniwersalne; podróbek klimatyzacji do 124 trochę było - hamerykańskie, makaroniarskie i izraelickie (to z tych popularnych) Miały różnice w budowie i cechę wspólną - brak części zamiennych (zwłaszcza po tak długim okresie od zakończenia produkcji 124) oraz mało ciekawa diagnostyka i naprawa. Często problem dostępu do dmuchawy rozwiązuje się sam - wystarczy złapać za osłonę i w rękach się połamie (upływ lat, tandetne tworzywo i ciągłe zmiany temperatury)
Jeżeli chodzi o pochodzenie - to często były to dodatki montowane w ASO. Klient otrzymywał klimę w dużo mniejszej cenie niż oryginalna. Czysty, zyskowny biznes: klient zadowolony (bo zapłacił mniej), producent zadowolony (bo sprzedał badziew) i ASO zadowolone (podwójnie: marża ze sprzedaży i robota dla mechanika).

#18 Offline   JanB


  • Postów: 981
  • Na forum od: 15 lut 2009
  • Miejscowość: Środa Wielkopolska
  • Mercedes:W124 3.0D-24V >93r. - OM606
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Accord 2,2 d 180 KM

Napisano 18 stycznia 2010 - 23:21

Rozumiem panowie, że jak ktoś sobie założył extra klimę do 124 np marki Diavia to jakos te urządzenia pasowały MB. A teraz pytanie: Gdybym chcial zmienić tę Diavię na oryginała, to sa jakies problemy? Np z zamiana dmuchawy na mercedesowską?

#19 Offline   danek25


  • Postów: 5
  • Na forum od: 06 sty 2010
  • Miejscowość: zambrów

Napisano 19 stycznia 2010 - 22:31

JanB napisał:

Rozumiem panowie, że jak ktoś sobie założył extra klimę do 124 np marki Diavia to jakos te urządzenia pasowały MB. A teraz pytanie: Gdybym chcial zmienić tę Diavię na oryginała, to sa jakies problemy? Np z zamiana dmuchawy na mercedesowską?

O to samo chciałem zapytać to po pierwsze i po drugie jeśli już połamę obudowę wentylatora i coś przekombinuję z tym wiatrakiem to co póżniej mam tam wsadzć jako osłonę wentylatora? Jestem na tyle zdesperowany, że chyba faktycznie rozkroję ten plastik tylko co potem? Zresztą na marginesie ta osłona, przynajmniej u mnie nie jest taka delikatna i chętna do pękania. Ciągałem ją bardzo mocno i nawet nie próbuje pękać. Z tym akurat dałbym sobie radę, ale co potem?

#20 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 stycznia 2010 - 23:24

Myślę ze oryginalny wentylator (dmuchawa) nie będzie pasować, ponieważ jest przystosowana do oryginalnych obudów, jednak zawsze można kombinować i dorabiać…
Jeżeli połamiesz obudowę to później musisz kombinować, np. dorobić jaką kolwiek z blachy, lub przypasować oryginalną (ale to nie będzie łatwe).
Życzę powodzenia.
Pozdr








Podobne tematy Zwiń