Skocz do zawartości




- - - - -

ALPINE CDE-9881R


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   PozdrawiamyMame


  • Postów: 422
  • Na forum od: 16 lip 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 16 lipca 2007 - 20:32

Witam,

ma ktos moze radyjko ALPINE CDE-9881R albo cos o nim slyszal? Planuje kupic, tylko jakichs opinii poszukuje czy warto :slinka:

Pozdrawiam!



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 16 lipca 2007 - 21:00

PozdrawiamyMame, nie jest to radio z najwyzszej polki, ale jest to juz solidne radio. Mysle ze warto wziac takie.

Ma dwa wyjscia RCA wiec nie podlaczysz glosnikow przod, tyl i subwoofera na chinchach. Jezeli nie masz wygurowanych oczekiwan od tego radia to warto wziac.

#3 Offline   PozdrawiamyMame


  • Postów: 422
  • Na forum od: 16 lip 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 16 lipca 2007 - 21:50

Szukam wlasnie czegos ze sredniej polki. Jest jeszcze takie cos: Blaupunkt Hamburg MP57. Ma troche wiecej bajerow niz Alpinka (eg. bluetooth, wyjscie aux, usb, lepszy wyswietlacz) tyle ze jakosc wykonania cos mnie odpycha od Blaupunkta. Alpine wyglada na bardziej solidne, plastiki lepszej jakosci i chyba dluzej posluzy ;-)

#4 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 16 lipca 2007 - 21:54

PozdrawiamyMame, ja jestem zdania ze Alpine ma najlepszy stosunek jakosci do ceny i sam tez mam Alpine. Jakosc ta najlepiej mozna zobaczyc w dzwieku, a delfinki itp. to tylko gadzety.

#5 Offline   Janwno


  • Postów: 373
  • Na forum od: 17 lut 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 lipca 2007 - 22:56

PozdrawiamyMame, ja również polecam Ci Alpine. Miałem do czynienia z kilkoma radiami tej firmy i zawsze wykonanie i jakość dźwięku były na bardzo dobrym poziomie. Sam używam starszego modelu Alpine (9812RB) niż ten o którym mówisz i mimo braku gadżetów nie mogę na nie złego słowa powiedzieć ;-)

#6 Offline   PozdrawiamyMame


  • Postów: 422
  • Na forum od: 16 lip 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 17 lipca 2007 - 05:44

No ja juz tez jestem za Alpina :hmm:

A moze jakis inny model, w przystepnej cenie, mozecie mi polecic?

#7 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 17 lipca 2007 - 08:07

Janwno, CDE-9812RB jest jednak modelem z wyzszej polki, a to ze jest starszy akurat w car audio nie oznacza ze to co teraz wypuszczaja jest lepsze. Z reguly jest wrecz przeciwnie. Troche tak jak z Mercedesem... im nowszy tym gorszy... :hmm:


PozdrawiamyMame, co do wyboru radia to sam musisz sie okreslic czy chcesz nowe, za jaka kase, a nawet jaki kolor podswietlenia. Ja mam radio z tej samej polki co 9812 (mam 9828RB, nie chcialem miec z windowym panelem). Poza tym jak kupisz super radio, a glosniki bedziesz mial raczej marne to nie wykorzystasz potencjalu drzemiacego w tym radiu. Lepiej kupic cos podobnej klasy.

#8 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 17 lipca 2007 - 08:32

na roznych forach spotkalem sie z opinia iz CDE jest nizsza linia niz CDA, 9812 uzywane mozna kupic w tej samej cenie co 9881 nowe... oba modele mozna dostac w czarnej i srebrnej kolorystyce. Sprzet audio zagra Ci taka jakoscia jak najslabszy jego element musisz wiec wywazyc tak aby wszystko bylo na rownym poziomie, nawet kable, chyba ze chcesz sobie zostawic zapas mocy na przyszle rozbudowy...

Do 9812 zalecam zakup od razu polskiej instrukcji (9zl) :hmm:

EssiRS, Ty to masz farta, nie dosc ze trafiles okazyjnie to radyjko to jeszcze dokladnie takie jakie chciales :?:

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 17 lipca 2007 - 11:17

szafa, jakby mi sie trafilo okazyjnie takie radyjkojak ty masz to tez bym nie narzekal ze jest panel windowy :hmm:

szafa napisał:

aby wszystko bylo na rownym poziomie, nawet kable
Tak naprawde to najwazniejsze jest wlasnie radio i glosniki, ktore stanowia okolo 85-90% efektu koncowego, a kable okolo 10% (mniej wiecej oczywiscie i przy zalozeniu ze nie ma wzmacniacza. Ogolnie dobieraj radio i glosniki z tej samej polki. Uzywane komponenty mozna kupic za 60% ceny nowego, tak wiec warto sie nad tym zastanowic.








Podobne tematy Zwiń