Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Kolejny post o odpalaniu automata


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   qba_doe


  • Postów: 27
  • Na forum od: 30 cze 2007
  • Miejscowość: Tymczzasowo UK

Napisano 18 lipca 2007 - 21:11

Pytalem juz o odpalaniu automata na pych. (2,3 benzyna, automat)
Doszedlem do tego, co bylo powodem, a mianoicie, poczatkowo nie bylo filtra powietrza, po zakupie przejechalem moze kilka dziesiat kilometrow, temp bylo okolo 100 stopni, auto przestalo odpalac krecac kluczykiem. Po zdjeciu obudowy filtra okazalo sie, ze uszkodzone jest pokretlo w gazniku, ktore zapewne odpowiedzialne jest za otwieranie tej klapki, ktora wciaga powietrze do paliwa. (mieszanka paliwowa?)
Odlaczenie rurki, ktora szla od gornej czesci silnika do filtra powietrza zalatwila sprawe, to co bylo wydmuchiwane ta rurka do filtra teraz jest wydmuchiwane pod auto, nie wiem, czy to normalne, ale auto pali juz bez problemu. Przypuszczam, ze brak filtra powietrza byl spowodowany wlasnie ta rurka, ktora odprowadzala (cisnienie?) z silnika.
Czy z tej rurki powinno byc czuc spalinami? Jak moge to naprawic, mam nadzieje, ze nie wymiana uszczelki pod glowica. Paliwa, ani wody nie ma w oleju, olej byl wymieniany i nie ma zadnych dziwnych kolorow, nie czuc paliwem.
Sory za opis, ale nie jestem mechanikiem, wiec stad jako taki opis :hmm:
Jestem juz lekko zalamany. Chcialem auto tylko na dojazdy do pracy, a tu sie okazuje, ze niedlugo zrobie remont silnika i blacharki :/



#2 Offline   jjanicki


  • Postów: 491
  • Na forum od: 06 lut 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 lipca 2007 - 21:49

Powinieneś naprawić pokrętło przy gaźniku, a ową rurkę (odpowietrzenie komory zaworowej, tzw. odma) z powrotem podłączyć do obudowy filtra...
Z odmy, w zależności od stanu silnika, może być odczuwalny zapach spalin lub jemu podobny...

#3 Offline   pawel63


  • Postów: 721
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Ostrowiec Św
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 lipca 2007 - 23:21

Odma odprowadza opary olejowe do filtra powietrza, gdzie następnie wraz z mieszanką wędrują do cylindra i tam są spalane . Ciężko określić czym zajeżdżają. Można powiedzieć, że śmierdzą gorącym olejem ;-) . Jeśli z odmy nie wali kolorowa chmura nie jest najgorzej. :hmm:

#4 Offline   qba_doe


  • Postów: 27
  • Na forum od: 30 cze 2007
  • Miejscowość: Tymczzasowo UK

Napisano 19 lipca 2007 - 16:13

Tak bym tez zrobil, ale jak podlacze odme to komoty filtra powietrza, auto przestanie sie uruchamiac, tzn rozrusznik kreci, ale silnik nie chce si euruchomic, a tak kreci prawie bez problemu. co do spalin, smierdza benzynka, drapie w gardle, ale nie wiem, jak to naprawic, nie wiem, co jest grane, angole nie sa skorzy do darmowej informacji co do naprawy, takze bylbym wdzieczny za wszelka pomoc :zeby:








Podobne tematy Zwiń