Skocz do zawartości




- - - - -

Ksenony H4


314 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 19 lipca 2007 - 11:35

XENON
Czy ktos sie moze wypowiedziec w tym temacie ? Warto sie w to wbijac ? Moze ktos z waszych znajomych to montowal ? Jak to sie sprawuje ?
Wiem ze moga byc problemy z niebieskimi i na przegladach technicznych.... ale moze jednak warto.
PS. Cos takiego mial na szczecinskim spocie kolega.... TRIXENON :hmm: Przyznam ze ladnie to swiecilo



#2 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 19 lipca 2007 - 11:47

Na Uniejowskim spocie pamietam ze OSCAR (tylko jakos dlugo juz nie bylo go na forum) mial xenonki w swoim bialej 124, i jeszcze ktos mial tylko nie pamietam kto, calkiem fajnie to wygladalo nawet w dzien, nie powiem, ze tez sie nad tym zastanawialem :grin:

#3 Offline   karaquan


  • Postów: 207
  • Na forum od: 15 mar 2007
  • Drugi Mercedes:W211
  • Trzeci Mercedes:Sprinter
  • Inne auto:cinquecento 700

Napisano 19 lipca 2007 - 12:59

Faktycznie Oscar zamontował te xenony. Z tego co pamiętam, musiałrobić dziurę w dekielku zamykającym lampę od silnika. Mówił też coś o długim grzaniu się żarników... efekt podobno był taki, że początkowo lampy są zbyt niebieskie. Z tego co pamiętam zależy to też od mocy żarówek. Efekt jest naprawdę fajny. Ale myślę, że przydało by się do xenonów dorzucić jeszcze soczewkowe lampy... to z kolei trochę nie bardzo pasuje do naszych gwiazdek. Ciekawi mnie jak spisała by się żarówka xenonowa w lampach, które ma KamilW124

#4 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 19 lipca 2007 - 13:18

karaquan napisał:

Ale myślę, że przydało by się do xenonów dorzucić jeszcze soczewkowe lampy... to z kolei trochę nie bardzo pasuje do naszych gwiazdek. [/b]
No wlasnie, wiec moze lepiej zostawic oryginalne reflektory i zamontowac ten zestawik :pad: :zeby:
Soczewy za bardzo sie rzucaja w oczy. Podejrzewam ze niebieska brygada gdyby miala zatrzymac jednego z dwoch mercow 124 do kontroli, jeden z soczewami, drugi z zestawikiem H4 ksenon, wybralaby tego pierwszego... ;)

#5 Offline   karaquan


  • Postów: 207
  • Na forum od: 15 mar 2007
  • Drugi Mercedes:W211
  • Trzeci Mercedes:Sprinter
  • Inne auto:cinquecento 700

Napisano 19 lipca 2007 - 13:58

ksenio napisał:

Soczewy za bardzo sie rzucaja w oczy. Podejrzewam ze niebieska brygada gdyby miala zatrzymac jednego z dwoch mercow 124 do kontroli, jeden z soczewami, drugi z zestawikiem H4 ksenon, wybralaby tego pierwszego... ;)

Jeśli zarówno lampy i żarówki posiadają homologację dopuszczjącą je do użytku w Polsce, i jeśli posiadasz aktualny przegląd... nie powinno być problemów przy kontroli. Oczywiście, jeśli Mr. Policeman będzie chciał, to i tak ukara Cię mandatem, ale zawsze masz podkładkę dochodzenia swoich racji.

ksenio napisał:

wiec moze lepiej zostawic oryginalne reflektory i zamontowac ten zestawik

:pad: niestety... oryginalne szkła w MB 124 zbyt mocno rozpraszają światło... (taka moja opinia). Rzecz w tym, że żarówki xenonowe najlepiej spisują się w lampach typu Clear z soczewkami. Kiedyś słyszałem opinię, że nie powinno się zakładać xenonów do aut, które nie posiadają wycieraczek lub spryskiwaczy na reflektorach... Podobno załamujące się pod wpływem zaniczyszczeń xenonowe światło, znacznie oślepia jadących z naprzeciwka... Nie wiem, nie sprawdzałem, nie znam się....
Ogólnie mam w planach taką modyfikację, ale w połączeniu z takimi lampami:

http://allegro.pl/item215705273_lampy_n ... rome_.html

Z tego co poczytałem na forum, tego typu lampy dużo droższe dla 190-tki.... i ogólnie ciężko dostępne.
Dlatego też myślęsobie, że może warto by było, abyś w chwili wmontowania xenonów, spolerował szkła ( jeśłi to możliwe) W przeciwnym razie może to nie mieć zamierzonego efektu.
Powołałbym się jednak na opinię min Oscara, któy zbadał to na własnej :zeby:

#6 Offline   majkel


  • Postów: 1 298
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:VW Passat 2.8 2002

Napisano 19 lipca 2007 - 14:12

Aby takie światła spełniały wymogi kodeksu ruchu drogowego w polszcze, powinien być zamontowany układ samopoziomujący lampę, a także spryskiwacze. Tak więc pan policjant, jeżeli bedzie sie tylko orientował w przepisach ma prawo zabrać dowód, jeżeli nie są spełnione powyższe wymagania przy zamontowaniu zarówki ksenonowej.

ps. chyba było już to omawiane na forum.

#7 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 19 lipca 2007 - 15:14

ksenio i Ty mi wypisujesz o jeździe na halogenach podczas dobrej widoczności :zeby: , powątpiewając w moją znajomość przepisów :?
Proponuję Ci trochę poczytać na ten temat.
Dobry zestaw markowych żarówek w zupełności załatwia temat modyfikacji lamp; oczywiście to jest tylko i wyłącznie moja opinia.

#8 Offline   ksenio


  • Postów: 2 761
  • Na forum od: 24 sty 2007
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:VW GOLF IV Variant 1.9 TDI

Napisano 19 lipca 2007 - 15:33

Moim celem przy zakladaniu tego tematu nie byl powrot do tego o czym juz wielokrotnie omawialismy, czyli np. uklady samopoziomowania zawieszenia i spryskiwaczy reflektorow (majkel slusznie zauwazyl).
Chodzi mi stricte o ten zestaw z allegro: warto sie w to pchac czy nie...
Kwestia zgodnosci z przepisami byla juz poruszana wiec nie wracajmy do tego :zeby:

#9 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 19 lipca 2007 - 16:24

ksenio napisał:

uklady samopoziomowania zawieszenia i spryskiwaczy reflektorow

A czy to nie jest przypadkiem obowiazkowe w lampach z gladkim szklem :zeby: \

Przeciez jesli wymieni sie tylko zarowke na odpowiednik - zarnik xenonowy, ktory snop swiatla kieruje tak jak normalna zarowka (swiatla mijania) to chyba nie trzeba tych dodatkowych bajerow.

#10 Offline   majkel


  • Postów: 1 298
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:w201 2.0 - M102
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:VW Passat 2.8 2002

Napisano 19 lipca 2007 - 16:40

Charlie9 oczywiście że nie trzeba ;-) jednak kodeks drogowy mowi inaczej. Bo przecież gdy auto o zarówkach np H4 jest mocno obiążone to też świeci w niebo i mało kto kożysta z regulacji świateł. Jest wiele przepisów, które są durne, niestety nic na to nie poradzimy








Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post