Skocz do zawartości




- - - - -

[124] poszycie fotela


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   gmikol


  • Postów: 37
  • Na forum od: 28 wrz 2008
  • Miejscowość: Jędrzejów

Napisano 25 listopada 2009 - 08:37

Drodzy forumowicze. Chciałem zapytać jak bezboleśnie zdjąć poszycie fotela kierowcy
w celu naprawy przetarcia



#2 Offline   bArTeK___


  • Postów: 13
  • Na forum od: 29 kwi 2008
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp. / Wrocław

Napisano 25 listopada 2009 - 09:50

Najlepiej wymontować fotel z auta. Gdy wymieniałem u siebie, rozkręciłem go (tzn. odczepiłem oparcie od siedziska). Tapicerka jest przymocowana za pomocą zszywek, które trzeba delikatnie wyciągnąć, oraz wyjąć z zaczepów. Ogólnie cała tapicerka jest plug & play ;), czyli można przekładać z innego auta, nawet z siedzenia pasażera .

#3 Offline   kristransmed


  • Postów: 636
  • Na forum od: 30 cze 2008
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex-W124 250TD 1991r.

Napisano 25 listopada 2009 - 13:25

Jak wyjmiesz fotel z auta,zdejmij plastikowe osłonki po jego bokach(są na zatrzaskach)-delikatnie aby nie połamać.Pod bocznymi osłonkami znajdziesz po 2 śruby z obu stron na klucz 13-gdy je odkręcisz-masz oparcie oddzielone od siedziska.Następnie musisz zdjąć tylną osłonkę oparcia-na dole 2 wkręty na śrubokręt krzyżakowy-odkręć a potem naciągając nieco ku tyłowi tapicerkę boku oparcia odhacz mocowanie tylnej ścianki i wysuń w dół-już widzisz stelaż od tyłu.Jeśli masz podłokietnik-odkręć(2 nakrętki klucz 13) ,zdejmij pokrętło regulacji oparcia(wciskane na wieloklinie) oraz plastikową podkładkę dystansową pod nim,którą wysiągniesz podważając małym śrubokrętem 3 małe zatrzaski wewnątrz tego kółka,tuż przy osi pokrętła.Zdejmij osłonki prowadnic zagłówków podważając dookoła szerokim śrubokrętem-od środka wygląda to jak owalna tulejka z ząbkami z zewnątrz a trzyma się na plastikowej owalnej podkładce-musisz ją zsunąć z ząbków.Zdejmij całe poszycie wraz z trawiastym materacykiem odhaczając materacyk od stelaża z dołu i z boku i pociągnij w górę-masz oddzieloną tapicerkę od stelaża.Patrząc do wewnątrz zobaczysz białe kliny(8szt.) zahaczone o druty w przeszyciach-wyjmij,potem jeszcze mniej więcej pośrodku oparcia masz plastikowe haczyki-też wyjmij i ściągnij materiał zewnętrzny z trawiastego materacyka.Powodzenia.

#4 Offline   gmikol


  • Postów: 37
  • Na forum od: 28 wrz 2008
  • Miejscowość: Jędrzejów

Napisano 15 stycznia 2010 - 14:12

Ponownie proszę o pomoc.
Fotel wyciągnięty jak widać, podłokietnik odkręcony, plastiki z boku i pokrętła od regulacji pochylenia zdjęte. Wkręty z tyłu oparcia odkręcone. Chciałbym zdjąć poszycie oparcia, aby naprawić to przetarcie. jak zdjąć poszycie oparcia?Czy muszę odkręcić śruby mocujące oparcie z siedziskiem?Nie chce coś urwać a ciągnąc z tyłu od dołu nie za bardzo chce iść.

Z góry dziękuję za pomoc

zdjęcie nr 1

Dołączona grafika

zdjęcie nr. 2
http: //images35.fotosik.pl/102/d6d1c427eec328a5m.jpg

zdjęcie nr 3
Dołączona grafika

zdjęcie nr 4
Dołączona grafika

#5 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 stycznia 2010 - 15:14

gmikol, nie trzeba odkrecac oparcia od siedziska; musisz zdjac tylnia "scianke". Odkrecasz dwa wkrety od spodu, odchylasz i wyciagasz w dol. Nastepnie lekko naciagajac boki trzeba wyjac "listewki" wzmocnienia z rynienek (z bokow i z dolu) i to wszystko.

AAA jeszcze moga trzymac "klipsy" od zaglowkow. Skladaja sie z dwoch czesci wciskanych jedna w druga: Grzybka od gory i talerzyka od dolu.

#6 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 15 stycznia 2010 - 15:26

TUTAJ jest nieco fotek i opis...aczkolwiek po rosyjsku ;-) . Powinno to przybliżyć zagadnienie.

#7 Offline   gmikol


  • Postów: 37
  • Na forum od: 28 wrz 2008
  • Miejscowość: Jędrzejów

Napisano 03 lutego 2010 - 15:19

Dzieki już po operacji

#8 Offline   CEZARY


  • Postów: 175
  • Na forum od: 23 paź 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 03 lutego 2010 - 15:40

gmikol, a wyprałes odrazu przy okazji?w jakiej temperaturze ?ręcznie czy w aftomacie?jest efekt ?bo też będe chyba zrywał te pokrowce w celu naprawy i wyprania.

#9 Offline   kuboxxx


  • Postów: 660
  • Na forum od: 14 mar 2008
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:S210 420 TE 1996

Napisano 04 lutego 2010 - 02:20

Ja mam pytanie dotyczące poszycia :ok: Mam przetarcie w wiadomym miejscu i mam drugie poszycie kompletne siedzisko + oparcie też z przetarciem. I teraz ma ktoś pomysł jak zrobić z dwóch jeden ? Ale żeby szwu nie było widać bo to mnie nie robi ;) Pewnie ktoś już przerabiał temat i wie której części użyć. Ja kombinowałem i jak na razie najbardziej optymalny wydaje się zagłówek :jump:

#10 Offline   kristransmed


  • Postów: 636
  • Na forum od: 30 cze 2008
  • Miejscowość: Katowice
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex-W124 250TD 1991r.

Napisano 04 lutego 2010 - 12:24

Dołączona grafika na tyle starczy materiału z zagłówka.








Podobne tematy Zwiń