Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Poszukiwania SL500 w Polsce


475 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   rosssssa


  • Postów: 357
  • Na forum od: 29 sie 2009
  • Miejscowość: Piaseczno

Napisano 30 listopada 2009 - 08:51

No to może na wstępie napiszę o autach które juz ogladałem:

Z legionowa był TEN
Blacharsko wyglądał nieźle, ale konsola środkowa jakoś dziwnie podniesiona i coś z prawym boczkiem i fotelem nie halo, brak hardtopu.

Wylot z wawy na gdańsk: klik
Ten ma uszkodzony przód ewidentnie nadział sie na hak, do poprawy maska zderzak grill, poza tym 91r i bardzo dziwny środek

Gdańsk: kliken machen Ten ma nie oryginalny środek znaczy sie obszyty jest nową skórą i coś dziwnego z silnikiem. Po odpaleniu pracował równiutko, rozgrzał się. A jak pojechałem na jazdę próbną, auto zaczęło dziwnie rzucać, jak na V8 to chodził bardzo nie równo i strasznie drżał jak przyspieszałem.

Był jeszcze TEN z wawy, ale to już inna historia. Niby AMG, a jeden próg chromowany miał AMG drugi mercedes benz, fotele były mokre, bo uszczelki przy miękkim dachu przepuszczają, a silnik był "spocony"


Te opisane powyżej są BEE mam gdzieś viny do nich.

W wawie chce jeszcze pojechać obejrzeć TEGO chociaż to troszkę dużo jak na moje możliwości, aczkolwiek kto wie ;-)

No i teraz chcę się wybrać gdzieś na wycieczkę w polskę i zaczynam kontaktować się z ludźmi z południa i południowego wschodu

Na razie doprosiłem się tylko jednego VINu do TEGO , wygląda dobrze tylko ten 91r. to jest wersja na włochy z ciekawym wyposażeniem. MINUS to pompowane 4 amory.
Wie ktoś może jak wyglądały 8szprychowe felgi z tamtych lat które zakładali do SL bo tak z VINu wychodzi do tego auta.


Na razie tyle. Jak byście przeglądali allegro lub jakieś inne rzeczy i znajdziecie coś ciekawego to dajcie znać :P będę dzwięczny
O wyjeździe na zachód też myślę, najchętniej szwaajcaria, ale tam przeraża mnie 18% cła dodatkowo:/ Na razie POLSKĘ chce przeszukać

Pozdrawiam i przepraszam za tasiemca ;P :star:



#2 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 30 listopada 2009 - 14:03

By było dla potomnych... ;-)

rosssssa napisał:

Z legionowa był TEN
Dołączona grafika

Dodatkowo lakierowanie dziwne. Na zdjęciach wydaje się, jakby dolna część zderzaka przedniego była innego koloru.
Czujniki parkowania z przodu i tyłu... :roll:
Opis też ciekawy... SL500 i 400KM... :roll:
Nie podaje przebiegu.
Konsola centralna z wersji po lifcie, a na boczkach zwykłe drewno.

Rocznik dobry, bo z przedziału 93-95 ;)

rosssssa napisał:

Wylot z wawy na gdańsk: klik
Dołączona grafika
Rocznik 91, a zarówno nadwozie jak i fotele z wersji po liftingu... :roll: Jak dla mnie takie samochody są mało interesujące i nawet się im bym nie przyglądał.

rosssssa napisał:

Gdańsk: kliken machen
Dołączona grafika
Kolejny 91 ze zderzakami po lifcie... zapomnieli o lusterkach...
Wnętrze obszywane i bardzo brzydkie, szczególnie kierownica. Poza tym poduszka pasażera prawdopodobnie nie działa, skoro ją "zaszyli".

rosssssa napisał:

Był jeszcze TEN z wawy
Dołączona grafika
Ciekawe, ze silnik spocony, bo ten samochód jest wystawiony na sprzedaż około 3 lat, jak nie dłużej.
Dodatkowo ciekawe, że uszczelki są nieskuteczne, bo widać, że dach jest na nowo obszywany i to na tyle beznadziejnie, że zapomnieli wszyć bocznych szybek...
Tylna klapa ze światłem stopu na pewno jest dołożona, bo w tym roczniku nie występowała.
Czy facet jest w stanie udowodnić, że jest to wersja M119 6.0? Mam spore wątpliwości.
Wygląda na lakierowanego po całości. Do tego tylne lampy od wersji po liftingu.

Felgi ma bardzo ładne. Jak na żywo się prezentują?

rosssssa napisał:

W wawie chce jeszcze pojechać obejrzeć TEGO
Dołączona grafika
Jak chcesz to mogę podjechać go obejrzeć.

rosssssa napisał:

Na razie doprosiłem się tylko jednego VINu do TEGO ,
Dołączona grafika
NIVO w SL'u najczęściej oznacza spore wydatki (jak nie teraz to w przyszłości). Takie kierunkowskazy z tego co wiem, nie były oferowane na Włochy, a jedynie na Szwajcarię.
Po zdjęciach nic więcej nie można powiedzieć.

#3 Offline   rosssssa


  • Postów: 357
  • Na forum od: 29 sie 2009
  • Miejscowość: Piaseczno

Napisano 30 listopada 2009 - 14:22

EssiRS napisał:

By było dla potomnych...

Wreszcie jakis dobry temat ;)



EssiRS napisał:

Czy facet jest w stanie udowodnić, że jest to wersja M119 6.0?
to jest V8 tak wygląda pod maską, gość twierdzi że jest rozwiercony na 6.0. niby ma jakąś naklejke AMG pod maską na pasie, ale nie znam się aż tak dobrze na tym.

EssiRS napisał:

Wygląda na lakierowanego po całości. Do tego tylne lampy od wersji po liftingu.

Felgi ma bardzo ładne. Jak na żywo się prezentują?

No własnie wygląda na lakierowanego i bitego chyba z każdej strony.
Na żywo prezentuje się za ładnie.
VIN tego autka WDB1290671F108611 - wygląda ciekawie szkoda że to już taki szrot :star:


A może na oglądanie tego autka w wawie umówimy się razem, mogę się dowiedzieć kiedy maja otwarte to się umówimy. Chyba że tamtędy przejeżdzasz częśto to jak możesz to podjedź i zobacz to autko będę dźwięczny ;)

#4 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 30 listopada 2009 - 16:33

EssiRS napisał:

Konsola centralna z wersji po lifcie
albo malowana jak w przypadku pewnego "AMG" ;)

EssiRS napisał:

Czy facet jest w stanie udowodnić, że jest to wersja M119 6.0

tego odradzam ;) ale tylko na PW moge napisać dlaczego ;-)

rosssssa napisał:

W wawie chce jeszcze pojechać obejrzeć

wygląda najlepiej z tych wszystkich, to auto które chyba było tvn turbo "zakup jakiś tam.." ze 2 lata temu. Cena lekko przegięta...

EssiRS napisał:

Takie kierunkowskazy z tego co wiem, nie były oferowane na Włochy, a jedynie na Szwajcarię.

były na wszystkie kraje (na pewno z wyjątkiem usa), tylko że w latach 94-95 ;-)

#5 Offline   karol 129


  • Postów: 28
  • Na forum od: 07 paź 2009
  • Miejscowość: Radom

Napisano 30 listopada 2009 - 18:56

Ale ten czarny bez szybek w dachu ;) którego odradzasz to orginalny M119 6.O czy nie?

#6 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 30 listopada 2009 - 20:04

nie oryginalny :cool:

#7 Offline   maciek179


  • Postów: 128
  • Na forum od: 21 paź 2009
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 30 listopada 2009 - 20:38

rosssssa, w Szwajcarii łatwiej znaleść o takie auto, z wielu przyczyn - jest/było ich tam wiecej, kraj sam w sobie jest mniejszy od Naszej Pięknej Polski,czym napewno wiesz, jednak przejechać Polskie kilka razy nie przekonuje mnie, jeszcze kilka wyjazdów w Polskie i tą kwote cła (18%) wydasz nie kupujac jak widze wymarzonego auta , POWODZENIA:) :hahaha:

#8 Offline   boninfante


  • Postów: 3
  • Na forum od: 22 lis 2009
  • Miejscowość: NAMYSŁÓW

Napisano 01 grudnia 2009 - 11:09

gosc u mnie w miescie ma takiego (czarnego w cabrio) lecz nie wiem czy na handel

#9 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 01 grudnia 2009 - 13:01

rosssssa napisał:

Wreszcie jakis dobry temat :/
Myślę, że taki temat nie jednej osobie szukającej R129 pomoże :P Wspólnymi siłami stworzymy coś wartościowego :)

rosssssa napisał:

niby ma jakąś naklejke AMG pod maską na pasie,
Naklejki dostępne w ASO bez żadnego problemu. Też mógłbym sobie nakleić i udawać, że to M119 6.0 :/
Najlepiej rozkodować VIN, ale zdanie kolegi R129 można też uznać za rozwiązanie pytania, bo wiem, że to jego pasja, szukanie M119 6.0 ;-) Na pewno już kilka razy prześwietlił na wylot ten pseudo AMG.

Cytat

albo malowana jak w przypadku pewnego "AMG" :)
Ta raczej nie jest, bo identycznie wyglądającą montowano chociażby w Silver Arrow. Poza tym ta nie ma piorunów :star:

R129 napisał:

były na wszystkie kraje (na pewno z wyjątkiem usa), tylko że w latach 94-95 ;-)
Dobrze wiedzieć. Przy okazji pytanie w jakich krajach były montowane te dodatkowe boczne kierunki na błotnikach? Wyglądają fatalnie... :roll:

R129 napisał:

to auto które chyba było tvn turbo "zakup jakiś tam.." ze 2 lata temu
Czy to jest ten, którego chciał kupić Cugowski?
Tutaj wątek na naszym forum do tematu o SL'u zakupie kontrolowanym:
topics14/r129-w-zakupie-kontrolowanym-vt4311.htm

rosssssa napisał:

Chyba że tamtędy przejeżdzasz częśto to jak możesz to podjedź i zobacz to autko będę dźwięczny
Mam blisko, więc postaram się podskoczyć i zerknąć na niego. Dodatkowo się dowiem, czy to ten co był w TVN Turbo. Postaram się jeszcze w tym tygodniu go obejrzeć, mam nadzieję, że czas pozwoli ;-)

maciek179, bardzo chaotycznie napisałeś posta i średnio można go zrozumieć, ale masz rację, że w Szwajcarii można znaleźć sporo ładnych egzemplarzy, ale to też nie jest tak, że wjeżdżasz tam i przebierasz w SL'ach. Co prawda jest ich całkiem sporo, ale wiele też jest w stanie wymagającym sporego nakładu funduszy na renowacje.
Jadąc do CH po samochód trzeba liczyć około 15-17tys CHF za SL500 w dobrym stanie + wszystkie opłaty związane z tymczasowym ubezpieczeniem, przejazdem, noclegami, opłatami w Polsce, przeglądem itd itd.
Z racji, że złotówka się umocniła, to i wyjazdy do CH po samochód są mniej opłacalne niż były kiedyś, bo CHF jest zwyczajnie droższe.

#10 Offline   maciek179


  • Postów: 128
  • Na forum od: 21 paź 2009
  • Miejscowość: Białystok

Napisano 01 grudnia 2009 - 13:17

EssiRS napisał:

bardzo chaotycznie napisałeś posta

nie dysponowany byłem :star:

chodziło mi oto , żeby nie jeździł po Polsce ponieważ mimo wszystko w Szwajcarii jest wiecej takich modeli, a te 18% cła i tak wyda na rozjazdy podczas poszukiwania w PL








Podobne tematy Zwiń