Skocz do zawartości




- - - - -

[r129] Poszukiwania SL500 w Polsce


475 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 01 grudnia 2009 - 13:28

maciek179 napisał:

a te 18% cła i tak wyda na rozjazdy podczas poszukiwania w PL
Bardzo uproszczone podejście do tematu podajesz, bo tak jak wyżej napisałem, koszty związane z zakupem samochodu w CH nie sprowadzają się jedynie do zapłacenia tego 18% cła. Trzeba doliczyć koszty związane z paliwem na dojazd i powrót z CH oraz na jeżdżenie w poszukiwaniu samochodu na miejscu, kilka noclegów, wyżywienie, chyba jakieś opłaty związane z poruszaniem się po tamtejszych autostradach i pewnie kilka innych...

I coś o czym pewnie większość zapomina. W sobotę i niedzielę, praktycznie nie da się nic załatwić w Szwajcarii. Zarówno nie jesteś w stanie umówić się z właścicielem komisu na obejrzenie samochodu (praktycznie tylko tak się tam sprzedaje samochody), jak i nie masz możliwości załatwienia jakichkolwiek formalności w urzędach, bo one w te dni nie pracują. Mówiąc w skrócie, trzeba wziąć kilka dni urlopu, co też jest pewnego rodzaju kosztem.
W Polsce możesz bez brania urlopu jeździć w weekendy i oglądać samochody.



#12 Offline   pepe1111


  • Postów: 158
  • Na forum od: 03 cze 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 600 1991

Napisano 01 grudnia 2009 - 17:45

EssiRS - boczne kierunkowskazy dodatkowe (jesli o nich mowa) maja swoj nr opcji i w jej opisie podane jest dla jakich krajow ona jest przeznaczona; tam sa i Wlochy i tez np Japonia...

#13 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 01 grudnia 2009 - 19:37

EssiRS napisał:

Naklejki dostępne w ASO bez żadnego problemu
naklejki dodatkowe tak, ale czy silnikowe ?? głowy bym nie dał.... nie mogłem ich zlokalizować po numerach, a także nie wystepują w EPC (dodatkowe są). Kiedyś słyszałem opinię, że można je dostać tylko przestawiając dowód posiadania oryginalnie przerobionego auta ?? chyba bzdura ?? :E

EssiRS napisał:

Na pewno już kilka razy prześwietlił na wylot ten pseudo AMG.
wystarczyło raz ;-) mam nadzieję, że nikt nie jest nim zainteresowany, a jeśli nawet to zapraszam na PW ;-)

EssiRS napisał:

Przy okazji pytanie w jakich krajach były montowane te dodatkowe boczne kierunki na błotnikach?
były w USA, JP, D, IT i nawet W PL, więc to dodatek, choć jak pamiętam nie występuje w VIN.

EssiRS napisał:

Czy to jest ten, którego chciał kupić Cugowski?
chyba tak.

#14 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 01 grudnia 2009 - 22:21

R129 napisał:

Kiedyś słyszałem opinię, że można je dostać tylko przestawiając dowód posiadania oryginalnie przerobionego auta ?? chyba bzdura ?? :mrgreen:
Na pewno tak nie jest. Wystarczy znać numery naklejki i dostaniesz na zamówienie z magazynu z Niemiec.

pepe1111, dokładnie o nie pytam. Może nie mam racji, bo to teoria zaczerpnięta z w124, ale przykładowo we Włoszech takie kierunkowskazy były montowane jako standard, więc być może kierunki były opcją, ale w niektórych krajach ta opcja była standardem... :ok:
Taka wiedza pomagałaby identyfikować pochodzenie samochodu bez rozkodowywania VIN'u ;-)

Idąc "za ciosem", to czy istnieją różnice w R129 po których szybko można rozpoznać z jakiego kraju jest konkretny egzemplarz?
Wersję USA to chyba każdy potrafi rozpoznać... inne lampy, reflektory, kierunkowskazy, klapa bagażnika z miejscem na małą rejestrację, a we wnętrzu licznik w milach. :E

#15 Offline   pepe1111


  • Postów: 158
  • Na forum od: 03 cze 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:W140 600 1991

Napisano 02 grudnia 2009 - 10:01

Opis tej opcji jest taki:

additional turn signal lamps for Japan, Denmark, Italy and national code 837

nr chyba kiedys byl 341 (?)

Byc moze pozniej ta opcja to juz nie byla opcja, tylko przymus dla pewnych krajow (np kraje z przypisanym kodem 837 w fabryce MB).

#16 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 04 grudnia 2009 - 20:03

rosssssa napisał:

Chyba że tamtędy przejeżdzasz częśto to jak możesz to podjedź i zobacz to autko będę dźwięczny :mrgreen:
Byłem tam dzisiaj zgodnie z obietnicą. Niestety samochodu nie było... :roll:
Od pracownika komisu dowiedziałem się, że samochód zabrał właściciel i żeby go obejrzeć trzeba się umówić przynajmniej jeden dzień wcześniej.

Dane kontaktowe z wizytówki:
501 328 999 (Kaziu) - tak jest napisane :roll:
601 328 999 (Jurek)

Jedyne co mogę powiedzieć już teraz, to to, że wszystkie samochody które tam stoją mają mocno zawyżoną cenę. Stoi tam przykładowo czarne w124 230 Coupe. Fakt, że przebieg nieduży (128tys km), ale do ideału "trochę" brakuje, natomiast cena jak za ideał... 28 500zł :roll:

rosssssa napisał:

A może na oglądanie tego autka w wawie umówimy się razem, mogę się dowiedzieć kiedy maja otwarte to się umówimy.
Jak się umówisz z "Kaziem lub Jurkiem" to daj znać. Jak mi się uda to podjadę i zerknę z tobą na ten egzemplarz ;-)


Mercedes SL 60 AMG JEDYNY W POLSCE, SUPER STAN
Dołączona grafika
Czyżby taki unikat jak go opisują?

R129 prześwietliłeś już go?
Co z nim jest nie tak oprócz tego, że ma obszywane wnętrze, koła od R230, dwururkę z bazaru, chyba lakierowane klamki i przyciski od szyb w miejscu grzania foteli i jakieś dziwne guziki od grzania.

#17 Offline   rosssssa


  • Postów: 357
  • Na forum od: 29 sie 2009
  • Miejscowość: Piaseczno

Napisano 05 grudnia 2009 - 08:45

EssiRS napisał:

Jak się umówisz z "Kaziem lub Jurkiem" to daj znać. Jak mi się uda to podjadę i zerknę z tobą na ten egzemplarz

Moja malżonka będzie miala wolną środę, więc możemy się umówic na środę.

Zadzwonie do Kazia i zapytam się czy da radę :hmm:

#18 Offline   karol 129


  • Postów: 28
  • Na forum od: 07 paź 2009
  • Miejscowość: Radom

Napisano 05 grudnia 2009 - 09:40

To są normalne guziki do podgrzewania foteli, tyle tylko że mocno wytarte.

Paskudne wnętrze, paskudnie obszyta kierownica,hamerykańskie kierunki przednie.

Jedyny w Polsce SL 60 AMG o mocy 305KM i dotego z 1989roku !!!!! :czerwona:

#19 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 05 grudnia 2009 - 10:58

karol 129 napisał:

hamerykańskie kierunki przednie.
Kierunki USA są biało żółte, a te są na Europę bo są biało pomarańczowe. Z resztą właśnie takie mam w swoim SL'u i dużo bardziej mi się podobają niż białe.

Cytat

bezwypadkowy, nowa tapicerka, nowy lakier, nowe felgi 17 cali z młodszego modelu, nowe tarcze hamulcowe, wszystkie elementy zawieszenia nowe, po generalnym remoncie skrzyni i silnika
Nowy silnik, nowa skrzynia, nowy lakier, nowa tapicerka... no po prostu nowy SL60 AMG :roll:

rosssssa napisał:

możemy się umówic na środę.
Daj znać tylko o której godzinie.

#20 Offline   R129


  • Postów: 98
  • Na forum od: 03 paź 2007
  • Miejscowość: Wawa

Napisano 05 grudnia 2009 - 13:05

EssiRS napisał:

R129 prześwietliłeś już go?
Jasne :ok: gadałem z właścicielem jakoś w wakacje.... wg. niego zderzaki na nim to AMG, także już wiedziałem czego spodziewać sie dalej :czerwona: z zew i wew nie ma nic z AMG. Mówił, że robili coś przy silniku i jakieś części nie posowały, w związku z czym doszli do tego, iż to 6.0 :mrgreen: .... podejrzewam, że nie pasowało coś od M119 LH którego było dużo i we wszystkich MB 5.0, a to jest KE który szedł tylko w SLu....

karol 129 napisał:

Paskudne wnętrze, paskudnie obszyta kierownica
mam takie samo odczucie :-|








Podobne tematy Zwiń