Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Pomoc w złożeniu zestawu audio.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   tomass


  • Postów: 42
  • Na forum od: 18 wrz 2009
  • Miejscowość: Górowo Iławeckie
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w210 2.7 CDI

Napisano 25 stycznia 2010 - 13:09

Witam ,

Chcialbym w najblizszym czasie ulepszyc swoj system audio w mojej gwiezdzie :E Generalnie chodzi mi o jakis dosc prosty zestaw. Aktualnie mam glosniki seryjne , jedynie wymienione radio na JVC KD-R203. Gra to jako tako , ale wiadomo z czasem chcialoby sie czegos wiecej :P Chcialbym wymienic glosniki w konsoli przedniej i z tylu na połce , nie chce robic jakis dodatkowych dziur w tapicerce , zdecydowanie nie! Zalezy mi zeby bas byl gleboki , nie dudniacy jak 'decha o deche'. I wlasnie tutaj jest juz problem , poniewaz zalezy mi na tym aby za tony niskie odpowiadaly glosniki z tylnej pulki (nie chce tuby w bagazniku , wogole da sie osiagnac taki bas z glosnikow?). Rowniez jakosc tonów wysokich jest rowniez wazna :).

Prosilbym o pomoc w zlozeniu jakiegos przyzwoitego (nie drogiego!) zestawu glosnikow , tak maksymalnie do 500zl? Wiem , ze to malo ale cóz...

Pozdrawiam :)



#2 Offline   Siwy


  • Postów: 1 124
  • Na forum od: 18 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W209 CLK 270 CDi 05r
  • Trzeci Mercedes:W212 250 CDi 2010r
  • Inne auto:Toyota Rav4 06r 2.0 D4D

Napisano 25 stycznia 2010 - 22:57

tomass, Budżet trochę ograniczony ale spróbujemy. Skoro nie chcesz robić dziur to proponował bym ci odseparowany zestaw na przód Sinuslive. W półkę nie polecam wstawiać głośników bo tylko zakłócą przednią scenę dźwiękową. Nie chcesz też suba w bagażniku można wtedy zastosować głośnik bassowy tuby free air tzn taki który potrafi zagrać dobrym miękkim bassem bez obudowy. Raczej nie zmieścisz się w 5 stówkach musiałbyś dołożyć chociaż jeszcze z 200 zł bo do tego trzeba wzmacniacza najlepiej poszukaj w używkach Alpine V12 4-kanałowy 2 kanały wykorzystasz na przód, a pozostałe dwa zmostkujesz na suba. Taki zestaw powinien cię zadowolić. Pozdrawiam

#3 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 25 stycznia 2010 - 23:06

tomass napisał:

zalezy mi na tym aby za tony niskie odpowiadaly glosniki z tylnej pulki (nie chce tuby w bagazniku , wogole da sie osiagnac taki bas z glosnikow?
Odpowiedź brzmi: nie. Owszem są tacy co powycinali dziury jak wiadra w tylnej półce (przy okazji wycinając częśc wzmocnień) zamontowali "jajka" lub jakieś tandetne 20cm głośniki i mówią że są zadowoleni. Ja na początku też podobnie myślałem i musiałem dorosnąć do tematu. Ja Ci proponuję jakiś zestaw odseparowany na przód. Nawet w deskę. ale pomyśl nad jakimiś panelami jak jackie01 które sam kiedyś miałem skoro nie chcesz ciąć tapicerki itd. Tylną półkę zostaw w spokoju. Pomyśl jednak nad jakąś przyzwoitą skrzynka w bagażnik. To rada poparta osobistymi doświadczeniami

#4 Offline   tomass


  • Postów: 42
  • Na forum od: 18 wrz 2009
  • Miejscowość: Górowo Iławeckie
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:w210 2.7 CDI

Napisano 28 stycznia 2010 - 20:57

zestaw odseparowany na przod to chyba dobry pomysl , zastanowie sie rowniez nad panelami:)
jednak chcialbym cos wstawic tez odpowiedniego na tylna półke, co byscie polecili? A moze jednak odradzacie?

A no i pytanie moze glupie ale wybaczcie nie znam sie na car audio , oryginalne okablowanie do wymiany tak?

Siwy18, te glosnik Sinuslive sa dobre? Pierwszy raz o nich slysze :old:

Bez wzmacniacza tez by to dobrze zagralo ? :oops:








Podobne tematy Zwiń