Skocz do zawartości




- - - - -

w201 Podświetlenie konsoli - diody


196 odpowiedzi w tym temacie

#51 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 stycznia 2007 - 10:35

Szafa były były. Jak je zamówiłem to :hahaha: Następne już robiłem sam. Połowę taniej ;-)



#52 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 stycznia 2007 - 16:37

Charlie9 mam pytanie jakie diody wsadzales do podswietlania pokretel chodzi o swiatlowod jak na fotkach dzis upchalem tam diode coprawda 3mm i efekt byl :hahaha:
powiedz czy byly to zwykle niebieskie 5mm czy moze jakies stozkowe?

#53 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 stycznia 2007 - 17:35

darul - moze slowo "patent" zabrzmialo gornolotnie, dlatego dalem w cudzyslowie. W koncu to potoczne znaczenie na sposob itp. Moze i ktos to robil wczesniej - nie twierdze, bo w koncu jaka to filozofia? Nie przypisuje sobie odkrycia, ale sam sobie "opracowalem" sposob nie opierajac sie na czyichs rozwiazaniach. Zamiescilem takie rozwiazanie jako pierwszy :hahaha:. Pisze w tonie wesolym ;-) .

Co do wielkosci LED'ow. Ja zastosowalem wszedzie zwykle soczewkowe 3mm (super jasne) a w srodkowym swiatlowodzie przy podswietleniu pokretel umiescilem podwojna (zlutowana w ksztalcie litery T). Takie rozwiazanie dalo b. ladny efekt bez opilowywania czy matowienia.

Co do kolorow. Nie wiem jak jest z bialymi bo jeszcze nie probowalem, ale w przypadku czerwonych (nawet super jasnych) 3mm i 5mm swiecily bardzo slabo.

AA jeszcze jedna wskazowka: Przy umieszczaniu LED'a 3mm do podswietlenia strzalki pokretla mozna ja lekko skierowac w gore - doswietli to koncowke grotu strzalki.

Ponizej podwojny LED - prototyp, dlatego nie wyglada pieknie i jest lekko przypalony - zagapilem sie :old:
Dołączona grafika

A to jeszcze od razu dolacze wlaczniki el.szyb. Po rozebraniu wystarczy wylutowac zaroweczki, delikatnie je wyjac i po opilowaniu kolnierza wsadzic LED'a 3mm 12V

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#54 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 stycznia 2007 - 17:43

o widzisz Charlie9, teraz mnie pocieszyles z ta podwojna dioda na to bym nie wpadl wiec musze jechac w sobote na gielde do tego goscia bo ostala mi sie jeszcze tylko jedna 3mm od niego ,ja do srodkowego pokretla wsadzilem niebieska stozkowa i podswietla ladnie strzalke :hahaha:

a mam jeszcze takowe zagadnienie moncil ktos z wlacznikem podgrzewania szyby tylnej? mianowicie mam tam wlozona takze diode niebieska 3mm ale swieci mi tylko wtedy gdy jest wlaczone podgrzewanie natomiast nie wiem w jaki sposob zastapic to podswietlenie biale z tego co widzialem to jest to jeden kabelek na koncu ma zacisnieta taka jakby 1mm diodke dziwne ale prawdziwe hehe

#55 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 stycznia 2007 - 17:52

ZaBsI widzisz wlasnie nad tym pracuje. Problem w tym, ze podswietlenie samego wlacznika ogrzewania tylnej szyby odbywa sie za posrednictwem swiatlowodu (!) - jeden koniec podpiety jest pod oswietlenie zegarow a drugi we wlaczniku. Jak wlaczysz ogrzewania, to ikonka normalnie swieci mocniej - jak zmieniles na LED'a to masz jakis tam kolor - TYLKO, ze przebija sie czy moze rozjasnia caly czas swiecacy miodowy (w tle) od zegarow. Ja chce wykombinowac, zeby podswietlenie bylo niebieskie, a po wlaczeniu robilo sie czerwone. Na razie jednak nie mam czasu sie tym zajac.

#56 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 stycznia 2007 - 17:59

Charlie9, a to ci psikus z tym swiatlowodem :shock: a ja juz chcialem pacjenta kroic :hahaha: dobry plan z tym podswietlaniem (niebieski/czerony) ,ja myslalem ze to jest podswietlane na zasadzie przelacznikow el.szyb ze masa jest w przelaczniku a od podswietlania jeden kabelek dochodzi no coz male komplikacje :?
A jakby w zegarach skierowac jakos na ten swiatlowodzik niebieska diode nie wiem za bardzo jak to jest zbudowane przy zegarach :hmm:
Albo poprostu zamontowac diodke w wlaczniku podciagnac kabelek od podswietlania tam gdzie szyby el. a masa w pzrelaczniku :old:

#57 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 stycznia 2007 - 18:19

Tak, ale trzeba rozwiazac kwestie wylaczenia podwietlenia niebieskiego, gdy wlaczy sie np: czerwone jak wlaczysz ogrzewanie - i TU jest problem. Inaczej beda swiecily razem i wyjdzie rozowy :hahaha:

#58 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 stycznia 2007 - 18:48

Cytat

Pisze w tonie wesolym ;-)
I tu Charlie zwracam honor :hahaha:

#59 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 25 stycznia 2007 - 20:52

Charlie9, no z tym ta juz bedzie grubsza rozkmina zeby to dzialalo na przemian czyli trzeba bedzie chyba wywalic calkowicie podswietlenie przez ten swiatlowod i zalozyc osobne tylko najwieksza rozkmina z tym przelaczaniem :hahaha:

#60 Offline   ZaBsI


  • Postów: 1 071
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 28 stycznia 2007 - 13:30

No i zawitalo u mnie juz niebieskie podswietlenie ,efekt w nocy jest :) pozostaje jeszcze kwestia podswietlenia zegarow i nieszczesny włacznik podgrzewania szyby ale jak bede moncil z zegarami to z tym sie tez zrobi :ok:








Podobne tematy Zwiń