Skocz do zawartości




- - - - -

Sony CDX-GT220 umarlo


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 14 kwietnia 2010 - 12:32

Posiadam takie radio jak w temacie. Ostatnio, podczas jazdy (po okolo 2h pracy), przy zmienianiu utworow na plycie radio zgaslo i zero oznak zycia. Przewody sprawdzone, jest napiecie, bezpiecznik w radiu caly.
Gdzie szukac przyczyny?? Co ciekawe, radio kupione w lutym 2009, moze ze 6 razy uzywane (tylko na dluzsze wyjazdy) i jak sie roczna gwarancja skonczyla to zdechlo



#2 Offline   koko3d


  • Postów: 55
  • Na forum od: 14 lut 2010
  • Miejscowość: Kraków\Zamość

Napisano 14 kwietnia 2010 - 20:41

Kolego to samo mi się przydarzyło wczoraj z moim sony cdx-GT300s nie sprawdzałem jeszcze kabli ale wszystko wskazuje ze to padło po prostu radio

A w ogóle jak sprawdzić kable, mam miernik elektroniczny ale nie wiem w sumie które kable badać(kolory) :?:

#3 Offline   micho


  • Postów: 225
  • Na forum od: 17 lis 2008
  • Miejscowość: Radom
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Fiat Stilo MW 1.9 JTD

Napisano 14 kwietnia 2010 - 23:32

U mnie troszke sie sprawa rozjasnila. Dzisiaj bylem u znajomego, pomierzylismy napiecia, podpinalismy inne radio i co wyszlo: radio cale, dziala tylko cos padlo zasilanie. Wczesniej radio gralo w czasie pracy silnika i w pozycji 1 a po przekreceniu klucza na pozycje 0 (wyjecie klucza) odcinalo zasilanie do radia. Pozamienialismy kabelki tak, ze teraz napiecie jest caly czas, nawet po wyjeciu klucza i radio gra. Znajomy twierdzi, ze prawdopodobnie cos padlo w kostce przy stacyjce.

koko3d, ja do radia w pudelku mialem dolaczana kartke z rozpiska kabelkow, ktory do czego a pozatym po to pojechalem do znajomego ktory sie cos na tym zna :)

#4 Offline   vietrzyk


  • Postów: 754
  • Na forum od: 21 maj 2008
  • Miejscowość: Konin
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 15 kwietnia 2010 - 06:46

micho napisał:

Wczesniej radio gralo w czasie pracy silnika i w pozycji 1 a po przekreceniu klucza na pozycje 0 (wyjecie klucza) odcinalo zasilanie do radia
Fabrycznie tak było, w nowszych jest że gaśnie dopiero wy wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Swoją drogą nigdy nie można było posłuchać radia jak się za kimś czekało więc to u mnie posżło na 1-szy ogień po kupnie ;-)
Sprawdź czy gdzieś kabelek |+ po włączeniu zapłonu| nie ukręcił się przy kostce. Sama kosta nie mogła paść skoro wszystko inne działa prawidłowo a jeszcze warto zobaczyć bezpiecznik w puszce może coś nie teges








Podobne tematy Zwiń