Skocz do zawartości




- - - - -

[w201/w124] Tuning - lampy, kierunki, LED, soczewki



247 odpowiedzi w tym temacie

#231 Offline   Balbin


  • Postów: 866
  • Na forum od: 13 maj 2008
  • Miejscowość: Jarosław
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 91r. - M104

Napisano 26 lutego 2011 - 11:53

Piotrek124, a czego chcesz zakladac zamienniki ?? kup sobie oryginalne lampy na allegro mozna juz kupic za 100zl lampe
Rozklej ja na czesci pierwsze wymyj i wyczysc elegancko szkla ramki pomaluj w bardzo jasny matowy popielaty kolor a odlbysniki daj do regeneracji do tej firmy: http://www.regenerac...om/galeria.html potem wszystko zloz do kupy szkla do ramki na silikonie bezbarwnym i GIT:D
Do tego kierunki USDM i bedziesz mial nowki sztuki oryginaly :E zobacz zreszata u mnie w galerii ;)



#232 Offline   Piotrek124


  • Postów: 468
  • Na forum od: 22 cze 2008
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 lutego 2011 - 16:52

Dzięki wszystkim za opinie :ok: . Utwierdziliście mnie w przekonaniu, że jednak zostanie wygląd oryginału. Dodatkowo tak jak napisał kolega MAGNUM-DXi12, jak trafi się upierdliwy policjant to może być nieciekawie. Balbin, nie chce już nic używanego za często naciąłem się na jakieś badziewia a i jak policzyć za używki + regenerację to wyjdą mi zamienniki nówki :ok:
Do tego USDM i myślę, że będzie git malina. :D

Teraz jeszcze pytanko do kolegów którzy kupili kierunki ala USDM i kolegi zamo111, czy te lampki mają dołączone oprawki do żarówek i czy pasują do niej zwykłe europejskie żarówki? :D

#233 Offline   Balbin


  • Postów: 866
  • Na forum od: 13 maj 2008
  • Miejscowość: Jarosław
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 91r. - M104

Napisano 26 lutego 2011 - 16:56

Piotrek124 napisał:

Balbin, nie chce już nic używanego za często naciąłem się na jakieś badziewia a i jak policzyć za używki + regenerację to wyjdą mi zamienniki nówki :ok:

co oryginal to oryginal zamienniki dostanie sie do nich woda i z żółkną :D :ok:

#234 Offline   Piotrek124


  • Postów: 468
  • Na forum od: 22 cze 2008
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 lutego 2011 - 17:08

Zobaczymy, oby nie, w aucie ojca po założeniu zamienników na razie, odpukać, spokój. Zależy mi też na czasie bo moje lampy tak świecą że właściwie to robią za atrapy :D . Założone są jeszcze oryginalne i mają prawo już mieć dość ale ja muszę coś widzieć jak jadę.
Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości co do pytania z dwóch postów w górę :ok:

#235 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 lutego 2011 - 17:11

Temat czy nowe zamienniki czy regeneracja starych był wielokrotnie poruszany na forum.
Ale zadajmy sobie pytanie czy jeżeli zdecydujemy się na regenerację reflektora to będzie jak nowy? Weźmy pod uwagę to iż jego szczelność nigdy nie będzie taka sama jak reflektora nowego, przy montażu zawsze jakiś plastik, czy mocowanie się ukruszy bo temperatura robi swoje (mam na myśli mocowania odbłyśników) i jeszcze kwestia szkieł (kloszy), stare będą poobijane od kamyczków, więc pasowałoby je oddać do szlifowania-polerowania. A co z kabelkami wewnątrz reflektora? Bywa że nadają się do wymiany, bo są przepalone + nowe kostki na żarówki, bo stare też są kruche.
Teraz podliczmy to wszystko…?

A co do zamienników to pisałem już dawno że polecam firmę DEPO, wg mnie to najlepsza alternatywa. Jeżeli będzie jakaś wada, np. że nie da się go odpowiednio ustawić, czy będzie nieszczelny i będzie parować, to oddajemy na gwarancję i dostajemy NOWY! Wiem co pisze, ponieważ kolega ma sklep i zdarzały mu się takie zwroty, szczególnie zamienników firmy TYC. I bzdurą jest ze zamienników nie da się ustawić na stacji diagnostycznej!

Powiem wam jeszcze że miałem kasę to kupiłem nowiutkie Boscha, świecą OK, ale w drugim MB mam właśnie DEPO, są idealnie ustawione i nie ma praktycznie różnicy podczas jazdy nocą.

Pozdrawiam

P.S. Kupuj zamienniki, chyba że masz dużo kasy to ori BOSCHA lub HELLA :D Osobiście regenerację bym odpuścił, ale to jest moje zdanie...

#236 Offline   LoTvS


  • Postów: 170
  • Na forum od: 04 mar 2010
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 lutego 2011 - 17:13

Piotrek124 napisał:

Teraz jeszcze pytanko do kolegów którzy kupili kierunki ala USDM i kolegi zamo111, czy te lampki mają dołączone oprawki do żarówek i czy pasują do niej zwykłe europejskie żarówki? :D

Dołączone są oprawki pod zwykłe żarówki, na dwuwłóknowe trzeba kupić w ASO. Do oprawek dwówłuknowych nie wkładałem zwykłych żarówek, także nie wiem.

#237 Offline   Piotrek124


  • Postów: 468
  • Na forum od: 22 cze 2008
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 26 lutego 2011 - 17:17

LoTvS, dzięki to właśnie chciałem przeczytać :D

#238 Offline   Balbin


  • Postów: 866
  • Na forum od: 13 maj 2008
  • Miejscowość: Jarosław
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 3.2 91r. - M104

Napisano 26 lutego 2011 - 17:50

z tym żółknieciem zartowalem wiadomo ze to nie plexa :D ale rob jak uwazasz:D ja za regeneracje odlysnikow dobrego szpreja i silikon dalem 210zl i naprawde efekt jest piorunujacy co do kabelkow w lampie to niewiem ile musialoby uplynac czasu zeby sie przepalily :ok: tak samo z plasticzkami i mocowaniami odblysnikow raczej ciezko jest cos ulamac szybciej peknie zatrzask na ramce.

Po zalozeniu lamp nie ma takiej opcji zeby lampa byla nieszczelna

#239 Offline   ogllala


  • Postów: 210
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Polaniec
  • Mercedes:W201 2.5-16V - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 201 2.0 LPG
  • Inne auto:BMW E 34, e46

Napisano 23 maja 2011 - 08:48

Cześć kolego czy są wciąż aktualne te lampy bo ja potrzebuję tył czerowny cały do 190 bo powiem szczerze że nie widziałem na zdjęciu całych czerwonych jak masztakie to wrzuć zdjęcie poglądowe i robimy interes :mrgreen:
Pozdrawiam

#240 Offline   ogllala


  • Postów: 210
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Polaniec
  • Mercedes:W201 2.5-16V - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W 201 2.0 LPG
  • Inne auto:BMW E 34, e46

Napisano 24 maja 2011 - 07:58

Panowie w ramach info. czerwone lampy na tył do W 201 można kupić na ebay.de ale cena jest zaporowa 300EUR :D Tak więc szukam dalej ale chyba kupię standard jak nie znajdę nic taniszego.








Podobne tematy Zwiń