Skocz do zawartości




wysyłanie wiadomości prywatnych


15 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 22 grudnia 2010 - 20:18

a co to jest m e r c?
Na tym forum używamy jedynej poprawnej nazwy czyli MERCEDES o m i e t k a c h to możesz na onecie pisać...



#12 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 stycznia 2011 - 10:10

davmix napisał:

a co to jest m e r c?
Na tym forum używamy jedynej poprawnej nazwy czyli MERCEDES o m i e t k a c h to możesz na onecie pisać...
Fanatyzm i tyle. A jeśli w adresie strony jest m e r c, to co ma zrobić żeby podać taki adres? Najpierw poprosić właściciela strony żeby se adres zmienił ot tak? Czy zbojkotować stronę (choćby i najlepsza była), bo coś tam? Bezsens.

#13 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 stycznia 2011 - 11:29

XM napisał:

Fanatyzm i tyle
Czyby? :wpysk:
Nazwę stronki możesz sobie wpisać rozstrzelonym drukiem zaznaczając to w opisie -linki do takich stron są rzadsze o niebo niż wpisywanie często głupawych, nietrafnych, lokalnych i nie kojarzących się zamienników nazwy Mercedes.
Praktyka "rozstrzelonego druku" jest w sieci powszechna od dawna i zapoczątkowały ją akcje usuwania linków noszących znamiona nielegalności...
Jak zaczniemy tymi potocznymi i dla niektórych niezrozumiałymi nazwami operować zamiast prawidłowej, jak zaczniemy to rozwijać w kierunku "bejbibenzów, trapezioków, loch, bunkrów, klinów, delfinów. puchaczy" dodatkowo łącząc te komplety to osiągniemy jeden wielki chlew nieporozumienia(nie wspominając o wyszukiwarce i o trafianiu do nas via Google).
"Kupiłem m i e c i a lochę w klekocie", czy "szukam reglera do m e s i a klina"....
A już "Mój M i e cz y s ł a w rzucił palenie" ściągnie nam tu rzesze palaczy szukających czegoś zamiast plastra :E
Proponuję pozostać przy prawidłowym nazewnictwie -nie wymaga to wielkiego wysiłku zresztą.
Pomijam fakt, że marka uznawana jest ogólnie za mocno prestiżową i uważam osobiście, że nieco klasy wypada wykazać przy jej opisywaniu.
Nie z Tobą pisałem via PW o kwestii nazewnictwa? :star:

Wersja postu uproszczona
:
Nie ma takich marek jak m e ś, m i e c i o, m e r c i podobnie. Na forum poruszamy tematykę konkretnej marki -jest nią Mercedes. ;)

#14 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 06 stycznia 2011 - 11:58

kloss72 napisał:

Nie z Tobą pisałem via PW o kwestii nazewnictwa? :hmm:
Nie ze mną, ale coś mi się zdaje, że ze mną też będzie ciężko...
Ze mną było o miniaturkach :) . A Twoja propozycja by rozdzielać spacjami jest niewygodna - ktoś wstawiał adres sklepu internetowego w odpowiednim dziale i mu zmieniało. Jasne, można kopiować, wklejać, zamieniać słowa, usuwać spacje i tak dalej. Ale to niewygodne. Ja sobie dam radę, Ty też, ale są osoby które z komputerami mają minimalne doświadczenie i coś takiego staje się przeszkodą nie do przejścia. Czy powinno się im powiedzieć "cóż, jesteś lewy z kompów, to se na stronę sklepu nie wejdziesz, twoja strata frajerze"?
Nie wiem jak działa ten skrypt zmieniający słowa, ale może ma jakąś konfigurację by choć w adresach nie interweniował?
Napiszę to gdzie indziej: fanatyzm-na-forum-vt19248.htm

#15 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 stycznia 2011 - 12:23

XM napisał:

Ale to niewygodne. Ja sobie dam radę, Ty też, ale są osoby które z komputerami mają minimalne doświadczenie i coś takiego staje się przeszkodą nie do przejścia.
Przesada. Jak są tak minimalnie zorientowani to jak się na forum zarejestrowali? Linkami też jakoś operują...Niewygodne... Kilka osób ma problem z linkiem zamieszczanym raz na kwartał może to wiele więcej ma się głowić o co kolesiowi chodzi, jaki on ma samochód, czemu wyszukiwarka nie wyrzuca tych obiecanych dziesiątek tematów(bo nie wpisał m e s i o :smiech2: ) :hmm:

Cytat

że ze mną też będzie ciężko...
Nie było wtedy(kolega tamten w lot zrozumiał), nie będzie teraz. Z mojej strony bowiem koniec dyskusji, może ktoś inny :smiech2: ... Co myślę napisałem, sumując -slang i przydomki nie są złe ale wszystko ma swój czas i miejsce. Słomczyn chociażby :zeby:

#16 Offline   davmix


  • Postów: 2 456
  • Na forum od: 24 cze 2008
  • Miejscowość: Kalisz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:E320 CDI

Napisano 09 stycznia 2011 - 22:05

XM napisał:

Fanatyzm i tyle.
A z twojej strony upartość i tyle...
Administracja forum tak postanowiła, tak jest i tak będzie.
Jest to ułatwienie dla wyszukiwaczy tematów jak już wcześniej napisano.

Zresztą co Cię tak to boli? Czyżbyś miał M ieczysław na imię i boli Cię, że nikt Ci nie napisze tutaj: cześć M i e c i u? Jak tam zdrówko?

By nie było zmiany na MERCEDES, zmodyfikowałem lekko imię.






Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post