Skocz do zawartości




- - - - -

Montaż autoalarmu


33 odpowiedzi w tym temacie

#31 Offline   matstarling


  • Postów: 477
  • Na forum od: 26 lis 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 listopada 2007 - 18:30

Powiem Wam panowie,ze po tym co napisaliscie zastanawiam sie nad zamontowaniem alarmu :ok:...Nie mogl bym zniesc momentu, w ktorym moja gwiazdka znika z parkingu :D



#32 Offline   mercvagen


  • Postów: 139
  • Na forum od: 20 lis 2007
  • Miejscowość: Konin

Napisano 04 grudnia 2007 - 12:12

W dawnych czasach gdy alarmy trzeba było sobie robić samemu, oczywiście do malucha, to robiliśmy taki przerywacz . Czyli gdy zapalił to gasł nieregularnie kilka razy i dopiera za trzecim odpaleniem całkowite odcięcie zapłonu. Ale wówczas ukryty wyłącznik masy już był wystarczającym zabezpieczeniem.
Diesel szczególnie w MB niestety jest łatwy do uruchomienia bez stacyjki, te odcięcia zapłonu to są dobre tylko na gówniarzerie a nie na złodzieja. Ale każde utrudnienie jest potrzebne, wystarczy niekiedy zwykła migająca dioda, złodziej gdy widzi ze nic nie miga i brak alarmu to potraktuje to jak zaproszenie.
Wszystkie kradzieże pojazdów w mojej okolicy to zazwyczaj pojazdy bez żadnych zabezpieczeń a takich jest nadal chyba duża przewaga.

#33 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 26 marca 2008 - 19:58

wystarczy najbardziej kretynski pstryczek zalozyc na jeden przewod od akumulatora i schowac dobrze :star: i pozamiatane :piwo:

#34 Offline   miles


  • Postów: 4
  • Na forum od: 16 lis 2008
  • Miejscowość: płock

Napisano 25 listopada 2008 - 12:00

Podpinając się pod wątek, jak rozpoznac orginalny alarm montowany fabrycznie od zwykłego, chodzi mi o wymiane centralki, aby posiadać dwa piloty, a nie jeden juz ledwozipiący. Alarm działa z centralnym fabrycznym. Gdzie szukać centralki??








Podobne tematy Zwiń