Skocz do zawartości




- - - - -

[W140] Elektryczność


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   lutek66


  • Postów: 386
  • Na forum od: 27 kwi 2011
  • Miejscowość: Wałbrzych
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:MB W140 400SEL(cyclone)

Napisano 08 lipca 2011 - 20:51

Witam wszystkich! Dzisiaj postanowiłem ogarnąć temat tylnych głośników. Zacząłem demontaż tylnej półki(roleta też była do poprawki) i z tapicerki w bagażniku wypadł kabel przypięty do głośnika(prawda podobnie ex właściciel podłączał jakieś dodatkowe głośniki) i kabel ten spadł na mój dołożony wzmacniacz(do suba w bagażniku) i coś tam pstrykło i głośnik zdechł :-( . Problemem jest nie głośnik, ale to, że teraz jak jadę to z suba "słyszę" migający kierunkowskaz(awaryjne również), a podczas przyspieszania słychać gwizd w subie..... Głośnik w subie jest ok, wzmacniacz również(podmieniałem i jedno i drugie). Jak odepnę wszystko to nie ma problemu.... Ale przyzwyczajony jestem do nieco agresywniejszego grania i trochę brakuje basu.... Czy coś mogło się tam wypłodzić z kablami?? Przy włączonych kierunkowskazach(i awaryjnych również) można zaobserwować również przygasanie lampek wewnątrz... Zachowuje się trochę tak jakby gdzieś brakowało masy. Czy ktoś wie, gdzie znajdują się w W140 kluczowe punkty masy (np tam gdzie podłączona instalacja kierunkowskazów i awaryjnych)?? Strasznie to chaotyczne, ale jeśli ktoś będzie miał jakiś pomysł to prosze pisać. Może czegoś nie napisałem to dopisze.... POMOCY!!!!!!