Skocz do zawartości




[w201] adiLSM 2.6 1990r


149 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   adiLSM


  • Postów: 382
  • Na forum od: 05 sie 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 listopada 2007 - 14:29

Witajcie drodzy forumowicze. Jako, że jestem na forum świeżakiem, długo nie mogłem się ośmielić aby pokazać wam moje W201 które kupiłem jakieś 2m-ce temu :star: W sumie to kupiłem go przez przypadek ale nie żałuje tego przypadku WCALE. Do rzeczy:

Tyle pokazało mi po wpisaniu VINu na ruskiej stronce:

Model 190 E 2.6
Chassis: 2010291F781401
Engine: 103942 10 018116
Transmission: 717432 01 650932
Order: 0 0 362 50998
Approx. year: 1990
Lights: HELLA
Wiper: SWF
Dealer: fahrzeug-werke Lueg, Bochum (362)
Interior: cloth black (061)
Paint: (172) anthracite grey metallic (с 01.01.1963)
Options:
(538) automatic antenna and front loudspeaker - without radio set (model 500SEC with loudspeaker only) (с 01.10.1989)

(580) air conditioner/Tempmatic (с 01.11.1982)

(591) heat-insulating glass, all-around, heated rear window pane, (single-sheet safety glass), Germany
green heat-insulating glass all round, heated rear window, single pane safety glass - Germany (с 01.01.1972)

(620) emission control system
vehicles with catalyst technique (с 01.03.1985)

(876) rear door contaCTS and lamp above rear window (с 01.07.1964 по 31.10.1993)

Autko już prawie pełnoletnie, jak więc można się domyślać posiada już tu i tam ślady swojej pełnoletności. Napewno miało jakieś kraksy (nie wierzę w auta nie bite - tyloletnie) pozatym widać, że lewy przód był robiony w dodatku nie jestem zadowolony z pracy tego blacharza i zamierzam to poprawić w przyszłości...

Kilka fotek mojej :)

tak wyglądał jak jeszcze stał u poprzedniego właściciela:
Dołączona grafika Dołączona grafika

to już fotki w moich rękach po przywiezieniu go do Lublina:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Jak widać autko było bardzo niskie (miało czerwone sprężyny), co prawda prezentowało się i prowadziło bardzo klawo(miałem okazję przetestować na torze w Lublinie) lecz niestety było za niskie na nasze ulice...
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Tak więc postanowiłem wymienić sprężyny na "normalne" na tył kupiłem wzmacniane ponieważ mam go zamiar w przyszłości struć gazem...a wiadomo pełna butla swoje waży ale o tym innym razem ;-)

Przy okazji wymiany sprężyn, dołożyłem mu aluski na zimę...
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

CDN... :pad:

POPRAWIONO TYTUL



#2 Offline   Borat


  • Postów: 2 907
  • Na forum od: 06 sty 2007
  • Miejscowość: Berlin/Zgierz
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 listopada 2007 - 14:35

I to się nazywa profesjonalna prezentacja :star:

Bardzo ładne auto :pad: jak na 2.6 to troche "gołe" ale pod nogą pewnie jest sporo do wykorzystania... na alusach wyglada duuuzo lepiej, tylko musisz cos z tym grilem zrobic - chrom + :) nad nim to podstawa

gratuluje auta!

#3 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 18 listopada 2007 - 14:45

wszystko ladnie i pieknie tylko jak zwykle w tytule pelna dowolnosc :evil:

#4 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 18 listopada 2007 - 15:01

Jak na nasze drogi to zawiecha totalny hardcor :star: ale wygladalo naprawde :pad:
Jakiej firmy na tyl sprezyny wlozyles ze az tak bardzo Ci tyl stoi :coto: Ja zakladalem SUPLEX-y i przeswit byl do przyjecia ;-)
Czyzby miala mala stluczke, bo lewy kierunek widac ze nowy.

#5 Offline   PozdrawiamyMame


  • Postów: 422
  • Na forum od: 16 lip 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 18 listopada 2007 - 15:12

Powiem Ci adiLSM, że masz ładną :) Na niskim zawieszeniu bardziej mi się podobało, ale jak widać wygrała praktyczność.

Zakładaj :star: na maskę i pokaż środeczek ;-)

EDIT:

MICHAL200, a tył widzę przecież :pad:

#6 Offline   blashka


  • Postów: 26
  • Na forum od: 15 lis 2007
  • Miejscowość: Zamość

Napisano 18 listopada 2007 - 15:50

Witam, fajna, kolor i tapicera jak w moim 124, ciekawy grill.
pzdr.

#7 Offline   adiLSM


  • Postów: 382
  • Na forum od: 05 sie 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 listopada 2007 - 16:14

Tak wiem, grill nadaje się tylko do wymiany lecz niestety był już taki jak go kupiłem...Dla mnie konieczność to chromowana obwódka najlepiej ze stojącym znaczkiem choć może być i bez jeśli były takie fabrycznie a środek chyba pomaluje na czarno bez tych sreberek - ciekaw jestem jak to się będzie prezentowało :?: :hmm:

Na przyspieszenie nie narzekam ale najbardziej podoba mi się elastyczność tego silniczka normalnie rewelacja :mlot: a o kulturze pracy już nawet nie wspomne :mrgreen:

Pozatym:
- Z przodu mam ciut za duże kapcie i zamierzam to przy następnym święcie Matki Boskiej Pieniężnej zmienić bo jest 195/65/15 a ma być 195/60/15 ponieważ zdarzają się otarcia niestety

- Sprężyny mam firmy KILEN i na tył kupiłem specjalne wzmocnione (pewnie dlatego tak stoi wysoko) ale mi to nie przeszkadza bo jak siada komplet osób to jest akurat i da się normalnie jechać...na poprzednich czerwonych jazda samemu była dużym wyzwaniem (tarł mi osłonami w normalnych koleinach) a co mówić już jak ktoś jeszcze usiadł :)

- Lewy kierunek jest inny niż prawy bo tak jak pisałem już wyżej napewno :pad: miała stłuczkę tą właśnie stroną, zamierzam wymienić cały reflektor wraz z kierunkiem ponieważ w reflektorze połamana jest ta wtyczka od regulacji lampy...myślałem przez chwilę nad lampami clear bo ostatnio nawet ładne modele się zaczynają pojawiać ale nie wiem czy to dobry pomysł :hmm: ;-)

- W planach na lato mam 16" 205/50/16 myślę albo nad monoblock'ami albo nad jakimś duuuużym polerowanym rantem ale zobaczymy co się trafi :)

- Chciałbym też lekko podciemnić szybki najlżejszą folią (widziałem w prezentacjach u któregoś z Was i naprawdę ładnie to wygląda)

aaa fotek z wnętrza jakoś nie zrobiłem a więc przy najbliższej okazji nadrobie zaległości...


CDN... :pop:

#8 Offline   Boss


  • Postów: 2 865
  • Na forum od: 21 sty 2007
  • Miejscowość: Charleroi, Belgia
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:BMW E46 318 Ci Coupe

Napisano 18 listopada 2007 - 21:00

Powiedz mi kolego, dlaczego masz po lewej w profilu wpisane E-klasse? Jakaś edycja specjalna 190-tek?

#9 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 listopada 2007 - 21:13

No nie wyglada najgorzej :mrgreen:. Troszke pracy i bedzie GIT. Dokup jeszcze zaslepke w zderzak - bo rzuca sie strasznie w oczy jej brak. A ta antena na dachu to pelni jakas funkcje czy to tylko "tuning" - smiesznie wyglada, jak na berecie :-P

Na starych spezynach faktycznie fajnie wygladala, no ale sluszna decyzje podjales. Lepiej miec miske i tlumiki cale :cool:

I wrzuc zdjecia srodka

#10 Offline   adiLSM


  • Postów: 382
  • Na forum od: 05 sie 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 18 listopada 2007 - 21:53

Cytat

Powiedz mi kolego, dlaczego masz po lewej w profilu wpisane E-klasse? Jakaś edycja specjalna 190-tek?
_________________

No w dowodzie mam wbite 190E więc wydaje mi się, że to E-klasse :mrgreen:

Charlie9 napisał:

Troszke pracy i bedzie GIT. Dokup jeszcze zaslepke w zderzak - bo rzuca sie strasznie w oczy jej brak. A ta antena na dachu to pelni jakas funkcje czy to tylko "tuning" - smiesznie wyglada, jak na berecie

Na starych spezynach faktycznie fajnie wygladala, no ale sluszna decyzje podjales. Lepiej miec miske i tlumiki cale

I wrzuc zdjecia srodka

Zaślepka w zderzak będzie ale najpierw mam zamiar grilla zmienić - a nie wszystko naraz bo mnie najzwyczajniej nie stać zrobić wszystko naraz...a jeśli chodzi o sprężyny to po zawiśnięciu kilka razy na niskich podjazdach się wkur***** i wsadziłem zwykłe springi. Co z tego, że będzie niski i będzie ładnie wyglądał jak nie będę mógł "na codzień" wykorzystać jego potencjału?! Lepiej się cieszyć z komfortu i nie omijać aż tak wszystkich nierówności i kolein jak wcześniej :hmm:
Jeśli chodzi o antenkę to niewiem wogle do czego ona - trzeba będzie zlokalizować może da się pod nią CD podłączyć albo w inny sposób ją wykorzystać :hmm:








Podobne tematy Zwiń