Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] GAZOWNIA


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 12 grudnia 2007 - 19:29

Witam!
Pomijając wszelkie za i przeciw chcę zagazować mojego 124 2.3E z mechanicznym wtryskiem. Jeśli ktoś z was ma taki silnik i zagazował go bardzo proszę o opinie, porady przemyślenia. Już wiem, że to operacja trudna do zrobienia i łatwa do spieprzenia więc bardzo proszę o podanie adresów zakładów gazowych w woj. dolnośląskim i opolskim, do których macie drodzy koledzy zaufanie. Mieszkam we Wrocławiu więc im bliżej tym lepiej ;) Nie chodzi mi o oszczędność na instalacji bo wiem czym to grozi. MA BYĆ SOLIDNIE PRZEDE WSZYSTKIM.
Dziękuje wszystkim z góry za pomoc.



#2 Offline   Lubaz1981


  • Postów: 52
  • Na forum od: 24 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:MErcedes CLK 430 AMG LPG :)

Napisano 12 grudnia 2007 - 21:57

Jeśli chesz dobry warsztat to mogę Tobie polecić. Odezwij sie na gg 804191 lub 694553917. Sporo się naszukałem we Wrocławiu i miałem nerwów.
Jedno co mogę powiedzieć to tylko ciągły wtrysk gazu III generacja - najlepiej IGSystem Landi Renzo.

Odradzam II i I generację gazu, strzela, nie jedzie auto i zaraz będą pisać inni pewnie że trzeba dbać o przewody świece itp. Ale to bajka.

POzdrawiam

#3 Offline   awysoki


  • Postów: 17
  • Na forum od: 20 wrz 2007
  • Miejscowość: Karczew

Napisano 13 grudnia 2007 - 12:45

Mam w swoim 2.3 najprostrza instalacje , montowalem sam , mikser zrobiony z miedzianych kolanek - efekt to przejechane 7000km bez strzalow i zadnych problemow . Naprawde da sie do tego auta zamontowac gaz , trzeba tylko poswiecic troszke czasu - mi to zajelo trzy dni.
To , ze sie nie da zamontowac , strzaly i inne problemy to tylko i wylacznie wina nieprawidlowego montazu lub wadliwego ukladu zaplonowego .

#4 Offline   Lubaz1981


  • Postów: 52
  • Na forum od: 24 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:MErcedes CLK 430 AMG LPG :)

Napisano 13 grudnia 2007 - 18:26

>To , ze sie nie da zamontowac , strzaly i inne problemy to tylko i wylacznie wina >nieprawidlowego montazu

Zawsze się da tylko czy właściciel będzie zadowolony ze spadku mocy ? II generacja z samej konstrukcji nie nadaje sie do tego typu silnika.
Powiem tak : jeśli całe stado niemieckich inżynierów myślało nad tym aby paliwo było podawane bezpośrednio pod zawór ssący to nie zmieniajmy tego i niech gaz też będzie tam podawany.

>lub wadliwego ukladu zaplonowego .

trele morele !

Czyli te wszystkie Mercedesy ( 100 % z instalacja II generacji ) w których strzela gaz maja nie sprawne układy WN ?

POzdrawiam

#5 Offline   awysoki


  • Postów: 17
  • Na forum od: 20 wrz 2007
  • Miejscowość: Karczew

Napisano 13 grudnia 2007 - 18:44

Podawanie paliwa pod zawor ssacy a to , ze silnik tego typu nie nadaje sie do lpg nie ma nic wspolnego .
Jesli chodzi o spadek mocy - no coz , Panowie albo jazda ekonomiczna albo wieksza moc w aucie . Trzeba isc na kompromis .
Chcialbym tylko dodac , ze ja asolutnie nie jestem zwolennikiem lpg w samochodzie jednak nie stac mnie aby jezdzic na PB wiec..
Ponadto jak pisalem wczesniej - nie zauwazam zadnych problemow podczas jazdy na lpg , spadek mocy tez jest do przyjecia - autko jedzie calkiem przyzwoicie .

#6 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 14 grudnia 2007 - 15:05

Witam!
Dzisiaj oddałem mojego 124 do gazowania w warsztacie poleconym przez Lubaza. Wieczorem odbieram i jak najszybciej wrzucę zdjęcia i recenzję instalacji. Zakład polecili mi też inni "gazowcy" nie spod znaku mercedesa.
Pozdrawiam.
P.S. mega dziękuję Lubaz, do zobaczenia

#7 Offline   adiLSM


  • Postów: 382
  • Na forum od: 05 sie 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 14 grudnia 2007 - 18:24

Panowie szkoda, że nie jesteście z Lubelskiego bo ja znalazłem bardzo dobry zakład tutaj. Bez problemu zakładają instalacje gazowe do wszystkich samochodów ( przeważnie sekwencyjne) i do wtrysku mechanicznego taką właśnie instalacje też wymyślili... :( Ja swojego M103 też zamierzam po nowym roku do nich oddać więc wtedy się pochwale dopiero jak mi się to podoba. Dodam tylko, że właściciel sprzedaje ZAVOLI na całą polskę o ile się nie mylę :/

#8 Offline   Lubaz1981


  • Postów: 52
  • Na forum od: 24 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:MErcedes CLK 430 AMG LPG :)

Napisano 15 grudnia 2007 - 03:59

Barryzlasu pojechałeś a chciałem Tobie powiedzieć na co masz zwrócić uwagę i czego od nich żądać. Gdybyś pojechał ze mną miałbyś 100 może 200 zł bonifikaty - ale cóż pewnie jesteś bogaty a takiemu wszystko wolno ! :zeby:

POzdrawiam

#9 Offline   bastek333


  • Postów: 6
  • Na forum od: 13 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 15 grudnia 2007 - 14:02

Ja mam 2.3 z najprostszą instalacją. Często dochodziło u mnie do wystrzałów okazało się że miałem dziurę w obudowie filtra powietrza po jej zalepieniu jest zdecydowanie lepiej ale nie mogę powiedzieć żeby w ogóle nie dochodziło do strzałów. Czasem falują obroty i kupiłem sobie regulator obrotów minimum jeszcze nie zdążyłem zamontować jak zamontuję to podzielę się spostrzeżeniami. Rzeczywiście samochód jest zdecydowanie słabszy na gazie no ale coś za coś. Ogólnie jestem zadowolony dyskomfort polega tylko na tym że od czasu do czasu jak strzeli to maska w górę wsadzam odmę tą pod filtrem powietrza, czasem po strzale muszę wyregulować obroty zarówno na benzynie jak i gazie i można jechać dalej. Przy bardzo spokojnej jeździe pali mi 12 w mieście koło 16.

#10 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 17 grudnia 2007 - 01:00

Dzięki Lubaz za pomoc bardzo to szanuję, jednak to był jedyny termin w tamtym tygodniu kiedy mój ojciec mógł być tam ze mną - raty. Jak masz jakieś sugestie i przydatne rady to bardzo chętnie skorzystam :P. W zakładzie bardzo fachowo wszystko załatwili i instalacja wygląda naprawdę pro. Jak dotąd zaczął gasnąć na wolnych obrotach (gaz) ale to jest do wyregulowania na pierwszym przeglądzie. Spadku mocy nie zaobserwowałem i jeździ płynnie czyli jestem zadowolony. Co do spalania to jeszcze nie wiem, poczekamy to zobaczymy. Dam znać. Fotki instalacji jutro :poklon:
P.S. gdybym był bogaty to bym jeździł na benzynie :poklon::pub::poklon:
pozdro