Skocz do zawartości




- - - - -

Radio Becker - montaż anteny GPS


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 27 marca 2012 - 07:16

Szukam jakiegoś sensownego miejsca, aby umieścić antenę GPS podłączoną do Beckera Traffic Pro.

Obecnie zrobiłem tak, że końcówkę puściłem za konsolą środkową do radia, a samą antenę zamontowałem pod tapicerką pod schowkiem. (w201)

Ale to chyba jednak za bardzo zasłonięte miejsce, bo nie łapie fixa (próbowałem na Audio 30 APS oraz Traffic Pro High Speed - mam komunikat GPS OK, ale zero satelit). Znacie jakieś miejsce, w którym zasięg jest łapany? Nie chciałbym, żeby antena była na wierzchu (ludzie puszczają kabel bokiem koło słupka A od pasażera i dalej po linii dachu pod lusterkiem, ale ta antena do małych nie należy, no i jakoś ją do szyby trzeba by przykleić, czego wolałbym uniknąć - antena ma magnes).

Jak macie jakieś rozwiązania, to podajcie, zdjęcia instalacji mile widziane :)



#2 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 27 marca 2012 - 21:38

Dobra, poradziłem sobie, kolega podesłał schemat z WIS'u, dla potomnych:

Dołączona grafika

Mam inny problem teraz:

Dołączona grafika

Płyta włożona, cały czas ten komunikat - jak to rozwiązać? Na zdjęciu jest GPS WAIT, ale po chwili jak znalazł więcej satelit, to było OK.

#3 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2012 - 19:43

Nie wiedziałem, że w WISie są takie rzeczy.
Chyba mam podobnie zrobione jak proponują w WISie, tyle że z tej grafiki nie bardzo widać jak jest puszczony kabel. Ja zrobiłem małe drutowanie, to jest wyjąłem zegary i w widocznym tunelu od nawiewu na przednią szybę, wywierciłem mały otworek aby dało się przełożyć przez niego wtyczkę (wcześniej zdjąłem z niej plastikowy zatrzask). Odbiornik GPS jest przyklejony dokładnie między szczelinami nawiewów, kabla w zasadzie nie widać. Choć przykleiłem na dwustronną taśmę piankową, która ma swoją grubość, to odbiornik nic nie odstaje, bo taśma jest akurat w takim wgłębieniu-przetłoczeniu, które jest między nawiewami.Fotkę dam za kilka dni, bo teraz trochę podupadłem na zdrowiu.
A co do komunikatu na ekranie... Na pewno dobrą płytkę wsadziłeś? Inne są do "zwykłych" Traffic Pro / DTM, a inne do ich odmian High Speed.
Tak czy siak, cudów się nie spodziewaj, mapy nie są zbyt dokładne - do Warszawy dojechałem, ale już po Warszawie, to lipa - prowadziła mnie starymi dziurawymi drogami, a jak specjalnie skręciłem w jakąś nową, to tylko zawróć i zawróć :) . Ale spoko, zbieram na wymarzone Indianapolis Pro, hehe, może tam będą lepsze. Plusem jest skuteczny i przyjemny głos pani lektorki ;-) , 100x lepszy jak te ze skrzeczących ekraników na przyssawce :) .

Użytkownik XM edytował ten post 29 marca 2012 - 19:46


#4 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 29 marca 2012 - 21:01

Płyty mam takie:

Dołączona grafika

Chyba, że do BE-7820 są jeszcze jakieś inne...

Ja antenę założyłem tymczasowo - za konsolą środkową przeciągnąłem, pod tapicerką pod schowkiem i bokiem koło głośnika wzdłuż szyby, też jest na środku między nawiewami. Ale kabelek na zewnątrz puściłem, w sumie prawie nie widać, ale jak będę montował czytnik SD/USB pod interfejs zmieniarki, to puszczę to jakoś normalnie. Właściwie myślałem, żeby po słupku i gdzieś na górze koło lustra zamontować, właściwie ta antena mała, więc nie będzie się rzucało w oczy...

#5 Offline   mdymczyk


  • Postów: 289
  • Na forum od: 13 paź 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 marca 2012 - 22:23

U mnie antena jest wyprowadzona przez dziurę głośnikia, maskownicę głośnika i znajduje się przy tej maskownicy po lewej strony. Nigdy nie stracił sygnału podczas jazdy.

Co do płyt - płyty są ok, na pewno masz wersję highspeed? Jak wygląda u Ciebie czytanie cd-audio? Rozumiem, że ok?

#6 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2012 - 10:44

Klisza, potwierdzam to co mówi Mdymczyk, mapki dobre, do High Speed-ów nowszych nie było. Jeśli czytnik ok i masz oryginały w dobrym stanie, to powinny wejść na 100%. Jeśli kopie, to bym próbował przegrać jeszcze raz z mniejszą prędkością (chyba, że jak pobierałeś, to były źle opisane i nie są do HS).

Piszesz, że masz BE 7820... Może dziwne pytanie, ale... czy na pewno? Panele są zamienne chyba między wszystkimi modelami, z korpusem też ktoś mógł grzebać. Rozumiem, że i na naklejce masz 7820, i jak wejdziesz do ogólnego menu serwisowego (10+NAV) to też 7820? Spróbuj jeszcze wejść do menu serwisowego nawigacji (3+5) i sprawdzić czy przechodzi testy, no i też można usunąć kalibrację. Z tego co pamiętam, to zawsze po zmianie języka radio chce płytkę, bo się wtedy tak jakby "aktualizuje" - to mogło by pomóc, tyle, że u Ciebie nie chce tej płyty, więc efekt może być rożny. Jest jeszcze taki niby reset (1+3+TP), ale to pomaga chyba tylko na zawieszone radio i nic nie kasuje (moje się nigdy nie zwiesiło).


dodano...
A co do montażu anteny koło lusterka, to pewnie będzie do góry nogami. Niby wyżej, ale antena ma na spodzie metalową płytkę, która trochę wytłumi, więc na jedno wyjdzie. U mnie sygnału też nie traci (chociaż... może i traci, ale w końcu ma te czujniki obrotu wokół własnej osi i podpiąłem je do czujnika Halla za prędkościomierzem - więc się tego nie odczuwa). Ale nie ma szansy, żeby po totalnym resecie, złapało pierwszego "fix-a" jak stoi pod drzewami między blokami :) .

Użytkownik XM edytował ten post 30 marca 2012 - 10:51


#7 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 30 marca 2012 - 10:53

Tak, mam 7820 na pewno - i na etykiecie i w menu serwisowym. No i logo HS podczas uruchamiania. Wejdę do menu serwisowego i sprawdzę.

Co do płytek, to niestety mam nagrywane, a moja nagrywarka w PC nie obsługuje prędkości poniżej 10x (co mnie w sumie zdziwiło, no ale cóż), mam jeszcze drugi komputer, Maca, ale nie mogę zamontować obrazów płyt w formacie Nero - *.nrg, więc nie nagram. Są jakieś konwertery nrg - iso, ale obawiam się, że to może popsuć strukturę danych.

Spróbuję na innym komputerze nagrać i na jakichś lepszych jakościowo CD, teraz mam jakieś omega, w pracy takie były tylko ;)

#8 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 30 marca 2012 - 11:09

Do tego menu serwisowego nie mogę wejść - 3+5 nic nie robi... Ale zauważyłem, że jak włożę pierwszą płytę, wyłączę i włączę radio, to przez sekundę mam komunikat Navigation wird (coś tam) aktiviert. Jak zrobię to samo z cd2, to ten komunikat wyświetla się przez jakieś 10 sekund. Później wraca to komunikatu o włożeniu płyty. Na moje to może być skopany nośnik...

Aha, zapomniałem odpowiedzieć - Audio CD bez problemu nawet przegrywane i porysowane czyta, więc czytnik raczej w porządku.

Użytkownik klisza edytował ten post 30 marca 2012 - 11:18


#9 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2012 - 11:21

Co do niskich prędkości, to spotkałem się z teorią, że dzisiejsze nośniki i nagrywarki nie są dostosowane do takich skrajnie niskich typu 4x czy 8x, bo płyty mają cieniutką warstwę i przy tak małych prędkościach, laser robi za dużo szkód, bo nie umie zejść z mocą. Nie wiem na ile to prawda, ale ja tam zawsze jadę 24-40x na stacjonarnych nagrywarkach 52x, a na napędach 24x laptopowych, smażę 16x. Omega... uh, nie skomentuję ;) .

Ajj, 3+5 faktycznie nie dasz rady zrobić, sory. Żeby tam wejść, to trzeba najpierw wejść w Nav, a u Ciebie póki co z tym kiepsko. Spróbuj jeszcze z tym resetem 1+3+TP, ale pewnie tylko mignie i uruchomi się ponownie. Chyba jednak płytki jakieś trefne.

#10 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 marca 2012 - 17:14

Tak to u mnie wygląda :)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika








Podobne tematy Zwiń