Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Lampki dolne w drzwiach


68 odpowiedzi w tym temacie

#61 Offline   swampshark


  • Postów: 969
  • Na forum od: 19 cze 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1987
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Golf lll 1.8, Bora 2.0, V40

Napisano 15 maja 2009 - 07:46

kloss72 najlepszym rozwiązaniem byłoby przeciągnięcie kabla masowego który idzie do lampek w drzwiach od lampki w podsufitce. Jeśli dobrze zrozumiałem to tak masz zrobione. Następnie musiałbyś podpiąć go pod masę żarówki w PG. Będzie działać ale jak włączysz sobie lampkę na stałe to wtedy kurtynowe też się zapalą. Druga opcja to zamontować żarówki diodowe rurkowe o barwie ciepłej białej czyli takiej jak żarówka. Wtedy mogą się świecić nawet cały tydzień a aku nawet tego nie odczuje. Taka żaróweczka pobiera tyle prądu ile zegarek z zestawie wskaźników



#62 Offline   maniutek


  • Postów: 21
  • Na forum od: 18 maj 2007
  • Miejscowość: Katowice

Napisano 16 maja 2009 - 18:27

Ja w moim zakładałem we wszystkich drzwiach ,założyłem bańki diodowe efekt super a podłączenie to masę puściłem z wyłącznika w drzwiach a plus ( przód) z lampy podświetlenia kabiny a (tył) plus z lamp umieszczonych w słupkach dlatego bo mam kombika

#63 Offline   grzesiek-mr


  • Postów: 973
  • Na forum od: 27 mar 2009
  • Miejscowość: dolny śląsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Rover... szosowy

Napisano 16 lipca 2009 - 09:13

Podbiję temat, bo mam już założone kurtynówki, przeczytałem wątek, ale nikt nie pisze jak przeciągnąć wiązkę kabli (którędy) rozumiem że przez te gumowe kanały w drzwiach - ale jak się tam dostać? Proszę o szybką odp. bo nie mam omysłu a auto mi stoi rozebrane. Drugie pyt: prowadząc plus od lampki sufitowej muszę rozebrać przód podsufitki i panele na słupkach (jak jest w oryginale?)
ostatnie: do tylnych drzwi lepiej jest pociągnąć ten plus który wywalczę z przedniej lampki, bo od tylnej sufitowej nie ma sensu (mam sedana)

#64 Offline   Siwy


  • Postów: 1 124
  • Na forum od: 18 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W209 CLK 270 CDi 05r
  • Trzeci Mercedes:W212 250 CDi 2010r
  • Inne auto:Toyota Rav4 06r 2.0 D4D

Napisano 16 lipca 2009 - 14:02

grzesiek-mr, musisz zdjąć tapicerke drzwi i plastik tam gdzie jest dźwignia do zaciągania ręcznego hamulca. Potem pociągnij gume i powinna wyjść razem z taki plastikiem będziesz miał dostęp aby przeprowadzić kabel. + nie musisz ciągnąć od lampki sufitowej wystarczy znaleźć stałego plusa gdzieś w instalacji (najlepiej najbliżej drzwi) i podpiąć się do niego , a mase podłącz do kranicówki która włącza i wyłącza lampki po zamknięciu/otwarciu drzwi. Ja osobiscie tak zrobiłem i lampki działają bez zarzutu. Plus od tylnych lampek podlączylem pod moduł komfortu. Jeżeli nie masz modułu to możesz podłączyć się pod pompke centralnego.

#65 Offline   grzesiek-mr


  • Postów: 973
  • Na forum od: 27 mar 2009
  • Miejscowość: dolny śląsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Rover... szosowy

Napisano 16 lipca 2009 - 16:24

widzisz, już rozebraną mam podsufitkę i puszczę kabel z lampki tylko który to ma być,bo we wtyczce lampki sufitowej są 4 kable.... czy wtedy gdy wszystki drzwi będą otwarte (zapalone lampki) to czy będę je mógł zgasić tym pstryczkiem razem z lampką sufitową?

Siwy18 napisał:

musisz zdjąć tapicerke drzwi i plastik tam gdzie jest dźwignia do zaciągania ręcznego hamulca.
z tym mam problem bo odkręciłem śrubki z dołu i od otwierania maski ale nie mogę tego zdjąć. Czy to siedzi na zatrzaskach i czy ta czarna część wokół stacyjki zostaje czy też schodzi?
Już mi ręce opadają, nie mogę do tych kanałów w drzwiach się dostać żeby w końcu podłączyć sobie te lampki... :(

#66 Offline   MAGNUM-DXi12


  • Postów: 1 327
  • Na forum od: 15 sie 2008
  • Miejscowość: Limanowa
  • Mercedes:W124 2.0E <92r - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 lipca 2009 - 20:17

grzesiek-mr napisał:

czy wtedy gdy wszystki drzwi będą otwarte (zapalone lampki) to czy będę je mógł zgasić tym pstryczkiem razem z lampką sufitową?
NIE. Chyba że masz dużo cierpliwości i znasz się na rzeczy, to możesz rozebrać lampkę sufitową i kombinować... ktoś z forum próbował tak zrobić, ale chyba mu nie wyszło bo się nie pochwalił :(

grzesiek-mr napisał:

z tym mam problem bo odkręciłem śrubki z dołu i od otwierania maski ale nie mogę tego zdjąć.
a wyjąłeś dywanik? bo pod dywanikiem jest taka plastikowa nakrętka (chyba nawet dwie, ale nie jestem pewien).

grzesiek-mr napisał:

i czy ta czarna część wokół stacyjki zostaje czy też schodzi?
schodzi.

Kiedyś miałem zdjęcia z montażu, ale pech chciał i niechcący usunąłem sobie około 300 zdjęć mojego MB :) Niestety :(

[ Dodano: Czw Lip 16, 2009 21:17 ]
Chciałem jeszcze dodać że oryginalnie lampki w drzwiach wpięte są pod jeden bezpiecznik co centralny itp...

Cytat


NR C* - 8/16A
Centralna blokada zamków
, oświetlenie progów, radioodbiornik, sterownik regulacji siedzenia z pamiecią, lampka sufitowa tylna, oświetlenie bagażnika, antena wysuwana automatycznie, urządzenie kontrolne kierunkowskazów przyczepy
Pozdr

#67 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 16 lipca 2009 - 20:21

MAGNUM-DXi12 napisał:

ktoś z forum próbował tak zrobić, ale chyba mu nie wyszło bo się nie pochwalił
To może ja coś napiszę hihi -tył sobie, przód sobie. Tył odpala z przycisku na konsoli/po otwarciu drzwi tył -lampki kurtynowe plus górna rzecz jasna. Z przodu zdecydowałem się na inne nieco rozwiązanie -miałem pierwotnie niezależność lampek w drzwiach od górnej -po ich wygaszeniu górnej dolne i tak świeciły(drzwi otwarte). Teraz po wpięciu równoległym właśnie w żyrandol(lampka górna przód) funkcje sterowania przyciskiem/krańcówką dla drzwi przód odnoszą się jednocześnie do lampki górnej i dolnych(kurtynowych). Oczywiście lampki do czytania w dołach drzwi nie montowałem :( . W praktyce -gdy przyciskiem wyłączę całkowicie lampkę górną, dolne też nie świecą. I również włączając górną przy zamkniętych drzwiach lub ustawiając na włączanie by krańcówka -dolne reagują identycznie. Nie decydowałem się na rozdzielenie stron na lewą i prawą co do lampek w drzwiach -nie jestem pająkiem i mnie te kable już nieco... :) ;-)

#68 Offline   Siwy


  • Postów: 1 124
  • Na forum od: 18 mar 2008
  • Miejscowość: Szczecin
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W209 CLK 270 CDi 05r
  • Trzeci Mercedes:W212 250 CDi 2010r
  • Inne auto:Toyota Rav4 06r 2.0 D4D

Napisano 16 lipca 2009 - 22:49

grzesiek-mr, Nie rozbieraj lampki wystarczy że Plusa podłączysz pod blaszke od żarówki w lampce wtedy pstryczkiem będziesz mogł wyłączyć lampke sufitową i te lampki w drzwiach.
Żeby zdjąć cały ten dół deski to musisz wyjać pokrętło od świateł pod nim znajduje się śruba na klucz 22mm odkręć ją i wyjmij przełącznk świateł wyjdzie razem z tym długim plastikiem pod nim będą 2 śrubki na lucz 8mm odkręć je. Potem wyjmij ten czarny plastik koło stacyjki pod nim będziesz miał jedną śrubke na klucz 8mm. Jak to wszystko odkręcisz to decha sama zejdzie.

#69 Offline   grzesiek-mr


  • Postów: 973
  • Na forum od: 27 mar 2009
  • Miejscowość: dolny śląsk
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Rover... szosowy

Napisano 20 sierpnia 2009 - 14:32

Dzięki za odzew panowie, lampki mam już w drzwiach teraz pozostaje wybór podłączenia.

kloss72 napisał:

nie jestem pająkiem i mnie te kable już nieco... :zeby: ;-)
Powiem Ci że mnie już też, a czytałem że podłączenie lampek takie proste... no ale mam nadzieję że efekt końcowy będzie lepiej "smakował"

kloss72 napisał:

Nie decydowałem się na rozdzielenie stron na lewą i prawą
i bardzo dobrze tak jest lepiej.

Dorwałem już oryginalny schemat i całość omija lampkę sufitową przednią i biegnie bzpośrednio pod ten bezpiecznik

MAGNUM-DXi12 napisał:

oryginalnie lampki w drzwiach wpięte są pod jeden bezpiecznik 16A
Patrząc na ten schemat i na zaślepki pod krańcówkami w drzwiach nasuwa się pytanie czy oryginalnie były do każdej lampki montowane osobne krańcówki?
Dzięki, o tym nie pomyślałem:

Siwy18 napisał:

Plusa podłączysz pod blaszke od żarówki w lampce wtedy pstryczkiem będziesz mogł wyłączyć lampke sufitową i te lampki w drzwiach.
tylko że nie wiem jak się przebić z kablem przez deskę rozdzielczą od słupka w dół do drzwi, Dzięki za wyczerpujące wskazówki jutro ściągnę dół deski i zobaczymy czy będzie przejście... jak nie to będę leciał do bezpiecznika tak jak na schemacie.

[ Dodano: Czw Sie 20, 2009 15:32 ]
plus do lampek pociągnąłem w okolice środkowej konsoli, zamiast przebijać się do bezpiecznika, wziąłem plus z radia i dodałem bezpiecznik 15A. Jak tylko dorwę aparat to efekt świecenia będzie w galerii.








Podobne tematy Zwiń