Skocz do zawartości




- - - - -

przeróbka drewienka wycięcie otworów


60 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 15 lutego 2008 - 15:41

skmh napisał:

Przeczytałem gdzieś ,że do pokrycia drewienka w :old: idealnie nadaje się lakier do fortepianów i nie należy tego szlifować tylko użyć jakiegoś, ale nie wiem jakiego, rozpuszczalnika i można to całe usunąć. Lakier pewnie tani nie jest. Powodzenia


Poprawiono błędy

Zgadza się, że trudno go będzie dostać. Lepiej uderzać do gościa co robią gitary elektryczne czyli lutnika. Oni mają lakiery do drewna, które idealnie zapasują. Wiem bom muzykant i właśnie tak zrobię. Polecam też użycie rozpuszczalników bo szlifowanie trwa mega mega mega długo i na 100% zaokrąglą się boczki krawędzi i dookoła otworów. Mi się tak niestety stało ale godzina z ołówkami w ręku i wygląda jak wcześniej :)



#22 Offline   maki.pl


  • Postów: 148
  • Na forum od: 27 gru 2007
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 15 lutego 2008 - 20:01

Co do otworow:
Przeczytalem ze koles robi to na CNC. Wychodzi super:
http://w124-board.de/thread.php?threadi ... r+fr%E4sen

#23 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 15 lutego 2008 - 20:46

Co to jest CNC?

#24 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 15 lutego 2008 - 20:49

Computer Numerical Control - komputerowe sterowanie numeryczne.
Sterowane komputerowo obrabiarki, w omawianym przypadku frezarka (prawdopodobnie wysokoobrotowa)

#25 Offline   barryzlasu


  • Postów: 56
  • Na forum od: 05 gru 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 15 lutego 2008 - 21:12

diękuję bardzo

#26 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 16 lutego 2008 - 13:35

Można to zrobić i laserowo... żaden problem... trzeba tylko zanieść do podwykonawcy (a takich jest mało) w pliku corela to co chcecie wyciąć i mogą Wam wyciachać dowolny wzorek, tylko czy koszta Was nie zniechęcą? Powiem szczerze, że to jak wyszło po dremelku jest mistrzostwem świata i gdybym Wam pokazał to drewno z G klasy i nie wspomniał, że były dorabiane otworki nikt by się nie zorientował tak pięknie wyszło. Prawdopodobnie od poniedziałku będę robił w swoim drewienku otworki pod klawisze do podgrzewania foteli gdyż kupiłem full komplet ale drewienko jest mega popękane i już przez kogoś robione otworki pod przełączniki szyb w dodatku mega nieudolnie tradycyjnymi metodami co wygląda przepaskudnie, z resztą sami zobaczcie i oceńcie tą rzeźnię czy warto:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dramat co? :shock:
Jak będę robił u siebie to wrzuce relacje step by step z dłubaninki jak poprzednio.
Jeśli ktoś chciałby otworki ale brak mu umiejętności/doświadczenia/sprzętu etc. to mogę zaoferować zrobienie otworków.

#27 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 lutego 2008 - 13:42

No drewienko wyglada zle... nie wiem czy oplaci sie to naprawiac. Gdyby nie te "wyrzniete" otworki to moznaby potraktowac jako poligon doswiadczalny do zabawy.

OT - Kudlaty mozesz mi zrobic fotke sterownika i wtyczki grzania tylka? Moze na wtyczce jest jakis numer? Bo musze dokupic to ustrojstwo. Znalazlem sterownik, ale jest bez wtyczki. w ASO powiedzieli, ze samej wtyczki nie da sie kupic - tylko w komplecie z instalacja za bagatela 780PLN :shock:. Bede wdzieczy za fotki. OO, a moze masz dojcie do takich elementow?

#28 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 16 lutego 2008 - 14:01

Charlie9 napisał:

No drewienko wyglada zle... nie wiem czy oplaci sie to naprawiac. Gdyby nie te "wyrzniete" otworki to moznaby potraktowac jako poligon doswiadczalny do zabawy.

OT - Kudlaty mozesz mi zrobic fotke sterownika i wtyczki grzania tylka? Moze na wtyczce jest jakis numer? Bo musze dokupic to ustrojstwo. Znalazlem sterownik, ale jest bez wtyczki. w ASO powiedzieli, ze samej wtyczki nie da sie kupic - tylko w komplecie z instalacja za bagatela 780PLN :shock:. Bede wdzieczy za fotki. OO, a moze masz dojcie do takich elementow?


Drewienko wygląda gorzej jak paskudnie :slinka:
Mi tam nie potrzeba poligonu doświadczalnego... kilka lat temu bawiłem się w robienie otworku w górnej konsoli pod przełacznik do subwoofer'a tradycyjną metoda wiertarki i pilnika, wyszło na 4+ ale miałem odprysk i uważam taką metodę za strasznie pracochłonną i jeden błąd niszczy wszystko - nie polecam.

Przekaźnik:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Wtyczką pod przekaźnik:
Dołączona grafika

Wtyczka pod przełączniki:
Dołączona grafika

Wtyczka (do połaczenia oparcia i siedliska):
Dołączona grafika Dołączona grafika

Główna wtyczką do podpięcia pod deską:
Dołączona grafika Dołączona grafika

Faktycznie jest problem z kostkami... tylko kostka na przekaźnik ma numer 010 545 96 28, reszta niet.

#29 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 16 lutego 2008 - 14:16

Dzieki za fotki... ale ja w/g EPC potrzebuje takiego sterownika
Dołączona grafika

I on ma dziwne plaskie piny a nie okragle :shock: :slinka:

#30 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 16 lutego 2008 - 14:26

Charlie9 napisał:

Dzieki za fotki... ale ja w/g EPC potrzebuje takiego sterownika
I on ma dziwne plaskie piny a nie okragle :shock: :slinka:

A to żeby nie pomylić, bo ten sterownik jest do nowszej instalacji z jednym sterownikiem grzania dupska. Wcześniejsze były na 2 sterowniki, oddzielnie pod każdy fotel.
Wtyczka dla tego sterownika ma oznaczenie: 0085450928+0085451126 i piny 0135457928








Podobne tematy Zwiń