Skocz do zawartości




* * * - - 1 głosy

[w201] Antena elektryczna - wysuwa się o dwa teleskopy


42 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   mital


  • Postów: 101
  • Na forum od: 26 sty 2009
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 2.6E - M103
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Caddy

Napisano 04 września 2009 - 13:07

A mi się wysunęła za daleko i wypadła... znaczy się ogranicznik się urwał chyba... jeszcze nie rozkręcałem ale w ten weekend zamierzam ma ktoś jakieś zdjęcie jak wygląda ogranicznik? spróbowałbym przylutować coś i małą partyzantkę strzelić bo tak poza tym bat wygląda wzorowo i szkoda wydawać kasy... chyba że ktoś się w ten sposób bawił i to nie możliwe... czekam na pomoc



#12 Offline   Maniak124


  • Postów: 198
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Biłgoraj

Napisano 04 września 2009 - 13:56

ja zabieg wymiany bata wykonywałem 2 lata temu antenka śmiaga bez problemu za bat WISI zapłaciłem 130zł wtedy + gumę na błotnik 30 zł do bata jest oryginalny smar. Poprzednia antena chodziła od nowości przez jakieś 12 lat później na sztywno sterczała 5 :( w końcu wziełem się za nią no i jest :star: więc koszt niewielki! Z allegro chińskie całe antenki za 60 zł nie są warte tych pieniędzy nie sądze żeby wytrzymały tk długo.
Jeśli chodzi o cenę na dzień dzisiejszy wykonałem tel na potrzeby forum :star: sytuacja wygląda następująco:
Lenartowicz Lublin
bat anteny WISI cena 160 zł
bat anteny Hirschman 125 zł
niestety smaru nie dodają już :(
tylko chusteczka nawilżająca ze smarem cena 12 zł

mital napisał:

A mi się wysunęła za daleko i wypadła...

końcówka anteny jest jakby zaprasowywana 2 punktami można próbować to przytwierdzić ale ciężka sprawa gdyż łańcuszek bata dość mocno ciągnie :(. Ponadto ta końcóweczka szczelnie zamyka otwór anteny więc woda się nie dostaje.

heidenauer napisał:

Jeśli tak, to posmaruj nie wd 40, tylko samarem (ale bez przesady), najlepiej takim w sprayu (castorama lub bricomarche-ok 8zł puszka), bo ten dociera we wszystkie zakątki i nie robi się płynny.

u mnie łańcuszek się poprzerywał kawałki zostały w środku. Antenke całą wyczyściłem przesmarowałem przed założeniem nowego bata. W paczusce od oryginalnego bata jbył smar który wyciska się do środka antenki przed montażem bata. Potrzebna też druga osoba do włanczania/wyłanczania radia żeby dobrze bat włożyć i dokręcić.

#13 Offline   Kubaat3lover


  • Postów: 545
  • Na forum od: 02 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 kwietnia 2010 - 21:43

Koledzy podpowiedzcie jak wymienic bacik w 190tce?

#14 Offline   Gerri


  • Postów: 2 647
  • Na forum od: 25 maj 2009
  • Miejscowość: Limerick
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Audi A3

Napisano 09 kwietnia 2010 - 23:45

A jaką masz antenę?
- elektryczną
- manualną
- chińską lub koreańską
- oryginalną WISI
- oryginalną HIRSCHMANN
Akurat "w 190tce" ma tu znaczenie najmniejsze (jak widać)

#15 Offline   Kubaat3lover


  • Postów: 545
  • Na forum od: 02 gru 2009
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.5D - OM602
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 09 kwietnia 2010 - 23:52

elektryczna hirschman

#16 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 listopada 2011 - 23:02

odnowię temat - pytanie to samo, co Kubaat3lover. Taka instrukcja krok po kroku dla kogoś, kto nie robił tego wcześniej, nie ma garażu i ogólnie nie chce niczego popsuć metodą prób i błędów :hmm:

Mi też się wysuwa tylko o 2 stopnie, może pryśnięcie jakimś sonaxem pomoże? Tylko gdzie?

#17 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 21 listopada 2011 - 23:08

Ja rozbierałem nowo zakupioną antenkę hirschmanna ;)

W sumie nie ma tam czego popsuć.

Być może źle jest wsunięta taśma która chowa i wysuwa bat. Weź to rozbierz obudowę, troszkę zaczepów ale po jednym i dalej i dasz radę. Wyjmij prowadnice, nasmaruj białym smarem, i złóż do kupy. Mi nikt nie mówił jak to mam robić. W sumie to intuicyjnie się robi. Podpowiem tylko, że musisz na końcu odpowiednio naciągnąć te koło z zębatkami by wysunięty bat nie miał luzów :hmm:

Tu mam film z jej działania.



Powiedz mi Klisza czy Twoja antenka jest zamontowana w aucie czy załączałeś ją na krótko? To raczej ważne pytanie jak dla mnie by pomóc.

#18 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 listopada 2011 - 23:14

Klata, to fabryczny Hirshmann automat jakby co.

#19 Offline   klata1981


  • Postów: 4 088
  • Na forum od: 23 lip 2008
  • Miejscowość: Police
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W108 280 S "S-Clatte"

Napisano 21 listopada 2011 - 23:15

No automat automat, tyle to wiem :hmm: ale jest zamontowany w aucie czy sprawdzałeś go pod aku?

#20 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 listopada 2011 - 23:20

Aaa, sorki, nie zrozumiałem :hmm: Jest w aucie i nie chcę bez sensu wykręcać - jak w brązowym wymieniałem, to z 40 minut się z kolegą bandit1300 siłowaliśmy, żeby gumkę wsadzić (bez skojarzeń ;) ) więc zastanawiam się, czy jest sens rozebrania jej od środka na aucie jakoś (i możliwość) i tam siknięcie czegoś.. Chociaż tak mi się przypomniało, że po schowaniu / wyciągnięciu do połowy dalej słychać silniczek że się kręci - może te ząbki się wyrobiły... I w ogóle lipnie odbiera, w brązowym ta stara, ręczna, oryginalna na trasie łapała mi coś więcej oprócz radia Dartha Tadeusza, a teraz mam problem, bo tylko to odbieram.








Podobne tematy Zwiń