Skocz do zawartości




- - - - -

Montaz CB


109 odpowiedzi w tym temacie

#91 Offline   road


  • Postów: 124
  • Na forum od: 19 lip 2009
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:FSO Polonez 1.4 GLI 16 V 1995 r.
  • Trzeci Mercedes:FSO Polonez 1.6 GLE 1995 r.

Napisano 06 lipca 2010 - 14:11

Kriss_Lodz napisał:

Samael, bo widzisz florida to jedne z najbardziej udanych anten, miałem jeszcze okazje pojeździćz Sirio Tajfun, wygląda zupełnie jak antena od radia, zresztąma 3 wyjścia ( telefon, tadio, CB ) i powiem że sprawowało to się bardzo poprawnie, Obecnie używam najmniejszej Sirio Turbo Preformer 1,2m bata i jest to kompromis między 2 metrową tyczką a floridą. Hustlerów wogóle nie polecam bo to po prostu badziew i tyle. najlepsze i stosunkowo tanie anteny robi Sirio.

Co do flordy to są zdania zupełnie odmiennne... http://www.cb-radio....nes/rid,18.html



#92 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 06 lipca 2010 - 15:28

road napisał:

Re:
Kolego -nie dodaj proszę tytułów do postów w połowie tematu. Wyskakują jako nowy temat(i to o zagadkowym tytule), a nim nie są :zeby:

#93 Offline   Poms


  • Postów: 134
  • Na forum od: 03 sty 2011
  • Miejscowość: Gdańsk
  • Mercedes:W124 2.0D - OM601
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 28 kwietnia 2011 - 17:59

Wiecie może ile jest mniej więcej miejsca za popielniczką? Moje radio ma jakieś 15-16cm długości i zastanawiam się czy wejdzie. Jest tam jakiś moduł nie wiem od czego.

#94 Offline   vanitum


  • Postów: 90
  • Na forum od: 03 paź 2010
  • Miejscowość: Rawicz

Napisano 27 maja 2011 - 10:34

Co do florydy to miałem takowe dwie.... Jedna na prawe cudo i sprawowała mi się całkiem fajnie, nie narzekałem na zasięg, słyszałem i byłem słyszany. Druga niestety doprowadzała mnie do białej gorączki, szumy trzaski i brak zasięgu. Może kwestia egzemplarza. Może być też tak, że ta pierwsza była kombinowana (np. kabel był na 100% cięty, bo był owinięty taśmą w połowie jego długości), kupiona jako używana w komisie CB. Druga na 100 % oryginalna, bo ojciec ją miał od nowości. Aktualnie mam Sirio AS-100 na stałe (w MB był zamontowany uchwyt) i na prawdę jest super... zaryzykowałbym stwierdzenie, że lepsza niż moja pierwsza floryda)

Co do miejsca za popielniczką, to z tego co pamiętam nie ma go tam za wiele.... 15cm może ci nie wejść niestety. Najprościej będzie jak wyjmiesz popielniczkę i sobie zajrzysz.

#95 Offline   stop


  • Postów: 31
  • Na forum od: 03 mar 2007

Napisano 05 czerwca 2011 - 16:34

vanitum napisał:


Co do miejsca za popielniczką, to z tego co pamiętam nie ma go tam za wiele.... 15cm może ci nie wejść niestety. Najprościej będzie jak wyjmiesz popielniczkę i sobie zajrzysz.


a jak to zrobić?
po odkręceniu tych 2 śrub pod pojemnikiem?
coś mi nie chce wyjść
jest jakiś ukryty "trzymacz" ?

#96 Offline   vanitum


  • Postów: 90
  • Na forum od: 03 paź 2010
  • Miejscowość: Rawicz

Napisano 06 czerwca 2011 - 08:02

Żeby wyjąć popielniczkę na pewno musisz zdjąć drewienko wokół dźwigni zmiany biegów.... i chyba tylko tyle z tego co pamiętam - dawno tam nie zaglądałem

#97 Offline   majcinek


  • Postów: 396
  • Na forum od: 01 lis 2011
  • Miejscowość: Opolskie
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:ex 190'ka 2,5D
  • Trzeci Mercedes:ex Vaneo 1.7 Cdi Ambiente

Napisano 17 sierpnia 2012 - 16:19

Witam.

Nosiłem się od dawna z zamiarem zakupu CB, ale zawsze było mi szkoda pieniędzy, bo opinie jakie do mnie docierały dawały do zrozumienia, że tanie-to kiepskie.

Temat, do którego się podpinam jest dość stary i mimo, iż przeczytałem cały, nadal nie wiem jakie radyjko, jaka antena i co dla mnie najistotniejsze po zakupie- gdzie zamontować.

Wielu z Was ma CB u siebie, Macie już pewne doświadczenie i chętnie dowiedziałbym się najpierw od Was na jaką firmę CB stawiać.

Pomysł z montażem w popielniczce byłby tak na pierwszy rzut najbardziej odpowiedni,ale za mało konkretów, więc nie zdecydowałem.

Co kupić??

#98 Offline   Patriko


  • Postów: 19
  • Na forum od: 03 lip 2012
  • Miejscowość: Słupca
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:126p

Napisano 17 sierpnia 2012 - 19:31

Radio typowy antymisiek? myślę że Lafayette Atena lub Uniden 520 w zupełności wystarczą

#99 Offline   Jankes1


  • Postów: 50
  • Na forum od: 22 lip 2012
  • Miejscowość: Płock
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Renault Trafic

Napisano 17 sierpnia 2012 - 20:41

Ja bym polecił radyjko Teddy firmy President a antenę ML-145 taki zestaw ma mój znajomy i mu to bardzo fajnie odbiera nic nie trzeszczy. (on jeszcze ma głośnik zewnętrzny ponieważ ma to zamontowane w konsoli środkowej w okularniku )

#100 Offline   Patriko


  • Postów: 19
  • Na forum od: 03 lip 2012
  • Miejscowość: Słupca
  • Mercedes:W124 2.0E >92r - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:126p

Napisano 17 sierpnia 2012 - 22:31

Wyświetl postUżytkownik Jankes1 dnia 17 sierpnia 2012 - 20:41 napisał

Ja bym polecił radyjko Teddy firmy President a antenę ML-145 taki zestaw ma mój znajomy i mu to bardzo fajnie odbiera nic nie trzeszczy. (on jeszcze ma głośnik zewnętrzny ponieważ ma to zamontowane w konsoli środkowej w okularniku )
Teddy jako radio CB wygląda jak zabawka, nawet obudowe ma plastikową, węwnętrzny głośnik totalna lipa, brak rf gain go dyskwalifikuje.








Podobne tematy Zwiń