Skocz do zawartości




- - - - -

Kamera cofania + monitor LCD


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 11 marca 2008 - 10:24

Czy ktoś może przerabiał już ten temat? :/ Patrząc po cenach dobrego zestawu czujników parkowania dochodzę do wniosku, że bardziej opłaca się zainwestować w kamerę cofania plus mały monitor LCD. Kamerka kosztuje około 120zł, za to dość ciężko znaleźć mały monitor LCD około 3" :jump:

Jest też dostępny zestaw kamera plus monitor za 280zł, z tym tylko, że monitor ma 2,5", więc jest on mniejszy niż w aparatach cyfrowych :roll: Przeglądając internet nie mogę znaleźć żadnego monitorka LCD około tych 3" który byłby w normalnych pieniądzach i pasowałby do podpięcia kamerki na chinche :pad:

Jakieś sugestie gdzie można poszukać takiego małego monitora LCD oraz jak w praktyce sprawuje się taka kamerka cofania? ;)



#2 Offline   Saharek


  • Postów: 369
  • Na forum od: 24 paź 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:2006 Corolla HB5 1.6Sol

Napisano 11 marca 2008 - 12:25

Mogę wypowiedzieć się nt. używania kamerki cofania na przykładzie Toyoty Prius i Nissana Primery. Dla mnie, nauczonego cofać tylko "na lusterka" nie są zbyt pomocne, choćby ze względu na brak efektu odwróconego lustra. Na pewno ułatwieniem są linie, pokazujące drogę tyłu auta przy maksymalnie skręconych kołach, z góry widać czy "przejdzie". Ale chyba tego bajeru nie będzie w zestawie home-made?? Taki system jest dla mnie nieoceniony przy dojeżdżaniu do słupka lub ściany na styk :jump:

W kwestii części i problemów technicznych nie pomogę.

#3 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 11 marca 2008 - 15:37

EssiRS, Lcd 7" kupisz na allegro spokojnie w granicach 400 zł. Kamera tak jak piszesz. Do tego przedłużacz dla "żółtego chincha" ( o ile nie ma wraz z kamerą ) i wszystko. Wiele najtańszych chińskich monitorów ma opcje ustawienia obrazu w negatywie, więc sprawa odwróconego obrazu jest bez znaczenia.

#4 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 12 marca 2008 - 00:25

Szukam monitora wielkości 3". Większy będzie za duży i nie będę miał gdzie go upchnąć.

Co do przeznaczenia kamerki, to chodzi przede wszystkim o ocenianie odległości do przeszkody, bo parkować potrafię, tylko nie zawsze wiem ile cm mi jeszcze zostało by nie przytulić się do czegoś.

#5 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 12 marca 2008 - 09:23

http://www.amervox.c...dex.php?menu=11 polecam czujniki tej firmy, duzo lepsze jakosc niz te dostepne na alledrogo a z doswiadczenia wiem majac czujniki z pikaczem oraz wyswietlaczem w zupelnosci wystarczy sygnal dzwiekowy a wyswietlacz to zbedny bajer.

#6 Offline   Kudłaty


  • Postów: 442
  • Na forum od: 17 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa

Napisano 12 marca 2008 - 14:32

Jak to wypada cenowo?

#7 Offline   consol85


  • Postów: 1 040
  • Na forum od: 12 cze 2007
  • Miejscowość: Przyjazń PL, Tingerup DK

Napisano 12 marca 2008 - 15:09

EssiRS, a nie myslaes o rodiu z wyswietlaczem LCD, wiekszosc takich radi ma wyjscie na kamerke sam ma takie radio VDO

Dołączona grafika

Moze nie jest naj nowesze ale VDO daje rade z wszystkim jest w nim NAVI, i odtwarza DVD i cala reszte, i oczywiscie ma wejscie pod kamere cofania :pop: dobre w tym jest to jak podlaczysz kabelek od swiatel cofania to jak wlaczysz wsteczny automatycznie wlacza sie kamera, a gdzy wylaczysz to wrca do poprzedniego ustawiania :smile:

#8 Offline   EssiRS


  • Postów: 5 564
  • Na forum od: 07 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 5.0E - M119
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:cabrio
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:SL500
  • Inne auto:Mercedes V12 Biturbo

Napisano 12 marca 2008 - 16:30

consol85, z radiem jest taki kłopot, że jest to kompromis między bajerami związanymi z Video, a jakością dźwięku. Mam teraz bardzo fajne radyjko i nie chciałbym rezygnować z powodu kamery cofania z dobrej jakości muzyki. Poza tym ten panel LCD całkowicie zasłoniłby panel sterowania od klimy automatycznej.

szafa, pokazywałeś mi te czujniki i pewnie jak nie wypali pomysł z kamerka cofania to rozeznam ten temat. Jednak jeżeli za takie same pieniądze mam kupić te czujniki co kamerkę z monitorkiem, to przyznam się szczerze, że bardziej podoba mi się pomysł kamerki, tym bardziej, że strasznie irytujące dźwięki wydają te czujniki cofania, a ich dokładność czasami zostawia sporo do życzenia. No i zakres działania... gdzie przy 20cm pokazuje zero cm :roll:

#9 Offline   consol85


  • Postów: 1 040
  • Na forum od: 12 cze 2007
  • Miejscowość: Przyjazń PL, Tingerup DK

Napisano 12 marca 2008 - 19:03

EssiRS, no masz racje zaslania calkowice panel sterowania klimy :roll: ale co do jakosci dzwieku to moge powiedziec ze VDO sie postaralo bo to radujko ma swietny dzwiek :smile: ale radia bez wyswietlaczy LCD to napewno maja lepszy :roll:

#10 Offline   kuba_krk


  • Postów: 404
  • Na forum od: 08 gru 2007
  • Miejscowość: Kraków

Napisano 12 marca 2008 - 19:30

Rany ale farmazony wypisujesz consol85. To jak bym napisał, że czerwony Mercedes jest Lepszy od Niebieskiego.
W tym momencie na rynku jest już wiele bardzo zaawansowanych stacji medialnych, nie ustępujących niczym w dziedzinie jakości dźwięku jak i mnogości ustawień klasycznym jednostką z górnej półki. Nie mówie tutaj o totalnym HiEndzie, który rządzi się swoimi prawami.








Podobne tematy Zwiń