Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Okleina kokpitu - skad i jaka?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Grzybulus


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 kwi 2008
  • Miejscowość: Tczew

Napisano 02 maja 2008 - 22:02

Jak w temacie. Jestem zainteresowany zakupem i wymiana okleiny w swojej 190tce. Przegladalem wiele stron i zauwazylem pewna prawidlowosc. Porownywalem okleiny z roznych sklepow ponoc do w201 wlasnie i wielkie bylo moje zdziwienie ze... roznily sie od siebie, a najlepsze, ze nie tyle kolorem co ksztaltem. Prawdopodobnie wiec niektore z tych oklein to jakies "uniwersalne" badziewie ktore a noz powinno pasowac. Ja szukam natomiast jakiejs porzadnej, dobrej jakosci, ktora nie popeka mi po paru tygodniach "uzytkowania". Podobnie z cenami owych oklein - w jednym sklepie widzialem komplet za 150 zl, w innym za 200, w jeszcze innym za 260 itd.

Stad tez moje pytanie skierowane glownie do tych, ktorzy wymieniali juz u siebie okleine lub wiedza conieco na ten temat - Gdzie najlepiej kupic, czym sugerowac sie przy wyborze i w jakiej cenie powinno sie to zamknac zebym potem nie zalowal?



#2 Offline   skmh


  • Postów: 489
  • Na forum od: 13 lis 2007
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 02 maja 2008 - 23:16

Kolego ale co ty chcesz oklejać ? Może zamiast jakiś tandetnych oklein szukaj oryginalnych drewienek ,których dość dużo sie pojawia :(

#3 Offline   Radosław


  • Postów: 926
  • Na forum od: 08 maj 2007
  • Drugi Mercedes:W201 om601

Napisano 03 maja 2008 - 08:02

do w201 wlasnie malo tego jest :) znalesc komplet drewienka to niezle wyzwanie ;)

#4 Offline   Grzybulus


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 kwi 2008
  • Miejscowość: Tczew

Napisano 03 maja 2008 - 09:24

Chodzilo mi oczywiscie o drewnopodobne wykończenia wnetrza ;) Moje niestety w paru miejscach odchodza, przy skrzyni biegow jest calkowicie popekana itd. Jesli jest mozliwosc kupienia drewienek to jest jak najbardziej zaintresesowany - sek w tym ze ciezko cos takiego znalezc bo wszystkie oferowane zamienniki to drewnopodobne podrobki. A sam nie mam najmniejszego zamiaru przycinac na rozmiar bo nie mam do tego odpowiednich umiejetnosci i cierpliwosci :)

EDIT 1/

A jesli juz uda sie znalezc jakis drewniany komplecik to na koszt jakiego rzedu powinienem sie przygotowac?

#5 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 03 maja 2008 - 09:42

Grzybulus, jak Ci odchodzi i zle to wyglada to sciagnij, i szukaj na allegro na szrocie i jeszcze raz szukaj, ja szukalem kolo roku i zaowocowalo calym kompletem :) Nietety z moja ;) sie juz rozstalem. Jak chcesz zobaczyc jak wyglada to kliknij na dole tego postu w Galeria, i na ktorej stronie beda fotki jak to wygladalo u mnie ;-)
EDIT:
LINK do postu ze zdjeciami wnetrza

Mi sie udalo wyrwac za 100zl. Efekt jaki mamy po zamontowaniu bezcenny ;) :)

#6 Offline   Grzybulus


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 kwi 2008
  • Miejscowość: Tczew

Napisano 03 maja 2008 - 09:53

Co prawda to prawda ;) Prezentuje sie bardzo fajnie. Brakuje mi tylko kawalka przy guziczku podgrzewania tylnej szyby - przyzwyczajenie :)

Widze to swietny pomysl na maly biznes :) Struganie i sprzedaz drewnianej okleiny do 190tek ;)

#7 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 03 maja 2008 - 09:56

Grzybulus, tez mialem, tylko pisalem w temacie ze musze dokleic jakos ;-) mialem caly komplecik :grin:

#8 Offline   Grzybulus


  • Postów: 67
  • Na forum od: 24 kwi 2008
  • Miejscowość: Tczew

Napisano 03 maja 2008 - 15:25

Skoro juz jestesmy w temacie oklein to chcialbym zwrocic uwage na jedna rzecz:
Link do fotki z galerii MICHAL200
Na powyzszym zdjeciu Twojej 190ki widac drewienko wokol klamki. W standardowych zestawach drewnopodobnych oklein jak np ta tutaj:
KLIKNIJ
wystepuje owszem ement na klamke jednak nie tak jak w Twoim przypadku wokol tejze klamki, tylko na ta czarna obudowe polaczona z klamka obok tego lewego "podlokietnika" (numery 11, 12, 16, 17) (wiem ze dziwnie to zabrzmialo ale lepiej tego wyjasnic nie potrafie :) mam nadzieje ze rozumiesz o co mi chodzi ;)). I tutaj zonk... Czy wedlug nich ta czesc powinna byc montowana "na" ta czarna obudowe klamki, czy trzeba wywalic to czarne costamcostam i na jego miejsce wrzucic to drewienko? Druga opcja wydaje mi sie troche nierealna bo wiazalaby sie z spora demolka drzwi ale z drugiej strony gdyby byl to element ktory przytwierdzic trzebaby na ta czarna obudowe to efekt nie bylby zbyt zachwycajacy poniewaz byloby wyraznie widac ze sa tam dwie warstwy poniewaz to czarne jest elementem dosc wystajacym.

#9 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 03 maja 2008 - 23:33

Grzybulus, to Twoje

Cytat

costamcostam
to musi zostac jak jest a ta okleine walnac na to, tylko ciekawe w jaki sposob, bo szkoda demolowac raczke boczka drzwi tylko zeby wcisnac jakies gowienko :roll:
Mowie Ci szukaj oryginalu a bedziesz zadowolony i docenisz jak zalozysz :piwo:

#10 Offline   matstarling


  • Postów: 477
  • Na forum od: 26 lis 2007
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 maja 2008 - 17:41

Miałem taką okleinę w mojej w201. Wyglądało to dobrze (oczywiście bez porównania z oryginałem). Całą te okleinę przyklejasz na elementy. Przyklejasz ją na ciepło, a ona po rozgrzaniu suszarką robi się bardzo mięka i elstyczna wiec latwo sie dopasowuje. Ja mialem tez lz tej okleiny takie listwy dlugie na drzwiach. Ogolnie efekt jest ok.








Podobne tematy Zwiń