Skocz do zawartości




Fiat punto 1,2 1996r.


17 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 maja 2008 - 23:52

Szop napisał:

Jeżdżą ludzie 200D w automacie i też żyją.
Podobno w 200D powinien być standardowo kalendarz zamiast prędkościomierza :ok:

Szop napisał:

Nadmienię też, że automaty w takich autkach jak Punto/Micra itp. były bardzo rzadko montowane i zazwyczaj tylko na Niemcy.
Ja natomiast dodam w kwestii formalnej, że jeszcze do niedawna w Polsce sprzedawało się baaaaaaaardzo mało samochodów z automatami. Czyżby jakieś stereotypy męczyły Polaków ? :mrgreen:

Szop napisał:

Dlatego w pewnym sensie to rodzynek. Jak wszystko u Młynka :cool:
Ale sobie teraz zapunktowałeś :ok:

P.S. Masz bardzo ciekawy podpis :hmm:



#12 Offline   PozdrawiamyMame


  • Postów: 422
  • Na forum od: 16 lip 2007
  • Miejscowość: Wrocław

Napisano 18 maja 2008 - 06:41

qoompel napisał:

Ja natomiast dodam w kwestii formalnej, że jeszcze do niedawna w Polsce sprzedawało się baaaaaaaardzo mało samochodów z automatami. Czyżby jakieś stereotypy męczyły Polaków ? :mrgreen:

Ja myślę, że mało kto myślał o wygodach kupując samochód w salonie i w tym wypadku woleli zostawić te kilka-kilkanaście tysięcy PLN w portfelu ;-)

#13 Offline   MŁYNEK


  • Postów: 944
  • Na forum od: 16 kwi 2007
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CL420
  • Trzeci Mercedes:w168 A170 CDI 2003
  • Inne auto:Ford S-max 2.0TDCi 2010r

Napisano 18 maja 2008 - 09:48

Wczoraj byłem w salonie punto, i oni patrzeli na mnie jak na debila, salon jest bodajże od 1990r, wogóle nie wiedzieli, że punto I wychodził z automatem :drive:

Byłem sie tak czysto teoretycznie zapytać o nowe sprzęgło, po ponad 15 minutowym poszukiwaniu w końcu na ekranie pojawiła się cena (uwaga kto wrażliwy niech usiądzie, albo się położy) - 6700zł słownie sześć tysięcy siedemset polskich złotych :star:

#14 Offline   MISQ


  • Postów: 910
  • Na forum od: 09 lut 2007
  • Miejscowość: Przemyśl
  • Drugi Mercedes:W210 E280

Napisano 18 maja 2008 - 09:51

Ale prawda tez taka ze ludzie mysla - automat to sie pewnie zaraz zespuje :star: to co napisal PozdrawiamyMame tez prawda lepiej machac biegami niz wydawac wiecej kasy...

MŁYNEK dla kobiety idealne auto :drive:

#15 Offline   Charlie9


  • Postów: 7 791
  • Na forum od: 15 sty 2007
  • Miejscowość: Kraków
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 maja 2008 - 10:59

A ja akurat uwazam odwrotnie - kobieta powinna nauczyc sie jezdzic manualem, posmigac z rok a potem EWENTUALNIE przesiasc sie na automat. Jednak jak zawsze to tylko i wylacznie moja opinia.

Auto spox - jak na toczydlo moze byc. Nie ma co wymagac cudow - w koncu to fiat :cool:

A co do sprzegla... a tam jest cos takiego (w takim pojeciu klasycznym)?? Myslelem, ze tam jest bezstopniowa (stozkowa) przekladnia z regulowanym tarciem :drive:

#16 Offline   Wojtas.bb


  • Postów: 523
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Bielsko-Biała

Napisano 18 maja 2008 - 12:24

MŁYNEK, czy to punto ma jakiegoś człowieka na sumienu :drive:

A tak po za tym to ten silniczek nie jest zły. Sejczento z takim sercem zapitala aż można się ładnie zdziwić

#17 Offline   MŁYNEK


  • Postów: 944
  • Na forum od: 16 kwi 2007
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp.
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CL420
  • Trzeci Mercedes:w168 A170 CDI 2003
  • Inne auto:Ford S-max 2.0TDCi 2010r

Napisano 18 maja 2008 - 12:28

Charlie9 napisał:

A co do sprzegla... a tam jest cos takiego (w takim pojeciu klasycznym)?? Myslelem, ze tam jest bezstopniowa (stozkowa) przekladnia z regulowanym tarciem :drive:


Jest sprzęgło elektromagnetyczne, które działa chyba tylko podczas wrzucania i wyrzucania z biegów D i R.

Wojtas.bb - ktoś wpadł pod koła dziadkowi, raczej było to zimą, na śliskiej nawierzchni - dziadek poprostu nie zdążył wyhamować i klop :star: Czy kogoś ma na sumieniu nie mam pojęcia.

#18 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 18 maja 2008 - 16:26

Charlie9 napisał:

A ja akurat uwazam odwrotnie - kobieta powinna nauczyc sie jezdzic manualem, posmigac z rok a potem EWENTUALNIE przesiasc sie na automat.
Można patrzeć na to w ten sposób, że najpierw powinna opanować wszystkie przełączniki z wyjątkiem kijka - ażeby zwracała większą uwagę na resztę przełączników i na drogę :star: Ale to już są takie dywagacje jak dyskusja po kilku piwach n/t wpływu tsunami na chińskie kolarstwo wysokogórskie :drive:








Podobne tematy Zwiń