Skocz do zawartości




Konkurs - Fotograficzny


53 odpowiedzi w tym temacie

#11 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 21 maja 2008 - 19:03

Jeśli w ten sposób ukażesz piękno wiosny to nie ma problemu ;-)

Macie rację - koniec czerwca będzie dobrą datą.



#12 Offline   Szop


  • Postów: 1 813
  • Na forum od: 23 gru 2007
  • Miejscowość: Leszno
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 3.0E - M103 (1992)
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D - OM605 (1994)
  • Inne auto:Citroen Saxo 1.1 Bic 2001

Napisano 21 maja 2008 - 21:37

EssiRS, drażliwość jest moją wadą ;-) Wybacz :)
darul, skoro tematem jest wiosna, to nie będzie lepszej daty na zakończenie przyjmowania prac jak równonoc letnia, tj. 22/23 czerwca :ok:

jedrus napisał:

I jak "Wiosna z Mercedesem"
No to na moje wiosna z Mercedesem, a nie "budynek Polsatu z Mercedesem"! :-P Z pewnością "mieszczuchom" mały piknik poza miastem nad jakimś malowniczym stawem nie zaszkodzi ;-)

jedrus napisał:

Rozdzielczość proponuje 800x600 px
Myślę, że jak na warunki eliminacji to w zupełności wystarczy. Wyróżnione w konkursie prace można by zamieścić w maksymalnej rozdzielczości w specjalnie założonym dla nich kąciku "Nasze tapety" lub coś w tym rodzaju. Gdyby co jakiś czas robić taki konkurs (np. po jednym dla każdej pory roku), myślę, że uzbierałoby się sporo fajnego materiału, który można by też używać do upiększania naszego forum. Przy okazji też powstałaby spora baza sentymentów dla Kolegów, którzy kiedyś się z autem rozstaną.. :)

Borat napisał:

chmury będą wszedzie nad Polska oprócz Zgierza
No to wszyscy wpadamy robić fotki do Zgierza, rozumiem Kermitku, że grill i soczek będą już na nas czekały? ;-) Tym sposobem rozwiązaliśmy również problem zlotu :ok:

#13 Offline   jedrus


  • Postów: 153
  • Na forum od: 02 paź 2007
  • Miejscowość: Płock

Napisano 21 maja 2008 - 21:55

Szop, z tym co napisałeś zgadzam się w 100% :ok:
daty lepszej wymyślić nie mogłeś :) takim targiem krakowskim :) po środku, między 15 a 30 xD w sumie co do miejsca to w sumie masz racje :P

Szop napisał:

Z pewnością "mieszczuchom" mały piknik poza miastem nad jakimś malowniczym stawem nie zaszkodzi

true true

to trzeba zacząć poszukiwania jakiegoś ciekawego miejsca pod foto

Szop napisał:

"Nasze tapety" lub coś w tym rodzaju. Gdyby co jakiś czas robić taki konkurs (np. po jednym dla każdej pory roku)
plus do tego najlepsze foty ze zlotów, spotów i spocików i mogłaby powstać naprawde ciekawa galeria. Niech administracja poważnie pomyśli nad tym :ok:

#14 Offline   MISQ


  • Postów: 910
  • Na forum od: 09 lut 2007
  • Miejscowość: Przemyśl
  • Drugi Mercedes:W210 E280

Napisano 22 maja 2008 - 10:51

A ja wczoraj myslalem o jakiejs nowej sesji mojego bolidu wiec dobrze sie sklada... Z tym kacikiem gdzie foty bylby w max rozdzielczosci dostepne dla wszystkich to swietny pomysl... Jestem naturalnie za ;) ;) :/

#15 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 24 maja 2008 - 12:56

darul napisał:

Wiosna z mercedesem w tle
:D

Szop napisał:

zdjęcia pod względem doboru kadru, artyzmu, ostrości, sposobu naświetlenia jak i samej estetyki pleneru
Chodzi ogólnie o przekazanie tego w jaki sposób widzimy nasze auto na łonie natury :/

Szop napisał:

Zdjęcia powinny być robione w dzień, a samochód musi mieć pozamykane drzwi. Okna czy dach wg gustu. Myślę, że powierzchnia 1/3 całego zdjęcia to maksymalnie co może zajmować autko
To się nazywa ograniczanie swobody fotografa. Jak dla mnie - niedopuszczalne.

Szop napisał:

Można to wszystko podzielić na zdjęcia przesłane "na żywca" oraz przerobione/dopieszczone np. w Adobe Photoshop
Nie można oddzielać fotografii naturalnej i zmodyfikowanej/dopieszczonej w jakimś programie graficznym. Ów program wchodzi w skład obróbki zdjęcia - czegoś, co każdy nawet amatorski fotograf powinien umieć :D Nie widzę więc potrzeby rozdzielania konkursu na dwa piony - każdy może doprawić zdjęcie tak, jak mu się podoba.

Szop napisał:

Jeśli zdjęcie nie jest wykonane przez Ciebie, wypadałoby podać jego autora
Konkurs fotograficzny z... nie naszymi zdjęciami ?

EssiRS napisał:

W Warszawie niestety tylko kilka dni było takich w 100% ładnych, a do najbliższego pleneru jest całkiem sporo ;-)
Zapraszamy do Wielkopolski. W tym najpiękniejszym regionie Polski słońce świeci prawie przez cały czas :cool:

jedrus napisał:

max 2 zdjęcia
Tu się muszę jeszcze zastanowić z zajęciem oficjalnego stanowiska :star:

jedrus napisał:

Rozdzielczość proponuje 800x600 px
Jeśli chodzi o sam konkurs - żaden inny rozmiar. Natomiast jedne z lepszych zdjątek można by wrzucić w rozdzielczości 1024x768/1600x1200 (nie zapominając o panoramach :D ) - w zależności co, kto lubi.

Szop napisał:

prace można by zamieścić w "Nasze tapety". myślę, że uzbierałoby się sporo fajnego materiału, który można by też używać do upiększania naszego forum. Przy okazji też powstałaby spora baza sentymentów dla Kolegów, którzy kiedyś się z autem rozstaną
Oczywiście dobry pomysł. Ja dołożyłbym do tego pomysł ze zrobieniem wspólnego kalendarza na przyszły rok. Wielki kalendarz, przykładowo 40x50cm a 3/4 strony zajmowałby plakat z czadowym zdjęciem. Czujecie to ? ;-) W takim wypadku obowiązkowo trzeba by zrobić mistrzostwa fotograficzne w aurze zimowej :/ Ale to chyba temat już troszkę do przodu.

Jeśli komuś chciało się to wszystko powyżej przeczytać, to gratuluję :/ Musiałem się trochę rozpisać, bo wiem z doświadczenia, że dobrze uregulowane zasady wykluczają wszelkie późniejsze problemy i pozwalają skupić się na przyjemnej pracy, jaką jest fotografowanie naszych samochodów.

Niech wypowie się jeszcze kilka osób, to postaram się zacząć sklejać jakiś regulamin :/ Czekam na propozycję, sprzeciwy i cokolwiek innego.

#16 Offline   jedrus


  • Postów: 153
  • Na forum od: 02 paź 2007
  • Miejscowość: Płock

Napisano 24 maja 2008 - 14:20

Jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa i to chyba nawet istotne :)
Czy jest/będzie obowiązek umieszczenia swojego samochodu na zdjęciu? Czy np. jedziemy z kolegą/koleżanką w plener :star: z jego/jej :ok: i focimy i zgłaszamy do konkursu?
i wtedy podstawą stwierdzenia oryginalności będzie np. fotka oryginał (bez PSucia, pełny rozmiar)
Czy na zdjęciu mogą być więcej niż 1 samochód marki Mercedes-Benz? :-P
I może jakaś oficjalna nazwa konkursu? Ja proponuje Wiosna z Mercedesem - konkurs fotograficzny

#17 Offline   Szop


  • Postów: 1 813
  • Na forum od: 23 gru 2007
  • Miejscowość: Leszno
  • Mercedes:W124 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 3.0E - M103 (1992)
  • Trzeci Mercedes:W124 2.5D - OM605 (1994)
  • Inne auto:Citroen Saxo 1.1 Bic 2001

Napisano 25 maja 2008 - 07:20

qoompel napisał:

To się nazywa ograniczanie swobody fotografa. Jak dla mnie - niedopuszczalne.
Generalnie zatem nasuwa mi się inna myśl. Nie róbmy konkursu ściśle trzymającego się reguły, że musi być to autko w plenerze, aczkolwiek nie przesłaniające go. Zamiast tego zróbmy konkurs na najlepsze zdjęcie. Swoboda ocalona ;-)

qoompel napisał:

Konkurs fotograficzny z... nie naszymi zdjęciami ?
Jak najbardziej, ja z moim zwykłym kompaktem zawsze proszę o pomoc kolegów, kiedy zależy mi na dobrym zdjęciu. Oni żyją tymi swoimi lustrzankami i forami artystycznymi, tak jak my Mercedesami ;-) Wiedzą jak zrobić dobre zdjęcie i mają do tego sprzęt - dlaczegóż nie korzystać?

qoompel napisał:

dołożyłbym do tego pomysł ze zrobieniem wspólnego kalendarza na przyszły rok.
Świetna idea! :star:

A zatem? Proponuję zrobić tak: konkurs na najlepsze zdjęcie; rozstrzygnięcie poprzez plebiscyt na naszym Forum; dopuszczalne są dowolne przeróbki - oprócz fotomontażu; termin oddania prac mamy ustalony (?); formaty zdjęć również (?); maksymalnie 2-3 zdjęcia od jednego uczestnika :)

darul, jak tam Wasze ustalenia? :zeby:

#18 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 maja 2008 - 08:20

Więc ustalenia poczynione.
Wieczorem wkleję regulamin który bazuje na naszych wspólnych propozycjach.
Od jutra rusza KONKURS :zeby:

#19 Offline   qoompel


  • Postów: 1 095
  • Na forum od: 23 lut 2008
  • Miejscowość: Koło/Umień
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 25 maja 2008 - 09:18

Czyli:
- rozmiar 800x600
- 2-3 zdjęcia, jak szaleć, to szaleć :zeby:

Jeśli natomiast chodzi o ilość aut na zdjęciu, czyje te auta będą i kto będzie je focił, to wydaje mi się, że konkurs faktycznie może być ciekawszy jeśli będzie dowolność z w/w opcjami :star:

Czy regulamin, który poznamy niebawem będzie już ostateczną wersją, czy może istniała będzie możliwość ingerencji weń ? :grin:

#20 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 25 maja 2008 - 10:05

Rozmiar tak. Ilość zdjęć - 2.

Regulamin będzie już w ostatecznej wersji, nie podlegającej zmianie.








Podobne tematy Zwiń