Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] jak podlaczyc iPod pod orginalne radio


24 odpowiedzi w tym temacie

#21 Offline   Salexy


  • Postów: 37
  • Na forum od: 31 maj 2017
  • Miejscowość: KR
  • Mercedes:W124 3.0E - M103
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:A-Klasse

Napisano 26 sierpnia 2017 - 20:49

Witajcie,

Jaka jest dalsza historia tego radia Becker i zmieniarki ?
Planuję zakup radia Mercedes Special BE2210 + wspomnianą zmieniarkę NVOX, i chciałbym wiedzieć czy taki zestaw współgra bez "druciarstwa". Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i interesują mnie zasadniczo wyłącznie rozwiązania plug & play.
Dodatkowo - gdzie umieściliście zmieniarkę NVOX w swoich maszynach ? Schowek ?

Dziękuję za odpowiedzi.



#22 Offline   tdejv


  • Postów: 322
  • Na forum od: 28 paź 2015
  • Miejscowość: gdansk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 września 2017 - 19:40

Ja zleciłem dorobienie Kabla Aux ( jack) moim zdaniem lepiej :D Podobno nie kazdemy działą ta cyfowa zmieniarka

#23 Offline   Dodger


  • Postów: 59
  • Na forum od: 15 wrz 2013
  • Miejscowość: Gniezno
  • Mercedes:W124 2.3E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Ford Sierra 2,0 DOHC

Napisano 03 września 2017 - 16:12

Witam koledzy mam pytanie czy te zmieniarki to wszystkie takie same i różnią się tylko kablami czy w samych urządzeniach też jest różnica?Otóż mam taki zestaw wyjęty z Alfy Romeo
http://allegro.pl/ne...5817485608.html
Zastanawiam się czy zmiana pinów we wtyczce na takie ułożenie i kolejność jak we wtyczce dedykowanej do Mercedesa da się to uruchomić pod radiem Mercedesa?

#24 Offline   MaciekFLEX


  • Postów: 66
  • Na forum od: 08 lut 2017
  • Miejscowość: Kłodzko
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo V60

Napisano 14 września 2017 - 11:58

Hej. Jak masz ipoda i oryginalne radio to świetnym rozwiązaniem jest Harman Kardon drive + play. To powstało właśnie z myślą o starszych fabrycznych oryginalnych radiach. Mam zamontowanego u siebie i działa świetnie.
Znalazłem taką ofertę i masz tam schemat jak to podłączyć. https://sprzedajemy....10c9-nr31579167 W zestawie jest transmiter FM w właściwie wszystko co potrzebne.

#25 Offline   devonmivir


  • Postów: 2
  • Na forum od: 22 sty 2018
  • Miejscowość: Bełchatów
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 04 lutego 2018 - 22:57

Nie chcąc tworzyć nowego tematu odkopię ten.

190 u mechanika, zebrało mi się na kombinowanie jak by tu podłączyć telefon / mp3 do radia Becker Europa 2000. Od razu zaznaczam, że nie chcę wymieniać radia, zależy mi na niepozornym unowocześnieniu, które nie będzie ingerować w wygląd wnętrza.

Rozwiązanie 1. Poszperałem trochę i natrafiłem na temat: http://www.benzworld...d-adapters.html . Rozwiązanie z tego linku jest o tyle ciekawe że jest dyskretne i ma złącze USB do ładowania (!). Problemem jest dostępność takiej kostki ze złączami, którą można zastąpić zwykłym złączem jack pozbawiając się portu ładowania. Jeżeli się nie mylę to złącze z tyłu radia ma 6 pinów (DIN 6) co utrudnia poszukiwanie odpowiedniego złącza, jedyne sensowne rozwiązanie dostępne na rynku które znalazłem to: https://www.sena.com/product/sm10/ (100zł). Ktoś się z czymś takim spotkał? Ma to prawo działać?

Rozwiązanie 2. Zwykła kaseta - adapter z wyjściem jack. Mało eleganckie, mało estetyczne, ale ekstremalnie tanie (10 - 20 zł)

Zastanawia mnie jeszcze jedno, czy różnica w jakości dźwięku pomiędzy tymi rozwiązaniami będzie zauważalna (pomijając już samą "jakość" dźwięku leciwych głośników) i czy pierwszy pomysł jest w ogóle opłacalny (cena i montaż dla samego podpięcia telefonu). Może macie jakieś przemyślenia?

Użytkownik devonmivir edytował ten post 04 lutego 2018 - 23:04









Podobne tematy Zwiń