Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Montaż diód LED.


244 odpowiedzi w tym temacie

#31 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 czerwca 2008 - 14:13

Proponuję poczytać bo było już napisane jak to zrobić aby było wszystko widać.
W FAQ znajdziesz dokładny opis z fotorelacją :hooray: .



#32 Offline   Jego Wysokość M


  • Postów: 70
  • Na forum od: 15 cze 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 28 czerwca 2008 - 17:18

Próbowałem znależć taki opis w dziale FAQ i niestety nie udało mi się :pop: Rozmawiałem przed momentem z sąsiadem i ma właśnie problem z intensywnością podświetlenia w tablicy ( za słabo widoczne , Renault Espace). Widziałem diody i miał złożone diody cylindryczne ze stozkiem do wewnątrz (taki mały ładunek kumulacyjny :hooray: ),może to jest przyczyną słabego świecenia ?? Mam pytanie , jakie konkretnie diody użyc do podświetlenia tablicy...może jakiś link ??

#33 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 28 czerwca 2008 - 18:19

Słabo szukałeś, tam są tylko dwie strony.

KLIK

#34 Offline   Jego Wysokość M


  • Postów: 70
  • Na forum od: 15 cze 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 28 czerwca 2008 - 18:45

darul napisał:

Słabo szukałeś, tam są tylko dwie strony.
Tu sie zgadzam ... :poklon: i dzięki za podpowiedź , myślałem ,że przesunięto tam post Derwu i pod tym tematem szukałem. Ograniczę sie jednak do wymiany ewentualnie na konsoli ,widoczny na fotce efekt mnie nie przekonuje , ale to kwestia gustu. U kolegi Derwu nie wygląda to tak "agresywnie".Osobiście "męczy mnie tylko to ,że grzeją sie potencjometry od sterowania ogrzewaniem i kierunkami nadmuchu , oświetlenie tablicy jest jakies takie...mercedesowskie :)...i to mi wystarcza.

#35 Offline   derwu


  • Postów: 230
  • Na forum od: 19 maj 2008
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W124 3.0D <93r. - OM603
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 29 czerwca 2008 - 00:03

Jego Wysokość M napisał:

(...)Ograniczę sie jednak do wymiany ewentualnie na konsoli ,widoczny na fotce efekt mnie nie przekonuje , ale to kwestia gustu. U kolegi Derwu nie wygląda to tak "agresywnie"(...)

Witaj kolego!

Niestety niezwykle trudno ująć moc z jaką świecą diody na zdjęciu zwykłą cyfrówką. Mnie takie podświetlenie zadowala w 100%. Udało mi się wpaść na prosty pomysł, porównałem na jednym zdjęciu oświetlenie zegara oryginalną żarówką i diod. Tutaj efekt KLIK.

Jego Wysokość M napisał:

(...) Rozmawiałem przed momentem z sąsiadem i ma właśnie problem z intensywnością podświetlenia w tablicy ( za słabo widoczne , Renault Espace). Widziałem diody i miał złożone diody cylindryczne ze stozkiem do wewnątrz (taki mały ładunek kumulacyjny :poklon: ),może to jest przyczyną słabego świecenia ?? Mam pytanie , jakie konkretnie diody użyc do podświetlenia tablicy...może jakiś link ??


Polecam dokładne czytanie i powiększanie fotek - po to je właśnie robiłem !

Zrobiłem zdjęcia diód, które montowałem i zamieściłem je w pierwszym poście w tym temacie - dla jasności jakie diody użyć. Posiadają one właśnie taki odwrócony stożek. KLIK (zjechać do "oświetlenie zegarów")

Zawsze można zastosować diody w5w 1-LED HP DPI (o wiele mocniejsze światło), tak jak to pisałem w pierwszym poście w miejscu o oświetleniu zegarów.

Przepraszam, że zaniedbałem ten wątek lecz czekam na paczkę (z winy poczty polskiej) z diodami do oświetlenia panelu ... etc.


#36 Offline   Jego Wysokość M


  • Postów: 70
  • Na forum od: 15 cze 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 29 czerwca 2008 - 04:05

Czyli rozumiem , w przypadku MB te diody (oświetlenie tablicy) zdają egzamin.Zmylił mnie stożek , bo kombinując wymysliłem ,że taka konstrukcja ma na celu skupić światło w jednym kierunku,a z tego co wyczytałem na FAQ, w W124 są światłowody , które wychwytują światło z żarówek i rozpraszają na całej tablicy...i tu się "zakręciłem" i wolałem te diody opisać. Rozumiem ,że są też inne diody (rozpraszające światło) i chciałbym wiedzieć , czy np. zastosowanie takich miałoby lepszy efekt (biorąc pod uwagę ,że mam rację co do konstrukcji diod) ? Kolega od Espace'a napracował się , wydał pieniądze a efekt widziałem osobiście...mizerny.W każdym razie poczekam derwu aż zamontujesz na konsoli i dzięki za odpowiedź... :poklon: Pędzę do działu FAQ, trzeba sie uczyć demontażu ;-)

#37 Offline   FANTAZMA


  • Postów: 353
  • Na forum od: 04 lis 2007
  • Miejscowość: Bogacica

Napisano 29 czerwca 2008 - 07:14

Jego Wysokość M z racji tego że sam też już zamontowałem w swoim MB wszędzie do podświetlania diody, to pozwól że wypowiem się trochę na ten temat. Ja do podświetlania licznika użyłem diód HP DPI. Tylko diody musiałem nieco przerobić tak żeby główka była odwrócona ku góże. Światło rozprasza mi się teraz po oryginalnych światłowodach z licznika i świeci naprawde dobrze! Jak podświetlana jest teraz u mnie konsola zobacz sam w mojej galerii :pub:

#38 Offline   Jego Wysokość M


  • Postów: 70
  • Na forum od: 15 cze 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 29 czerwca 2008 - 08:34

FANTAZMA napisał:

Ja do podświetlania licznika użyłem diód HP DPI
HP DPI wydają mi sie świecic za jasno.Nie chcę żeby moje zegary były widoczne gołym okiem z kosmosu ;-) ,choć efekt jest duży.Mnie i tak po kupnie auta bardzo mile zaskoczyło podświetlenie konsoli (wczesniej Omega A diamant).Chcę tylko zminimalizować możliwość spalenia się żarówek i przegrzewania się pokręteł,efekt lepszego podświetlenia ma byc niejako przy okazji,mnie bardzo odpowiada taki eleganki półmrok na zegarach.

FANTAZMA napisał:

Tylko diody musiałem nieco przerobić tak żeby główka była odwrócona ku góże.
Pytałem we wcześniejszym poście o inne diody , Ty napisałeś ,że przerobiłeś , a ja poszukałem na allegro i znalazłem coś takiego jak diody dyfuzyjne : http://moto.allegro.pl/item389254180_po ... atowe.html W związku z tym mam pytanie , czy takie diody dadzą sobie radę z podświetleniem tablicy bez przeróbek ? Mam wrażenie ,że tak ale konstruktywna uwaga doświadczonych kolegów mile widziana :bumbum: ;-)

#39 Offline   FANTAZMA


  • Postów: 353
  • Na forum od: 04 lis 2007
  • Miejscowość: Bogacica

Napisano 29 czerwca 2008 - 10:16

A mi się wydaje że nie da rady oświetlić tym zegarów. Wnioskuje tak ponieważ światłowód znajduje się nad żarówką i w jakiś sposób światło musi być skierowane ku góże na ten właśnie światłowód. Każda dioda, obojętnie jaka najwięcej światła emituje do przodu i w tym wypadku świeciła by w obudowe zegarów co by nic nie dało :roll: Dlatego diody muszą być skierowane łebkami ku góże tak żeby oświetlały światłowód, jeżeli zostaje on w zegarach. Takie jest moje zdanie.

#40 Offline   Jego Wysokość M


  • Postów: 70
  • Na forum od: 15 cze 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 29 czerwca 2008 - 10:38

Gość ma w ofercie jeszcze takie diody z "lusterkami" nad żarnikiem (tak mi się przynajmniej wydaje),które odwracają światło.Są drogie ale jeżeli mają zadziałać...zresztą nie mam doświadczenia. Może ktos z kolegów sprawdzi ofertę tego sklepu i coś doradzi?








Podobne tematy Zwiń