Skocz do zawartości




Zmiany w dziale Zakup Kontrolowany


70 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   tragarz


  • Postów: 252
  • Na forum od: 14 wrz 2011
  • Miejscowość: Piła
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 12 stycznia 2017 - 16:57

Ale wystarczy dać zakaz wchodzenia do ZK dla kilku użytkowników jak np Leon który wciska tylko kopiuj wklej nie dając żadnych cennych informacji o które pyta twórca wątku i będzie porządek



#12 Offline   nicu89


  • Postów: 773
  • Na forum od: 08 wrz 2013
  • Miejscowość: Olsztyn
  • Mercedes:W201 2.0E - M102
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 12 stycznia 2017 - 17:50

Wyświetl postUżytkownik SzymonCzyliJa dnia 12 stycznia 2017 - 13:21 napisał

Oczywiście są na forum eksperci i znawcy, którzy
widzą pokrzywiony przód niewiadome skąd, kiedy każdy element się schodzi idealnie z sąsiadującym ale jak jest skóra na kierownicy to nie widzi i pisze, że przebieg milion bo się świeci i jest gładka. Takich ekspertów też nie potrzeba, piszą byle klepać a jak nie mają racji to jeszcze fukają. Piszesz swoją opinię to ją czymś podeprzyj, podaj jakiś dowód na to co piszesz. Wtedy od razu połowa wpisów będzie bez żadnego potwierdzenia, drugie pół zostanie rozstrzygnięte albo sprawdzi to potencjalny kupujący.

#13 Offline   wojtek81


  • Postów: 5 934
  • Na forum od: 17 wrz 2009
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2017 - 06:51

*
Popularny

Czytam, czytam i widzę, że wszyscy macie rację. Dorzucę swoje pięć groszy.
- chamstwo było tutaj zawsze, jednakże kiedyś ( za "starej ekipy" ) dużo łatwiej było dostać z półobrotu. Dużo łatwiej. Obecnie moderatorzy są dużo bardziej wyrozumiali, choć nie wiem dlaczego. Gdy należałem do "milicji" to kilkukrotnie zdarzyło się, że ADM cofało moje punkty ostrzeżeń jako - powiedzmy - zbyt mocną reakcję... cóż;
- co za tym idzie: brak kar do przestępstwa nakłania. Okazuje się, że można sobie kimś wycierać tyłek przez pół roku i nic się nie dzieje. Istnieje więc niejako przyzwolenie na bycie chamskim i pociski na lewo i prawo. I nie ma tu sprytnie zaszytej ironii czy "czytaj między wierszami" - jest gówno lejące się z paszczy. No bo co się stanie? Nic się nie stanie. Dostanę ostrzeżenie, albo nie... A żeby dostać bana to trzeba tych ostrzeżeń zebrać chyba sześć, o ile dobrze pamiętam.
- "nie będę donosił" - to takie nasze narodowe motto. Na forum przy każdym poście jest przycisk "zgłoś", który przekaże post ( wraz z opcjonalnym komentarzem ) do moderatorni. Milicja sama wszystkiego nie jest w stanie wychwycić, ilu ich tu jest? A użytkownicy bardzo rzadko z tego korzystają. Dlaczego? Bo w ich mentalności zgłoszenie posta chamskiego czy całkowicie z kapelusza równe jest podpieprzeniu sąsiada do skarbówki, bo kupił sobie nową Dacię Sandero. A to nie jest to samo. To narzędzie, takie samo jak cytowanie postów czy hosting zdjęć. Narzędzie, którego należy używać śmiało. To nie ma nic wspólnego z donoszeniem. Wszyscy narzekają, że chamstwo, obrzucanie błotem, gównoburze, ale...nikt nic nie zgłasza. To czego wymagacie? Ja na przykład dziś zgłosiłem kolegę "nicu89" za to, że sypie kurwami w shoutboxie i nie mam problemu o tym publicznie opowiedzieć. Czy ktoś inny też zgłosił, czy "widać tak ma być"? Jest wasze przyzwolenie na chamstwo, to chamstwo, gangrena i degrengolada będzie. O.
- usystematyzowałbym tematy w ZK jak w galeriach. Czyli tytuł o konkretnym formacie, koniecznie zawierający VIN. Jeśli będzie VIN, to szukający auto szybko poprzez szukajkę znajdzie egzemplarz, jeśli był już wałkowany. Nie ma VIN - nie ma wątku w ZK. Trudno. No i tematy do zatwierdzenia przez MOD, jak galerie. W ten sposób będą powstawały tylko konkretne zapytanie, bo jeśli kupujący poważnie myśli o zakupie, to VIN zorganizuje w godzinę. A uchroni to przed tematami zakładanymi tylko "tak se dla jaj".

To chyba tyle.

#14 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2017 - 09:04

Wyświetl postUżytkownik nicu89 dnia 12 stycznia 2017 - 17:50 napisał

widzą pokrzywiony przód niewiadome skąd, kiedy każdy element się schodzi idealnie z sąsiadującym ale jak jest skóra na kierownicy to nie widzi i pisze, że przebieg milion bo się świeci i jest gładka. Takich ekspertów też nie potrzeba, piszą byle klepać a jak nie mają racji to jeszcze fukają. Piszesz swoją opinię to ją czymś podeprzyj, podaj jakiś dowód na to co piszesz. Wtedy od razu połowa wpisów będzie bez żadnego potwierdzenia, drugie pół zostanie rozstrzygnięte albo sprawdzi to potencjalny kupujący.
Ale nawet jeżeli ktoś napisze błędnie, że przód jest krzywy, to nie znaczy, że możesz wyjechać od razu z całą swoją frustracją na niego, bo masz inne zdanie.

I takie zachowania będą karane, do czasu aż zaczniecie wypowiadać się kulturalnie.

#15 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2017 - 17:07

Wyświetl postUżytkownik wojtek81 dnia 13 stycznia 2017 - 06:51 napisał

Czytam, czytam i widzę, że ... Na forum przy każdym poście jest przycisk "zgłoś", który przekaże post ( wraz z opcjonalnym komentarzem ) do moderatorni.... To chyba tyle.
Wojtku zgodzę się z tobą praktycznie w 100% ale z jednym niestety wyjątkiem. Przypominam sobie sytuacje kiedy i ja poczułem się dotknięty i nacisnąłem magiczne "zgłoś". Chodziło wtedy o sytuacje kiedy ty nazwałeś mnie debilem. Nie mam o to wielkie urazy do ciebie, nie w tym teraz rzecz, ale wiesz co mi moderator wówczas odpisał? .... wytrzyj gile i leć znowu naskarżyć! I to ma być motywacja do zgłaszania nieregulaminowego zachowania? To jakieś prawo ponad prawem!

#16 Offline   w0jta5


  • Postów: 5 025
  • Na forum od: 14 lis 2008
  • Miejscowość: Karkonosze
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2017 - 17:57

tato81, uważasz, że jesteś bez winy? Zacząłeś kręcić zadymę z jednego błędu ortograficznego, bo wcześniej sam miałeś zaznaczone błędy i postanowiłeś odreagować? Dobrze pamiętam sytuację?

Bądź poważny.

#17 Offline   tato81


  • Postów: 624
  • Na forum od: 04 sie 2009
  • Miejscowość: Opole
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2017 - 18:03

Wyświetl postUżytkownik w0jta5 dnia 13 stycznia 2017 - 17:57 napisał

Dobrze pamiętam sytuację?
Nie do końca! Ale nie chce wracać do tego i ponownie się z kimś kłócić. Pokazuje tylko jak został mi zareklamowany przycisk "zgłoś" kiedy chciałem go użyć po raz pierwszy czy max drugi zgłaszając naruszenie regulaminu.

#18 Offline   tragarz


  • Postów: 252
  • Na forum od: 14 wrz 2011
  • Miejscowość: Piła
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1996
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 13 stycznia 2017 - 18:40

Wojtas broni go już nie pierwszy raz dzisiaj tez usunął mój post z głupim wytłumaczeniem ale jak widać są równi i równiejsi wiec nie będzie porządku

#19 Offline   Sawyer


  • Postów: 2 499
  • Na forum od: 28 sie 2013
  • Miejscowość: Na północy
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:CLK W209 320E - M112
  • Inne auto:Citroën Saxo 1.1i - TU1

Napisano 13 stycznia 2017 - 20:28

W wątku, w którym miały wystąpić sugestie jak z kłótniami skończyć- kiełkuje kłótnia.
Ktoś niech podpowie coś jeszcze na zadany temat.

#20 Gość_klisza_


  • Na forum od: --

Napisano 13 stycznia 2017 - 20:36

Odpowiedź jest prosta - warn za każde odejście od tematu - bez wyjątków - wtedy z biegiem czasu osiągniecie normalność ;)






Podobne tematy Zwiń