Skocz do zawartości




- - - - -

[W124] Kluczyk scyzoryk na podczerwień - czy któryś ASO dorabia na miejscu?


11 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   Kosa


  • Postów: 95
  • Na forum od: 04 mar 2007
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 19 sierpnia 2018 - 07:03

W sprawie części w ASO MB.
Słyszalem coś takiego, że Mercedes dba o swoich klientów jeśli chodzi o dostępność części.
Jeżeli nie ma czegoś w magazynach, zbierają zamówienia i one zostają zrealizowane, różnie z czasem, do roku czasu nawet, bo...
Raz do roku uruchamiają produkcję części zamówionych, nawet do MB z lat 60-tych. Więc można trafić i czekać miesiąc albo i rok. Tak słyszałem.
Ja, jak miałem MB z 1990r. i to w coupe, wersja limitowana, i kupowałem części w ASO, to nie zdarzyła mi się sytuacja, że czegoś nie było. Raz nawet z Niemiec sprowadzali - 2 tygodnie. Była to zaślepka w progu na podnośnik - cena 1 funt. To było w Anglii.

Pozdrawiam



#12 Offline   Vinnie


  • Postów: 134
  • Na forum od: 06 maj 2017
  • Miejscowość: Poznań
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 01 października 2018 - 16:25

Wyświetl postUżytkownik Kosa dnia 19 sierpnia 2018 - 07:03 napisał

W sprawie części w ASO MB.
Słyszalem coś takiego, że Mercedes dba o swoich klientów jeśli chodzi o dostępność części.
Jeżeli nie ma czegoś w magazynach, zbierają zamówienia i one zostają zrealizowane, różnie z czasem, do roku czasu nawet, bo...
Raz do roku uruchamiają produkcję części zamówionych, nawet do MB z lat 60-tych. Więc można trafić i czekać miesiąc albo i rok. Tak słyszałem.

Też coś podobnego usłyszałem od właściciela R129, gdy kupowałem antenę na części. Ale - różnie z tym słyszeniem bywa. Więc przy ostatniej wizycie w ASO tydzień temu, gdy okazało się, że jakiś plastik za parę złotych już nie jest dostępny, zapytałem się (no dobra - trochę musiałem pocisnąć ;)) - czy Mercedes może wznowić produkcję niedostępnych już części i na jakich zasadach się to odbywa. W odpowiedzi usłyszałem, że jest taka możliwość, ale po szczegóły powinienem skontaktować się z Oldtimer Center w Niemczech.

A teraz chyba istotna informacja co do dorabiania kluczyka. Na grupie FB poświęconej W124 też pojawiały się pytania o dorobienie kluczyka w ASO i w ostatnich miesiącach kilka osób miało podobny problem jak ja - brak możliwości. W poprzednim miesiącu (stan na wrzesień 2018), ktoś udzielił dosyć wiarygodnie wyglądającej informacji, że Siemens zakończył produkcję układów do pilotów do W124 i Mercedes szuka firmy, która by się tego podjęła. Także...na razie dbajcie i pilnujcie swoich kluczyków na podczerwień.








Podobne tematy Zwiń