Skocz do zawartości




- - - - -

[W201] z klimatyzacją. Podciśnieniowe sterowanie obiegiem zamkniętym i nawiewami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   SQ5NAZ


  • Postów: 123
  • Na forum od: 06 lut 2019
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W201 190E M102.962 automat 1989 rok

Napisano 17 sierpnia 2020 - 20:17

Witajcie!
Posiadam od niedawna 190E z oryginalną klimatyzacją.
Posiada krótki (w przeciwieństwie do egzemplarzy bez klimatyzacji) suwak prędkości dmuchawy, a obok suwak od sterowania klimatyzacją. Jest też przycisk do obiegu zamkniętego (recyrkulacji).
Zauważyłem, że:
1. Przy włączonym silniku i uruchomieniu dmuchawy następuje otwarcie klapki umożliwiającej dopływ powietrza z zewnątrz. Analogicznie klapka zamyka się po wyłączeniu dmuchawy. Słychać syk.

2. W moim przypadku czasem udaje się włączyć obieg zamknięty. Po chwili jednak wyłącza się on. Przy trzymaniu wciśniętego przycisku można "utrzymać" obieg zamknięty przez dłuższy czas. Po opuszczeniu przycisku za chwilę się wyłącza.

Próbuję naprawić.
Zdjąłem konsolę środkową.
1. Widzę, że do suwaka włączania dmuchawy doprowadzone są dwa wężyki podciśnienia, zielony i czerwony. Który powinien być do którego króćca? Nie jestem pewien, czy są one dobrze podłączone.

2. Do przycisku sterującego obiegiem zamkniętym doprowadzone są trzy wężyki. Mają one kolorowe oznaczenia. Niechcący je odłączyłem i teraz nie wiem, który powinien być na którym miejscu. Próbowałem podłączać je metodą prób i błędów, ale nic z tego. Cuda się wtedy dzieją z klapką otwierającą dopływ powietrza zewnętrznego. Może ktoś dysponuje schematem lub zna kolejność.

Pytanie na marginesie.
Czy istnieją egzemplarze z klimatyzacją automatyczną? Znalazłem taką stronę:
http://cacavas.com/mb/TTM.html
Z tego, co rozumiem, to powinien być u góry przy lampce czujnik temperatury. Schematy, które prezentuje autor tego opracowania chyba nijak mają się do mojego auta.











Podobne tematy Zwiń