Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] tajemnicze stukanie pod autkiem


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   stiv88


  • Postów: 108
  • Na forum od: 26 cze 2015
  • Miejscowość: glińsk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 listopada 2021 - 18:15

Witam posiadam autko w124 silnik m111 2.2 skrzynia automatyczna . Auto 12 tys km temu miało wymieniony rozrząd uszczelkę pod głowica . Ostatnimi czasy coś mi stuka pod samochodem pomiędzy skrzynia(w miejscu gdzie jest miska olejowa) a wydechem za Chiny nie możemy ustalić co to tak stuka . Dodam ze stukania nie slychac koedy autko jest zimne. Sprawdzaliśmy szklanki metoda wciskania ale to na pewno nie są szklanki po za tym nie slychac ich pod maska dźwięk typowo idzie z pod auta . Stukanie narasta względem obrotów ale tylko pewnego momentu podczas jazdy nie slychac stukania kompresja itd wszystko ok . Proszę o nakierowanie mnie co to może być . Podaje link do filmiku gdzie dokładnie widać skąd dochodzi stuk i jak on brzmi https://youtube.com/...I?feature=share



#2 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 02 listopada 2021 - 19:06

Najlepiej byłoby zrzucić skrzynię z konwerterem i sprawdzić, czy wtedy stuka. Film może być złudny, ale wydaje się, jakby stuk dochodził z okolic konwertera. Może nawet coś tam wpadło? Albo sam konwerter ma jakiś defekt. Dobrze byłoby tamte okolice przejrzeć.

#3 Offline   stiv88


  • Postów: 108
  • Na forum od: 26 cze 2015
  • Miejscowość: glińsk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 listopada 2021 - 19:40

hmm to może zleje olej z konwertera i może coś wyleci :smile: aczkolwiek nie stuka kiedy autko jest zimne

#4 Offline   stiv88


  • Postów: 108
  • Na forum od: 26 cze 2015
  • Miejscowość: glińsk
  • Mercedes:W124 2.5D <93r. - OM602
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 02 listopada 2021 - 21:09

Zlalem olej z konwertera nic nie wyleciało . Mysle ze nic nie wpadło do niego ponieważ koedy odpalałem silnik aby wlać z powrotem olej do skrzyni to powinien być niezły jazgot gdyby coś było w konwerterze bo był pusty nic nie było slychac to znaczy tak samo jak wcześniej na zimnym nic a jak się tylko troszkę rozgrzał autko zaczęło znowu wydobywać ten dźwięk

#5 Offline   Szarik


  • Postów: 1 163
  • Na forum od: 29 lis 2013
  • Miejscowość: Młoszowa
  • Mercedes:W124 3.0E-24V - M104
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W124 250D '92r.

Napisano 02 listopada 2021 - 21:37

Do konwertera raczej by nic nie wpadło. Nie doczytałem, że dźwięk występuje tylko na ciepłym silniku i bardziej chodziło mi o jakieś ciało obce na zewnątrz konwertera. Ale w takim wypadku, nie było tematu. Może panewki, może coś na łączeniu silnika ze skrzynią? Ciężko stwierdzić

#6 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 25 sierpnia 2022 - 23:15

Widzę temat umarł śmiercią tragiczna, bez rozwiązania, a ja bym chętnie się dowiedziała co stuka.

U mnie jest podobnie choć trochę inaczej. Bardzo dobrze słyszę terkot i w samochodzie i obok samochodu, choć w środku słychać lepiej. Mam dziurę po multi locku w tunelu i od tej dziury to słychać. Wiec tez jak spod spodu auta. Dzwiek przypomina terkotanie. Jakby ktoś przyczepił tyrytytke do widelca w rowerze tak, żeby ocierała o szprych. Terkocze na zimno. Również zależnie od obrotów. Jak się rozgrzeje przestaje.

Jakieś pomysły? Ktoś coś?

Auto było ostatnio na serwisie gazu u znajomego mechanika, który ma jakieś tam doświadczenie z W124 (ma 2 stałych klientów z takimi i jednemu z nich robi jeszcze SECa). Mówiłam, żeby zwrócił na to uwagę (ogólnie na silnik, czy jest wszystko ok, bo ja z przyzwyczajenia niektórych rzeczy mogę nie wychwycić). Stwierdził, że jest bardzo ok i nie ma się do czego przyczepić i szukac dziury w całym. Jestem wiec z jednej strony spokojna, z drugiej mnie to w&!#$*@.

#7 Offline   T34


  • Postów: 337
  • Na forum od: 09 kwi 2013
  • Miejscowość: Polska
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 27 sierpnia 2022 - 08:35

Sprawdź czy osłona termiczna tłumika środkowego się nie wygieła (jest z cienkiej blachy) i czy nie obija się o podłogę

#8 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 27 sierpnia 2022 - 14:01

Jak będę miała okazje zajrzeć pod spod to sprawdzę ;)








Podobne tematy Zwiń