Skocz do zawartości




- - - - -

Nietypowy maszt Hirschmann AUTA 6000 KE


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Mati25


  • Postów: 3
  • Na forum od: 19 sie 2022
  • Miejscowość: Sieradz
  • Mercedes:W201 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 17 września 2022 - 16:33

Witam!
Niedawno w mojej antenie pękła plastikowa żyłka od masztu. Z dobrymi nadziejami postanowiłem kupić w internecie zamiennik, który nie pasował (zbyt duża średnica - ~10 mm). Po tej przykrej wpadce rozważam zakup masztu w ASO, jednak po nieco głębszym przekopaniu internetu mam małe wątpliwości. Na zagranicznych stronach piszą nawet, że takich masztów już nie ma (a przynajmniej zamienników).

Jest to 3-segmentowy maszt, w którym ostatni segment jest plastikowy, a średnica pierwszego od dołu to ~7 mm.

Numer anteny był ledwie widoczny więc nie ręczę, że jest w 100 poprawny - widać (a raczej nie widać) go na zdjęciach:
469 1F[?] 389 G 1303-1
262[?] 820 20 75

Czy ktoś spotkał się już podobnym masztem i czy na prawdę zamienników nie ma?

Zadaję to pytanie, ponieważ do najbliższego autoryzowanego serwisu mam ponad 70 km i jeśli rzeczywiście takiego nie dostanę to nie jest to zbyt opłacalna wycieczka :s.

Maszt:
Dołączona grafika

Nr anteny (najbardziej czytelne zdjęcie):
Dołączona grafika



#2 Offline   MarcinRed


  • Postów: 12
  • Na forum od: 18 sty 2020
  • Miejscowość: Bytom
  • Mercedes:W201 2.0 - M102
  • Rocznik:1991
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 20 września 2022 - 15:08

Wyświetl postUżytkownik Mati25 dnia 17 września 2022 - 16:33 napisał


Czy ktoś spotkał się już podobnym masztem i czy na prawdę zamienników nie ma?

Zadaję to pytanie, ponieważ do najbliższego autoryzowanego serwisu mam ponad 70 km i jeśli rzeczywiście takiego nie dostanę to nie jest to zbyt opłacalna wycieczka :s.


70 km. jechać w ciemno, po co?
Jak coś potrzebuję z ASO Mercedesa to dzwonię i zawsze uprzejmy pan sprawdzi według winu i udzieli odpowiedzi.
Decyzja należy do mnie czy podziękować czy zamówić daną część.
Pozdrowienia.

#3 Offline   Czarownica


  • Postów: 167
  • Na forum od: 02 wrz 2018
  • Miejscowość: Łowicz
  • Mercedes:W124 2.2E - M111
  • Rocznik:1993
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Inne auto:Służbowe Yaris

Napisano 20 września 2022 - 21:17

Do serwisu zadzwonić można. Nie dość ze miły pan powie czy jest antena czy jej nie ma to jeszcze wyślą do domu. Z tego co kojarzę 4 lata temu na pewno był problem z mechanizmem (brak) ale baty chyba można było kupić (chyba za jakieś śmieszne 37 złoty).

#4 Offline   banans


  • Postów: 4
  • Na forum od: 30 gru 2016
  • Miejscowość: Zielona Gora
  • Mercedes:W124 3.2E - M104
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:coupe
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 września 2022 - 23:49

@Mati25 : masz dość rzadko spotykany maszt i już niedostępny w serwisie - jeśli dobrze pamiętam to ostatnia cena za ten maszt w ASO,jakieś dwa lata temu to było około 130 EUR (tak.....to była ostatnia cena za sam maszt). Zamienniki faktycznie kiedyś jakieś były, ale sprawdzały się kiepsko......Gdyby Ci mocno zależało na oryginalności i jakości, to mam taki nowy, oryginalny i fabrycznie zapakowany maszt Hirschmanna. Po szczegóły zapraszam na priv.

#5 Offline   Mati25


  • Postów: 3
  • Na forum od: 19 sie 2022
  • Miejscowość: Sieradz
  • Mercedes:W201 2.5D turbo - OM602
  • Rocznik:1988
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 14 października 2022 - 12:59

Maszt udało się kupić, więc podsumuję temat - może ktoś znajdzie tu coś pożytecznego dla siebie.

Rzeczywiście w serwisie takiego nie znalazłem, ale cudem trafiłem na zamiennik:

https://www.ebay.com...ABk9SR5yLz_LqYA

Oby posłużył jak najdłużej. Kupowanie całej anteny, nawet używanej jest przy obecnych cenach lekko nie na moją kieszeń.

Udało mi się też dowiedzieć, że jest to maszt do anten 6000 KE o kodach zaczynających się od 4590, 4591, 4690, 4691. Jest to coś w stylu "radio + telefon", podobno popularne w R129 i modelach ze Stanów. Rzeczywiście u nas dość egzotyczne (zakładam, że któremuś z poprzednich właścicieli oryginalna antena padła i takie coś mu wpadło w rączki, bo mój egzemplarz z USA nie jest :P ).

Dziękuję wszystkim za porady. Temat uznaję za zamknięty.








Podobne tematy Zwiń