Skocz do zawartości




Rabaty i promocje na części


48 odpowiedzi w tym temacie

#11 Offline   AutoElegance


  • Postów: 94
  • Na forum od: 18 lip 2007
  • Miejscowość: Skaryszew

Napisano 16 sierpnia 2008 - 09:58

Nie, mam normalne EUROPEJSKIE W210 z Niemiec, tylko mi sie te obrysowki podobaja :( wiec moj VIN nic nie da.



#12 Offline   Mor


  • Postów: 267
  • Na forum od: 11 wrz 2007
  • Miejscowość: Wrocław
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1983
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 17 sierpnia 2008 - 20:03

Masz tu numery części do wersji USA z rysunkami. Do tych listew trzeba dodać kod koloru, albo sobie sam pomalujesz pod kolor auta.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Kliknij kilka razy na zdjęciu, to nie będzie skalować obrazu i zniekształcać rysunków.

#13 Offline   AutoElegance


  • Postów: 94
  • Na forum od: 18 lip 2007
  • Miejscowość: Skaryszew

Napisano 18 sierpnia 2008 - 01:29

Kod lakieru mojego samochodu to 753 tektite grey metallic.
Koloru listew nie znam.
Przejrzalem rysunki, dziekuje bardzo za nie :jump:
i potrzebuje takich rzeczy...

A 000 540 09 66 szt. 2.
A 210 820 13 21
A 210 820 14 21
A 210 885 17 21
A 210 885 18 21
A 210 885 09 74
A 210 885 10 74


Bylbym wdzieczny za podanie cen tych elementow.

#14 Offline   MICHAL200


  • Postów: 4 005
  • Na forum od: 18 sty 2007
  • Miejscowość: Uniejów
  • Mercedes:W201 1.8E - M102
  • Rocznik:1992
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 4
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W202 C180 po lifcie

Napisano 18 sierpnia 2008 - 15:17

Wpisz sobie wszystkie nr czesci tutaj -> http://www.mercmania.pl/cennik.php
Ceny moga sie roznic nie znacznie ;-)

#15 Offline   AutoElegance


  • Postów: 94
  • Na forum od: 18 lip 2007
  • Miejscowość: Skaryszew

Napisano 08 września 2008 - 16:38

Licze na to, ze beda sie roznic :czujnik: w PL jedna listwa ponad 200 PLN, do tego chrom i swiatla 50 pln/szt.

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 17:38 ]
AMG, mozesz sprawdzic te ceny?
Licze na nizszy kurs dolara :drive: ew. bede szukal uzywanych,
a jest jeszcze inna czesc ktora w Ameryce jest napewno tansza i jej potrzebuje :drive:

#16 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 grudnia 2013 - 20:30

Wygrzebuję temat :) .

Po niektórych forach latają "numery klienta" dzięki którym można mieć zniżki na części w różnych hurtowniach. Czy ktoś ma doświadczenie z używaniem takich numerów?

1. Czy trzeba mieć jakąś kartę z tym numerem albo inny "paszport Polsatu" czy wystarczy podyktować?
2. Czy trzeba znać dokładną nazwę instytucji (/firmy?) na którą jest wystawiony numer albo jakieś inne namiary (NIP, REGON itp.)?
3. Czy rabaty są na wszystko, czy zależnie co zostało wynegocjowane? Np. czy używając numeru klubu Łady 2107 ;) , dostanę jakikolwiek rabat na części do MB, czy mnie pogonią? :) Nie mam na myśli kupowania po znajomości, tylko przychodzę z ulicy i kupuję.
4. A może da radę bez numeru? Np. "podszywam się" pod firmę "x" (istniejącą - znalezioną w sieci, oczywiście z drugiego końca Polski - więc dlatego mnie nie kojarzą), ale "nie pamiętam" numeru i... czy dostanę rabat?

5. A może jest możliwość, by nasze forum sobie coś takiego zmajstrowało? Co do tego trzeba? Jakiejś formy prawnej (stowarzyszenie? organizacja?)? Oczywiście nie nalegam, bo wiadomo że to trochę papierologii i możliwe że jakieś koszty, ale chyba za spory obrót na danym numerze klienta można dostać jakieś tam gadżety.

Bo się wkurzyłem...
Kupowałem jakieś graty, okazało się że akurat w InterCarsie będą tańsze niż w ASO, na Allegro, w Focie itd. Idę do oddziału, daję numery części, a tu wyższa cena. Pytam o co chodzi. Gościu mówi, że on nic nie poradzi, z resztą przez stronę, to i tak mi doliczą za wysyłkę i na jedno wyjdzie. Pogrymasiłem i coś mi tam opuścił na otarcie łez.
Patrzę w domu, a tam przesyłka kurierem DHL za 10 zł (brutto), niezależnie czy się płaci z góry czy pobraniem i... możliwość odebrania części w oddziale. O ty dziadu!
No trudno... Ale się chciałem odgryźć na czymś innym. Ewentualnie mogę jeszcze oddać te części i zaraz perfidnie poprosić o wydanie mi mojego zamówienia internetowego :E .

#17 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 30 grudnia 2013 - 22:42

Intercars jest nr klienta i przy płatności trzeba okazać karte z jej nr

... a czemu nie napisałeś z zapytaniem do mnie ?


zaproponowalem adminowi rozwiązanie typu forumowy sklepik ale temat ciagle sie rodzi

#18 Offline   szafa


  • Postów: 6 382
  • Na forum od: 04 sty 2007
  • Miejscowość: Warszawa
  • Mercedes:W124 4.2E - M119
  • Rocznik:1994
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Inne auto:Volvo 855 2.3 T-5

Napisano 30 grudnia 2013 - 23:11

W intercarsie nigdy nie musiałem nic pokazywać, składając zamówienie telefoniczne podaje numer klienta a później przy odbiorze osobistym podaje ten sam numer i po sprawie.

W sklepie internetowym intercarsu ceny są o około 10-20% niższe niż w oddziale. Dochodzi wysyłka ale i tak raczej się opłaca przez net. Tyle że te ceny wyjściowe intercarsu nie są już tak atrakcyjne, poza tym aby wyrobić sobie sensowny rabat trzeba trochę tych zamówień mieć. Ostatnio korzystam ze sklepu iparts.pl, ceny wyjściowe w większości przypadków mają zbliżone do tych w intercarsie po zniżkach, dostępność "od ręki" niektórych części też ostatnio większa, punkt odbioru mam zaraz przy firmie ;)

Co do rabatów to nie są jednakowe na wszystko i nie chodzi o model auta do którego należą a o producenta części.

Co do numeru klienta dla forum to nie łatwy temat, pomijając już samą formę prawną która takie zniżki może otrzymać. Może kiedyś. Znam historie wielu "dobrych" numerów klienta które z czasem były blokowane bo były nieodpowiednio wykorzystywane.

Przed zakupem warto dopytać na forum, bo własnie może Paweł, czy też ktoś inny, załatwiłby Ci lepsze ceny.

#19 Offline   pawel14b3


  • Postów: 3 479
  • Na forum od: 25 paź 2007
  • Miejscowość: Bielawa
  • Mercedes:inny / brak
  • Rocznik:brak
  • Nadwozie:brak
  • Skrzynia biegów:brak
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak
  • Drugi Mercedes:W220 S 500
  • Trzeci Mercedes:W140
  • Inne auto:dwa buty

Napisano 30 grudnia 2013 - 23:22

Dla przykladu ceny części w sumie bmw 525d 2006r , ale to pamietam
tarcze ate powerdisc nacinane i klocki ate ceramiczne 999zl bez marży mojej ( i w sumie więcej czesci tak sprzedaję bo zalezy mi na obrocie co za tym idzie taniej kupuję czesci do swoich aut , a prxy liczbie 11 sztuk to gra warta świeczki)

#20 Offline   XM


  • Postów: 2 650
  • Na forum od: 24 lis 2009
  • Miejscowość: Puławy
  • Mercedes:W201 2.0D - OM601
  • Rocznik:1989
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:brak

Napisano 30 grudnia 2013 - 23:59

No to nie wiem jak z tą kartą jest... W końcu na forach to przecież robią: https://www.google.p...ienta+intercars - wiele ma swój numer i jakoś ludzie korzystają. Chyba że niektórzy sprzedawcy odpuszczają obowiązek okazania karty, gdy widzą że chodzi o "rozproszony byt wieloosobowy"?
Albo co tam! Kiedyś zaryzykuję i przyjdę z listą numerów, najwyżej wyśmieją ;) .

Pawel14b3, powiem, że nie pomyślałem :/ . A drogie masz przesyłki? Tym razem kupowałem graty za prawie stówkę, to jeszcze by się opłaciło obu stronom (no, bardziej mi ;) ), ale przy niewiele tańszych to pewnie już nie bardzo. Dodając do tego, że musisz ruszyć jakąś logistykę, to wychodzi takie zawracanie głowy (chyba, że masz sprzedaż wysyłkową na porządku dziennym). Ja tam nie kupuję np. przepływek za 3 tysie itp.
A poza tym... czy jako człowiek z branży, nie miałbyś wrażenia że "psujesz rynek" takimi zniżkami? ;)

Wyświetl postUżytkownik szafa dnia 30 grudnia 2013 - 23:11 napisał

Co do numeru klienta dla forum to nie łatwy temat, pomijając już samą formę prawną która takie zniżki może otrzymać. Może kiedyś. Znam historie wielu "dobrych" numerów klienta które z czasem były blokowane bo były nieodpowiednio wykorzystywane.
Nie no, spodziewałem się, że byłoby trochę załatwiania. Zastanawiam się jeszcze, co jest potrzebne aby dostać numer. Bo jeśli wystarczy deklaracja ustna i nie trzeba przybijać swojej pieczątki, to przecież NIPów i innych danych jest w sieci pod dostatkiem ;) , a czy dostanę fakturę z takimi czy innymi danymi, to mi rybka :) . Muszę znaleźć jakiś ich regulamin.

Użytkownik XM edytował ten post 31 grudnia 2013 - 00:03









Podobne tematy Zwiń