Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Kable komputera


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 16 sierpnia 2008 - 19:17

Witam.
Miesiac temu kupilem pierwszego w zyciu Mercedesa. W124 Coupe 300 z 88 roku.
Niestety, w ciagu tego miesiaca okazalo sie, ze zakup byl niezbyt udany. Auto okazalo sie zmasakrowane prawie w kazdym miejscu. Nie mniej jednak samo auto podoba mi sie bardzo i chce nim dalej jezdzic. Mam jednak z nim kilka problemow. W tym temacie chodzi mi o:

- kable podlaczeniowe do komputera.

Okazalo sie, ze diagnostycy nie sa w stanie podlaczyc sie do mojego komputera w aucie, gdyz... mam poucinane kable. Podobno w pinie "1" i "3" powinny byc wpiete kable, a ja w jednym odciety kabel, a w drugim kabel ktory wychodzi idzie do czegos od gazu (posiadam LPG).

Czy ktos mial podobny problem? U mnie w miescie (Opolu) nie znalazlem nikogo, kto bylby w stanie podjac sie podlaczenia tego komputera. Czy posiada ktos moze jakies schematy jak to zrobic? Moze uda mi sie to wtedy samemu naprawic?

Pozdrawiam



#2 Offline   gulin


  • Postów: 154
  • Na forum od: 16 mar 2008
  • Miejscowość: Grudziądz

Napisano 16 sierpnia 2008 - 22:20

widzę,że masz problem,bo to co wypisujesz to podejrzewam,że dopiero początek..moja podpowiedz:sprzedaj(lub oddaj) auto..i to daleko..np:bułgaria..

#3 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 17 sierpnia 2008 - 14:21

No takie porady juz slyszalem, ale wolalbym jakas bardziej techniczna.
Zrobilem zdjecia tych kabli, moze ktos zrobic jak to wyglada u niego?
Bez tego ani rusz z jakas diagnostyka, a nikt nie umie tego zrobic :sciana:

Pozdrawiam

Dołączona grafika Dołączona grafika

#4 Offline   szczur


  • Postów: 44
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Milicz

Napisano 17 sierpnia 2008 - 17:13

Poszukaj na tej stronie schematu do swojego auta
Klik

#5 Offline   dredek


  • Postów: 101
  • Na forum od: 16 sie 2008
  • Miejscowość: Opole

Napisano 18 sierpnia 2008 - 21:38

Wielkie dzieki! Dzis po pracy biore sie za podlaczanie :jump:
Tylko mam jeszcze pytanie - w tej chwili ten brazowy kabel co widac na zdjeciu - on idzie do urzadzenia od LPG. Czy mam go tam zostawic? Czy wpiac wszystko wedlug schematu?

[ Dodano: Pon Sie 18, 2008 22:38 ]
(nie moge edytowac poprzedniego)
Dzis z kolega spojrzelismy jak to jest u mnie zrobione i wychodzi na to, ze zeby to zrobic to trzeba rozpruc cala ta "wtyczke" do komputera i znalezc odpowiednie kable i je podlaczyc.. jesli sa i jesli sa na tyle dlugie. Wedlug schematu to powinno byc tylko wpiete w 1,2,3 i 6, a ja mam kable wpiete do 5 i 7. Czyli mam wpiac w 1,2,3 i 6 a 5 i 7 zostawic jak jest, zgadza sie?








Podobne tematy Zwiń