Skocz do zawartości




- - - - -

[w124] Przyłączenie seryjnych głośników do radia z kostkami


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Offline   przemek1204


  • Postów: 2
  • Na forum od: 10 paź 2008
  • Miejscowość: Poznań

Napisano 10 października 2008 - 19:09

Witam serdecznie!

Mam pewien problem. Byłem zmuszony wymienić w moim MB W124 radio (miałem kasetowy Grundig). W chwili obecnej mam też Grundig model CD403 - ten jednakże jest na kostki ISO.
Z przejściówką Mercedes-ISO nie miałem żadnego problemu - radio działa.
Jednak problemy zaczęły się z głośnikami.
Poprzedni radioodbiornik Grundig podłączone miał dwie pary kabli pod wyjścia na głośniki (lewy przód i prawy przód) - mimo, że posiadał cztery wyjścia na głośniki.
Dalej kable łączyły się "beczkowatymi" wtyczkami (biała i czarna) z innymi kablami głośnikowymi (i pewnie z faderem przy lewarku biegów). W ten sposób grały 4 głośniki seryjnie zamontowane w aucie.

W chwili obecnej głośniki podłączyłem w ten sam sposób do nowego Grundiga. Jednak nie chciało grać. Po rozłączeniu "beczkowatych" wtyczek (białej i czarnej) grają tylko 2 tylne głośniki.
Uciekłem się do pewnego pomysłu: tylne głośniki zostawiłem podłączone i dołączałem do radia przednie głośniki (lewy i prawy z osobna)
Kiedy podłączyłem kable z kostki ISO pod rozłączone kable od białej "beczkowatej" wtyczki - grały mi 2 tylne głośniki i lewy przód.
Natomiast, gdy zrobiłem analogiczną sytuację, podłączając kable z kostki ISO do kabli od czarnej "beczkowatej" wtyczki, zamiast 3 głośników - NIE GRAŁ ŻADEN.
Gdy od czarnej wtyczki odłączyłem kabel "-" grały 3 głośniki. Gdy podłączyłem znowu "-" - nie grały.

1. Czy wie ktoś z Forumowiczów, co może być przyczyną?
2. ...Lub w jaki sposób obejść "fader" przy lewarku biegów (przy użyciu fabrycznych kabli), aby wszystkie kabelki od głośników były podłączone do wszystkich wejść ISO w radiu?

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam serdecznie
Przemek










Podobne tematy Zwiń