Skocz do zawartości




- - - - -

[w201] Dobry Gazownik Lublin


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Offline   Mojojojo13


  • Postów: 3
  • Na forum od: 02 lis 2008
  • Miejscowość: Łuków

Napisano 07 listopada 2008 - 08:48

Witajcie
Poszukuję namiaru na dobrego gazownika z Lublina, słyszałem że jest jakiś warsztat który zajmuję się tylko MB i VW i dobrze ogarniają temat K-jetów - może ktoś słyszał coś?

Moja 201 jest na gaźniku +sonda - zależy mi żeby instalacje zakładał ktoś mocno kompetenty!

Paweł



#2 Offline   maciekw


  • Postów: 150
  • Na forum od: 30 kwi 2008
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W124 2.8E - M104
  • Rocznik:1995
  • Nadwozie:kombi
  • Skrzynia biegów:automatyczna
  • Opcja:E-Klasse
  • Alternatywne paliwo:LPG
  • Drugi Mercedes:W124 2.3 TE `88

Napisano 07 listopada 2008 - 11:31

witaj co prawda nie mieszkam już w Lublinie od 3 lat ale do gazowników miałem zaufanie tylko na ul. Janowskiej niestety nie pamiętam numeru ale jadąc od centrum za wiaduktem na górce po prawej stronie na samym początku są warsztaty i jakaś lecznica dla zwierząt czy coś takiego. Spytaj tam kiedyś byli dobrzy.
Nie polecam na pewno tych na Łęczyńskiej bodajże firma nazywa się Trans Wag czy jakoś tak 2 miesiące nie mogli dojść dlaczego nie chciała chodzić instalacja Koltek w oplu Omedze 2.5 V6, a okazało się że jeden przewód robił zwarcie i instalacja głupiała a oni cały czas tylko namawiali na wymianę całej instalacji

#3 Offline   adiLSM


  • Postów: 382
  • Na forum od: 05 sie 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 07 listopada 2008 - 19:38

Mojojojo13, Witaj kolego ja zakładałem wtrysk gazu do swojej W201 2.6 na ul Firlejowskiej w warsztacie ZAVOLI obok myjni. Polecam z czystym sumieniem. Skręcasz z Łęczyńskiej przy przystanku w Firlejowską i jedziesz do końca droga poprowadzi łukiem w prawo i dalej do samego końca aż zobaczysz myjnię i tą firmę PLANPLASTIC chyba tam pisze na niej :hahaha:

PS. Jak na razie zrobiłem ok. 15.000km i nic się nie dławi ani nie strzela, co prawda teraz jest naregulowany tak aby jeździł jak na benzynie i przy cięższej nodze jaką posiadam to pali ok.18L LPG ale da się osiągnąć spalanie rzędu 14L przy zmniejszonej dawce więc uważam, że nie ma tragedii ;-)

#4 Offline   gacula


  • Postów: 6
  • Na forum od: 28 lis 2008
  • Miejscowość: Lublin

Napisano 04 grudnia 2008 - 14:24

Witam kolegów dołączam się do pytania Mojojojo13. Z przyczyn ekonomicznych też poważnie mysle o zagazowaniu swojej :hahaha: i szukam dobrego gazownika. rozgladam się już dłuższy czas i mam coraz większy mętlik w głowie. Polecano mi jeden zakład w lublinie który rzekomo ma doświadczenie w zakładaniu instalacji IGS Landi ale po rozmowie z przedstawicielem tej firmy ręce mi opadły o to co mi napisał:

''montowalismy kiedys IGS-y obecnie znajac ich wady nie ma takich pieniedzy za ktore bym podjal sie montazu;))

a tak prawde powiedziawszy to jest problem z samochodem zeby zapewnic prawidlowa prace i zabezpieczyc przed "wystrzalem"

Jedyne co moge zaproponowac to montaz tradycyjnej instalacji lub (wedlug mnie lepsze rozwiazanie) JAZDE NA BENZYNIE''
może jakaś podpowiedz?

#5 Gość__


  • Na forum od: --

Napisano 04 grudnia 2008 - 19:36

Hmmm....Ja pytałem kilku osób i polecano mi CZAKRAM.Podobno(podobno -nie miałem okazji zweryfikować tego) mają obczajonego MB w tym KE-jeta i "znają tricki"(cytowałem -to tylko zasłyszane!).Sam mam niewielkie rozterki ,bo u mnie jest niby tylko gaźnik ale za to "aż" elektroniczny.Nie jest to trudno zagazować lecz chce założyć u kogoś "elastycznego"(bo mam preferencje i plany -być może BLOS).CZAKRAM mi polecano chyba najczęściej -mają przedstawicielstwa chyba w całej Polsce.Odpisali na prośbę o wycenę montażu(ale fakt -3dni im zeszło).Będę musiał podjechać coś koło 60km ale co mi tam -u nas ze szpeniami od LPG to nie mam ochoty mieć do czynienia....Jeździłem za czujnikiem AFR do lambdy po nich i dopiero 5ty(!) miał ale 10PLN za 5 minut pracy to się brudzić nie chciał :star: .Może poszukaj opinii o wspomnianej firmie w sieci -w Lublinie powinno być przedstawicielstwo.
http://www.czakram.pl/index1.php
Acha -mi zaproponowali BRC ,zbiornik "w kole" za 1100-1200.Podaję jako odniesienie.Sprzedają elementy instalacji LPG w tym BLOS.Słyszałem ,że ostatni(jedni z ostatnich) zakładają generację III LPG.

#6 Offline   adiLSM


  • Postów: 382
  • Na forum od: 05 sie 2007
  • Miejscowość: Lublin
  • Mercedes:W201 2.6 - M103
  • Rocznik:1990
  • Nadwozie:sedan
  • Skrzynia biegów:manualna 5
  • Opcja:brak
  • Alternatywne paliwo:LPG

Napisano 04 grudnia 2008 - 20:04

Koledzy a sprawdzaliście tam gdzie Wam pisałem wyżej :star: Proponuje podjechać i porozmawiać :star:








Podobne tematy Zwiń